PDA

View Full Version : oyunculardan verim alamıyorum

fmhastasi
20.Mayıs.2014, 12:49
arkadaşlar ilk 11 de oynayan oyuncularımdan hic bir türlü verim alamıyorum özellikle orta sahada bir türlü verim sağlayamadım cok büyük takım aldıysam genelde barcelona r.madrid gibi cok üstün yenetekli oyuncular verim sağlıyor oda messi -cr gibi onun dısındaki oyunculardan gol asist sağlayamıyorum bilhassa göbekteki iki adam bosuna oynuyor gıbı o radakı ıkı oyuncuyu başka roldede kullanamıyorum size göre nasıl rol vermeliyim yada başarılı olmaları ıcın ne yapmam lazım

anil luque
20.Mayıs.2014, 13:05
Gol ya da asist istiyorsan en defansif olarak box to box midfielder rolü vermelisin. Atağa sıkça katılıyor bu rolü üstlenen oyuncular. Aynı zamanda top rakipteyken de defansif anlamda önemli görev üstleniyorlar.

Yalnız takım mentalitesi de atağa dönük olmalı. Anlayış defansif olduktan sonra özellikle göbekteki oyunculardan çok fazla gol-asist yüzdesi beklememen gerek.

Benim şu anda oyunda kullandığım taktik 4-2-2-2. 2012 serisinin devasto dizilişi vardı hatırlarsın. Orta ikili Ball Winning Midfielder olmasına rağmen Oğuzhan Özyakup 11 maçta 1 gol attı 13 asist yaptı. Rol olarak defansif ama takım mentalitesi atağa dönük olduğu için bütünlük sağlıyor taktik.

fmhastasi
20.Mayıs.2014, 14:40
ball winning player yokkı bende cıkmıyor öyle bi özellik

steave
21.Mayıs.2014, 01:40
türkçe kullanıyorsan savaşçı ortasaha = ball winning midfielder

fmhastasi
21.Mayıs.2014, 09:39
evet buldum teşekkürler.