PDA

View Full Version : Transfer'den gelen para

egmnblgn
10.Nisan.2014, 12:46
Merhaba arkadaşlar,

Anlatacağım sorunla karşılaşan var mı bilmiyorum. Beşiktaşta 3-4 kariyer açtım fernandesi satıyorum. Mesela 10 milyon € alıcam, gidiyor herif ama gelen para direkt olarak transfer bütçeme yansımıyor. En son açtığım oyunda yansıdı. Diğerlerinde neden böyle bir problemle karşılaştım acaba merak ediyorum.

Var mıdır yorumu olan ? Direk olarak yansımayanlarda, maaş bütçem arttı ancak çokta fark edilir bir maaş bütçe farklılığı olmadı.

rexpo1994
10.Nisan.2014, 13:03
Transfer Bütçesinin Kullanım Yüzdesi diye bir şey var yönetimle konuşurken, sanırım senin o yüzde düşük yönetimle konuşup arttırabilirsin.

William Rookwood
10.Nisan.2014, 14:06
Oyuncuya gelen teklifi inceledin mi? Kulüpler cogu zaman taksitli transfer teklifi oneriyorlar. O yüzden butcene eklenmemis olabilir. Ya da transfer butcesinin kullanim yüzdesi düşüktür.

Kulübün borcu varsa da transferden gelen paranın önceliği borçları ödemek olur. O yüzden satılan oyunculardan gelen ücretlerin büyük bir çoğunluğu borca, geriye kalanı ise transfer bütçesine yansıtılır.

egmnblgn
10.Nisan.2014, 14:46
Cevaplarınız için teşekkürler.

Tekliflere gayet bakıyorum hatta taksitsiz Liverpool'a sattım Fernandes'i direk para gelsin diye. Taksitli teklifleri red ediyorum direk. rexpo'nun söylediği daha ihtimalmiş gibi geliyor ama her seferinde aynı şekilde başlıyorum oyuna, bilemedim aslında esas sıkıntı nerde olabilir.

calicitaha
10.Nisan.2014, 16:07
Cevaplarınız için teşekkürler.

Tekliflere gayet bakıyorum hatta taksitsiz Liverpool'a sattım Fernandes'i direk para gelsin diye. Taksitli teklifleri red ediyorum direk. rexpo'nun söylediği daha ihtimalmiş gibi geliyor ama her seferinde aynı şekilde başlıyorum oyuna, bilemedim aslında esas sıkıntı nerde olabilir.

Sıkıntı transfer bütçesinin kullanım yüzdesi.Beşiktaş neredeyse borç batağında olduğu için transferden gelen paranın büyük kısmını borçlar için kullanıyor.Oyunun başında bütçenin kullanım yüzdesini artırmayı talep ettiğin takdirde de "Sizin sebeplerinizi anlasak da bunun için gerekli parayı şu anda sağlayamayız" mesajı alacaksın %99 ihtimalle :)

William Rookwood
10.Nisan.2014, 16:11
Transfer bütçesinin kullanım yüzdesi, kulübün mevcut borçlarıyla paralel bir şekilde ayarlanıyor. Borcu daha az bir kulübün transfer kullanım bütçesi daha yüksekken, borç batağında olan bir kulübün ise daha düşük oluyor. Oyuncu satışından gelen paranın büyük bir bölümü borçlara yatırılıyor. Yüzde de belirlenen oranda da transfer bütçesine ekleme yapılıyor.

egmnblgn
10.Nisan.2014, 16:35
Cevaplar için teşekkürler.

Demek ki 1 tanesi öyle denk geldi, direk yansıdı :)

Sağolun, kolay gelsin.

serorio
11.Nisan.2014, 00:21
bunun borçla alakası yok dostum.

direkt olarak transfer bütçesinin kullanım yüzdesiyle alakası var, yıllardır oynadığım için biliyorum.

yönetimle konuşurken mali durumlarda bu talep var, gerekli gerekçeleri sunabilirseniz %100'e kadar çıktığını göreceksiniz.

borç işi şöyle, kulübün borcu varsa size bu talebinizi reddettiklerini söylerler.