PDA

View Full Version : Oyuncuların değeri düşmesi

FearlesSamu
24.Mart.2014, 18:23
Arkadaşlar Fenerbahçe ile kariyer yaparken bir sorun ile karşılaştım.Kadroda bulunan 1 oyuncu dışında kalan diğer oyuncuların hepsinin değeri baya düştü.Sow oyun başında 11m sterlin iken şimdi 7.75m sterlin oldu ki ligde gol kralı (30maç/17gol).Aynı şekilde kalan diğer oyuncuların fiyatı da düştü.Bunun sebebi nedir?Ne yapmam gerekiyor?Oyuncuların değeri geri nası artar?

mmllhh
24.Mart.2014, 19:47
Takımın bulunduğu ligin tanınmışlığı(reputation),takımın tanınmışlığı,oyuncunun sözleşme bitişine yakınlığı uzaklığı,yaşı gibi etkenler var bildiğim kadarıyla oyuncu değerinde.
O yüzden ilk sezon bitiminde hemen Türkiye Liginin tanınmışlığı ünü düşüyor hem de oyuncu yaşlanıyor hem de sözleşme bitişine yaklaşıyor bu gibi etkenlerden dolayı değeri düşmüş olabilir. Yeni sözleşme imzalatmak ve maaşını yüksek tutmak değerini bir nebze arttırır sanırım.

William Rookwood
24.Mart.2014, 22:33
Oyuncu, takım ve ligin başarısına göre değişir bu durum. Mesela ilk sezon UEFA kupasını kazandınız diyelim, oyuncuların değerleri fazlasıyla artar. Aynı şekilde başarısızlıklarda doğal olarak değerleri düşer.

FearlesSamu
24.Mart.2014, 23:08
Ama benim bahsettiğim o değildi.Ligde birinciyim,kupada finaldeyim Sow fiyatı 9m iken bir anda 7.75m düştü.Sowda son haftalarda çıkışa geçmişti.

hyildiran
24.Mart.2014, 23:39
yahu lige ne bakıyorsun.ligde şampiyon ol.önemli değil.avrupaya gidemiyorsun giden takımlarda puan toplayamadıysa ligin popülerliği düşer.doğal olarak değerler düşer.belki düzgün antrenman vermiyorsun o yüzden oyuncunun yeteneklerinde gerileme var.buda değerini düşürebilir.yaşlanmasıda cabası tabi.

FearlesSamu
25.Mart.2014, 01:40
Adam gelişiyor ve Türkiye ligi 10.sıradan 9.sıraya yükseldi.Bunlarda sorun yok.Acaba ben avrupaya gidemedim diye mi düşüyor fiyatlar?

kasım akdemir
25.Mart.2014, 12:54
Sözleşmesinin bitmesine ne kadar kaldı?

Banega
25.Mart.2014, 14:38
Adam gelişiyor ve Türkiye ligi 10.sıradan 9.sıraya yükseldi.Bunlarda sorun yok.Acaba ben avrupaya gidemedim diye mi düşüyor fiyatlar?
Avrupa'da değilsen o yüzdendir büyük ihtimal.