PDA

View Full Version : Cristiano Ronaldo Jumping Reach

anil luque
09.Mayıs.2014, 11:48
Arkadaşlar kafama takılan bir konu var sizlerle paylaşmak istedim nereye yazacağımı da bilemedim konu açayım dedim.

Cristiano Ronaldo'nun oyun başındaki sıçrama noktası değeri 14 olarak gözüküyor. Sizce de çok az değil mi Ronaldo gibi bir oyuncu için ?

Birkaç örneği ;

http://www.ronaldo7.net/news/2012/cristiano-ronaldo-567-superman-jump-in-barcelona-vs-real-madrid-for-la-liga-2012-2013.jpg

http://p1.storage.canalblog.com/19/80/1029856/82901957_o.jpg

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/02/14/article-2278671-1794D75C000005DC-528_634x512.jpg

http://footdribbler.com/wp-content/uploads/2013/12/Ronaldo-Jump.jpg

BaGa TaRKaN
09.Mayıs.2014, 12:12
Bir Ara Bu Konu Çok Tartışılmıştı Ronaldo Değilde Genel Olarak Tartışıldı. Eğer O Konuyu Bulabilirsem Hafızamız Tazelenir

byKpln
09.Mayıs.2014, 14:09
Madrid araştırmacısı herhalde Barça'lı:D

anil luque
09.Mayıs.2014, 15:00
Madrid araştırmacısı herhalde Barça'lı:D

Valla öyle heralde :)

Bence kesinlikle çok düşük. Minimum 17 olmalı.

Leonadias
09.Mayıs.2014, 15:08
Bir basketbolcu kadar mı basketbolcudan daha fazla mı ne zıplıyormuş bencede 14 saçma

HeracLes
09.Mayıs.2014, 18:42
Bir basketbolcu kadar mı basketbolcudan daha fazla mı ne zıplıyormuş bencede 14 saçma

Bence bunu söyleyen de Real Madridli. Basketbolculardan daha yükseğe sıçrıyormuş diyorlar basketbolcular kadar da değil. Hadi vardır öyle herkes yükseğe sıçrayacak değil geçtiği basketbolcular vardır da Ronaldo'nun bu kadar adı çıkmasında bir futbolcu için yükseğe sıçramasının etkisi var. Basketbolcu olsaydı bu kadar herkesin dilinde olmazdı zannımca.

alper3
09.Mayıs.2014, 23:24
Çoğu futbolcu oyundaki değerinden fazlasını hak ediyor. Ve Ronaldo gerçekten basketbolcu kadar sıçrayabilir çünkü kendim gördüm, Bruno Alves bile geçen hafta neredeyse 1 metre sıçradı kafa topuna.

William Rookwood
10.Mayıs.2014, 03:02
Oyuncularin boyu ile ziplama ozelligi birbiriyle baglantili. Ronaldo'nun boyunun 186 olduğunu dusunursek 14 degeri normal bence. Olsa olsa en fazla 15 diyelim. Onun ötesine cikmasi demek 190lik bir oyuncuyla yarismasi demek. Ronaldo bazen bu oyuncuların üzerine ciksada oyunda bu degerler verildiğinde surekli olarak gerçekleşeceği icin 190lik stoperlerinizden cok daha rahat bir sekilde hava topu almasi gercek disi olacaktır.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Leonadias
10.Mayıs.2014, 09:55
Bence bunu söyleyen de Real Madridli. Basketbolculardan daha yükseğe sıçrıyormuş diyorlar basketbolcular kadar da değil. Hadi vardır öyle herkes yükseğe sıçrayacak değil geçtiği basketbolcular vardır da Ronaldo'nun bu kadar adı çıkmasında bir futbolcu için yükseğe sıçramasının etkisi var. Basketbolcu olsaydı bu kadar herkesin dilinde olmazdı zannımca.
Bunları söyleyende sanırım Barcalı :D böyle bir ayrım yapman bence yanlış bunu bir tv programında sunucunun söylediğini hatırlıyorum hem zaten emin olarak söylemedim onlara yakınmış gibisinden konuştum 78 cm zıplayan bir futbolcu için oldukça fazla manuya attığı golde evraya bak ronaldoya bak Evra bebek gibi kalıyor mesela fergusonun maçtan sonra evraya neden zıplamadın demesinin arkasından golü tekrarda görünce ben ne diyorum diye kendisine sorduğunu bilir misin yani ben şişirme amaçlı yazmıyorum ama adam 14u haketmiyor 17 ideal bence

Chamberlain
10.Mayıs.2014, 16:18
Oyuncularin boyu ile ziplama ozelligi birbiriyle baglantili. Ronaldo'nun boyunun 186 olduğunu dusunursek 14 degeri normal bence. Olsa olsa en fazla 15 diyelim. Onun ötesine cikmasi demek 190lik bir oyuncuyla yarismasi demek. Ronaldo bazen bu oyuncuların üzerine ciksada oyunda bu degerler verildiğinde surekli olarak gerçekleşeceği icin 190lik stoperlerinizden cok daha rahat bir sekilde hava topu almasi gercek disi olacaktır.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mantıklı. :rolleyes:

Banega
10.Mayıs.2014, 16:30
Ronaldo'nun belgeselinde vardı o dediğiniz olay.Ortalama bir NBA oyuncusu kadar zıplayabiliyor.Teste tabi tuttular.

William Rookwood
10.Mayıs.2014, 16:38
Bu performans testleri herhangi bir futbolcuya uygulansa da sahada ki istatistiklerinden çok daha üstünde bir performans gösterir, adı üstünde performans testi. :) Oyunda ise bu durum çok farklı. Mesela 2.02 cm boyu olan Lacina Traore'ye boyundan dolayı zıplama özelliğine 19 verilmiş. Çünkü bu adama 19'dan aşağı bir değer verilip, Ronaldo'ya 17 verilirse her maç hava toplarında kafa kafaya mücadele edecekleri anlamına geliyor. O yüzden zıplama özelliği ile doğru orantı da futbolcunun boyu.

Banega
10.Mayıs.2014, 17:05
Bu performans testleri herhangi bir futbolcuya uygulansa da sahada ki istatistiklerinden çok daha üstünde bir performans gösterir, adı üstünde performans testi. :) Oyunda ise bu durum çok farklı. Mesela 2.02 cm boyu olan Lacina Traore'ye boyundan dolayı zıplama özelliğine 19 verilmiş. Çünkü bu adama 19'dan aşağı bir değer verilip, Ronaldo'ya 17 verilirse her maç hava toplarında kafa kafaya mücadele edecekleri anlamına geliyor. O yüzden zıplama özelliği ile doğru orantı da futbolcunun boyu.
Dediğini anladım haklısın. :)
Ama yanılmıyorsam Fm'de ya da Fifa/Pes'te olabilir, Peter Crouch'a boyundan dolayı zıplama düşük veriliyordu.Çünkü zaten boyu yüksek, öbür türlü her orta gol olur. :) Bence öbür türlü daha adil olur.Zaten adamın boyu yüksek, birde zıplaması yüksek verilince orantısız bir güç olur gibi.En azından 2 metrelik adam 1.95'lik stoperle orantısız bir şekilde kafaya çıkmamalı.Ama bu dediğim Pes'teydi galiba.FM'i etkilemiyor.Neyse, konu dışı oldu bu ama. :)

Ben genede Ronaldo'nun zıplama değerinin arttırılmasından yanayım.

Doğaç Mengül
11.Mayıs.2014, 16:07
Özellik direk "Jumping" diye geçmiyor zaten. "Jumping Reach", yani zıplayınca ulaşabildiği yükseklik bir nevi. Dolayısıyla normal karşılıyorum bu değeri. Boyu 1.86 zaten.