PDA

View Full Version : Kadın beyni daha hızlı çalışıyor

barman
18.Haziran.2006, 21:13
http://resim.turkburn.org/uploads/4ae0c16b74.jpg (http://resim.turkburn.org)
Zaman kısaysa, kadınların reaksiyonu erkeklere kıyasla daha hızlı.

Zaman kısıtlığı olduğunda kadın beyni daha hızlı işliyor. İki Amerikalı araştırmacının sonucuna göre bu fark özellikle de çocuklarda ve gençlerde daha belirgin.

Venderbilt Üniversitesi Tıp Okulu’ndan Richard Woodcock ve Stephen Camarata araştırmaları sırasında yaşları iki ila doksan arasında değişen 10.000'i aşkın kişinin bilişsel yetisini incelemişler.

Zeka açısından kadın ve erkeklerde benzer sonuçlar elde edilmiş, fakat kısa sürede tamamlanması gereken görevlerde kadınlar çok daha başarılılar, diyen bilim adamları bunu hızlı işlem süresine bağlıyorlar.

Bu durum sadece reaksiyon süresinin kısa olmasıyla değil, orta derece zorluktaki görevleri daha çabuk ve doğru yapma yetisiyle ilgili. Buna karşı erkek katılımcılar kavrama açısından daha başarılı.

NOT:ALINTIDIR...

S-B-Z
19.Haziran.2006, 21:43
öyle olmasa erkekleri idare edebilirlermiydi sence? :):):)

Nedvedmania
19.Haziran.2006, 21:46
bende okadar çok konuşsam benimde beynim daha hızlı çalışırdı :)

EreN
20.Haziran.2006, 01:22
Acele işe şeytan karışır :)

benyaben
20.Haziran.2006, 10:03
ayrıca sarışınlar diğer insanlardan da daha zeki oluyormuş kaç ay önce okumuştum..Kadınlaın beyinlerinin daha hızlı çalıştığından dolayı kızlar bir yıl önce okula başlaması gerekiyormuş..

barman
01.Temmuz.2006, 20:18
ayrıca sarışınlar diğer insanlardan da daha zeki oluyormuş kaç ay önce okumuştum..Kadınlaın beyinlerinin daha hızlı çalıştığından dolayı kızlar bir yıl önce okula başlaması gerekiyormuş..
sarışınlar neden zeki oluyolarki:)

Murderer26
27.Ağustos.2006, 15:50
yalan len erkekler daha hızlı calışıyor neden tüm doktorlar erkek neden erkekler daha fazla calısıyor

rhan_17
23.Eylül.2006, 00:22
bende okadar çok konuşsam benimde beynim daha hızlı çalışırdı :)
kesinlikle katılıyorum...daha güzel bir açıklaması olamazdı...:D