PDA

View Full Version : Başarısızlık....

hayrettinilgin
22.Mayıs.2014, 02:00
Merhabalar arkadaşlar FM serisine çok değil 2 aydır başlamış biri olarak artık oyundan sıkılma sebebim olan başarısızlığıma değineceğim cidden cok canımı sıkmaya başladı oyundan keyif alamıyorum. bir çok takımla farklı kariyerler denemiş olsamda başarı sağlayamıyorum. forumda kariyerleri okurken ilk yılında 3-4 mağlubiyetle şampiyon olan arkadaşlara imreniyorum.

kendi taktiklerim hep patladığı için forumda en çok indirilen taktiklerden olan demirsporlu arkadaşın taktiğiyle oynuyorum. ikinci taktik ise yine forumdan bir arkadaştan aldığım taktiktir.

http://i.hizliresim.com/JLV6kq.png (http://hizliresim.com/JLV6kq)

başarısızlıklarım sadece bu kariyer için değil birden çok kariyerde aynı olduğu için artık bunu sizlere danışıp fikrinizi almak istedim. şayet bende sizler gibi 2. 3.liglerden takımları süper lig şampiyonu yapmak istiyorum.

Buyrun sonuçlar

http://i.hizliresim.com/8n6QDr.png (http://hizliresim.com/8n6QDr)

ve puan durumu....

http://i.hizliresim.com/lYQ9vl.jpg (http://hizliresim.com/lYQ9vl)

Aldığım futbolcular bu ligin çok üstünde olması tecrübeli olmasına rağmen nedir hala bu rezil sonuclar? nerede hata yaptığımı anlamak istiyorum fikirlerinizi beyan ederseniz çok sevinirim.

Ahmet Göktaş
22.Mayıs.2014, 03:01
Bu seride yani 2014'te oyun tamamen kontrollü ve kontra sistemlerinde başarı sağlatıyor. Tavsiyem kaliteli ama yaşlı oyuncular aldıysan hızlı bir oyun tercih etme. Yani yüksek tempo direkt toplar ile oynama , yavaş oyuncuların var ise daha topa hakim pas üzerine kurulu düşük tempolu bir oyun oynat takımına. Hem yediğin golde azalma göreceksin topa sahip oldugun için hem de basit hatalar yapmayacaksındır. Taktiğini de kendin yap çünkü oyun artık hazır taktiğe önlem aldı 2014'te. Taktiklerinde illa ki simetri arama. Yani sağ kanat oyuncun hızlı teknik bir adam ama sol kanat oyuncun daha tekniği kısıtlı yavaşsa ikisini de AML- AMR tarzı oynatma mesela. Hızlı oyuncunu içeri kat eden yap , yavaş oyuncunu çalışkan kanat yapıp ML olarak oynat. Bunlar örnek yani hep.

Fm-base sitesinde falan bakıyorum adam bir taktik paylaşıyor ligde 35 maçta 33 galibiyet almış falan. Sonra başka adam denemiş 10 maçta 2 galibiyet zor almış falan. Hazır taktik olayı klasik çubukların taktikten kalkması ile tarihe gömüldü.

Ben Beşiktaşla oynuyorum mesela , içerde Adana demir ile oynuyorsam misal daha baskıllı oynuyorum , Eskişehir deplasmanına gidiyorum ertesi hafta defansif bir dizilişle kontra çıkıyorum. Öne geçsem de maç bitti gözüyle bakmıyorum maç içinde rölantiye dönüyorum zaman geçiriyorum tempoyu düşürüp alan falan daraltıryorum 3 puanı cebime koyuyorum. Artık gerçek menejerlik deneyimi sağlıyor oyun yani.

hayrettinilgin
22.Mayıs.2014, 03:24
Bu seride yani 2014'te oyun tamamen kontrollü ve kontra sistemlerinde başarı sağlatıyor. Tavsiyem kaliteli ama yaşlı oyuncular aldıysan hızlı bir oyun tercih etme. Yani yüksek tempo direkt toplar ile oynama , yavaş oyuncuların var ise daha topa hakim pas üzerine kurulu düşük tempolu bir oyun oynat takımına. Hem yediğin golde azalma göreceksin topa sahip oldugun için hem de basit hatalar yapmayacaksındır. Taktiğini de kendin yap çünkü oyun artık hazır taktiğe önlem aldı 2014'te. Taktiklerinde illa ki simetri arama. Yani sağ kanat oyuncun hızlı teknik bir adam ama sol kanat oyuncun daha tekniği kısıtlı yavaşsa ikisini de AML- AMR tarzı oynatma mesela. Hızlı oyuncunu içeri kat eden yap , yavaş oyuncunu çalışkan kanat yapıp ML olarak oynat. Bunlar örnek yani hep.

Fm-base sitesinde falan bakıyorum adam bir taktik paylaşıyor ligde 35 maçta 33 galibiyet almış falan. Sonra başka adam denemiş 10 maçta 2 galibiyet zor almış falan. Hazır taktik olayı klasik çubukların taktikten kalkması ile tarihe gömüldü.

Ben Beşiktaşla oynuyorum mesela , içerde Adana demir ile oynuyorsam misal daha baskıllı oynuyorum , Eskişehir deplasmanına gidiyorum ertesi hafta defansif bir dizilişle kontra çıkıyorum. Öne geçsem de maç bitti gözüyle bakmıyorum maç içinde rölantiye dönüyorum zaman geçiriyorum tempoyu düşürüp alan falan daraltıryorum 3 puanı cebime koyuyorum. Artık gerçek menejerlik deneyimi sağlıyor oyun yani.

öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. oyunda henüz yeni sayıldığım için hazır taktikle oynuyorum. kendim yapmaya calıstım fakat bu tablodan daha feci sonuçlar ortaya çıktı. defalarca rehberleri okumama rağmen hala oyun içi direktifler ile taktigimizi nasıl uyumlu hale getiririz takılıyorum.

kadromdaki oyuncularım hemen hemen hepsi bedelsiz geldi ve +32 yaş üstü yaşları var fakat hızları cokta düsük oldugunu söylenemez gibi. dediğiniz rölanti olayını bende yapıyorum öne gecince hamlelerim bazen tutuyor bazende 1 dakika sonra takım gol yiyor. bu işi ne zaman çözecegim bilmiyorum ya da çözmeden bu kadar sinire dayanamayıp bırakacağım.

fmhastasi
22.Mayıs.2014, 09:10
bende imreniyorum kendı taktıklerımle oynuyorum cok başarısız değilim genelde ilk 10 mac falan galibiyet alıyorum sonra ne oluyorsa bırden bozuluyor takım çaresini bulamadım takım toplantısı v.s hic bir sey moraller de bozuk oldugunda hıc fayda etmıyor.son haftalar hele daha da berbat en son oyunumda ıkıncı bıtırdım lıgı barcelona ıle.

EnesBakadur
22.Mayıs.2014, 12:54
Öncelikle şunu söylemeliyim ki hazır taktikler herkeste işe yaramıyor. Kimileri 10'da 10 yaparken, kimileri 10'da 2-3 zor yapıyor. Bu sorun takımların farklılıklarından, takımların taktiğe yatkınlığından, oyuncuların uygunluğundan vb. şeylerden kaynaklanabiliyor. Ayrıca şöyle bir dezavantajın var ki; oyuna yeni başlamışsın. Sana tavsiyem; oyunu hazır taktiklerle değil, deneme yanılma yoluyla öğren. Taktiklere iyice göz gezdir, takımına en uygun taktik hangisiyse seç. Eğer beceremem diyorsan rehberler sana yardımcı olabilir. Antrenman programlarını iyi ayarla. Vereceğin direktifleri dikkatli seç. Oyuncularla aranı iyi tut, verdiğin demeçlere dikkat et. Şunu da söyleyeyim. "Takımımdaki oyuncuların hemen hemen hepsi +32" demişsin. Biliyorum, transfer, Bayrampaşa gibi bir takımla zor olacaktır ama elinden geldiğince takımı gençleştir. Çünkü 32 yaş üstü oyuncuların takıma ne kadar verim sağlayacağı meçhul.

Anlayacağın şu ki dostum; kimse kolay yoldan köşeyi dönemiyor. :)

hayrettinilgin
22.Mayıs.2014, 13:57
Öncelikle şunu söylemeliyim ki hazır taktikler herkeste işe yaramıyor. Kimileri 10'da 10 yaparken, kimileri 10'da 2-3 zor yapıyor. Bu sorun takımların farklılıklarından, takımların taktiğe yatkınlığından, oyuncuların uygunluğundan vb. şeylerden kaynaklanabiliyor. Ayrıca şöyle bir dezavantajın var ki; oyuna yeni başlamışsın. Sana tavsiyem; oyunu hazır taktiklerle değil, deneme yanılma yoluyla öğren. Taktiklere iyice göz gezdir, takımına en uygun taktik hangisiyse seç. Eğer beceremem diyorsan rehberler sana yardımcı olabilir. Antrenman programlarını iyi ayarla. Vereceğin direktifleri dikkatli seç. Oyuncularla aranı iyi tut, verdiğin demeçlere dikkat et. Şunu da söyleyeyim. "Takımımdaki oyuncuların hemen hemen hepsi +32" demişsin. Biliyorum, transfer, Bayrampaşa gibi bir takımla zor olacaktır ama elinden geldiğince takımı gençleştir. Çünkü 32 yaş üstü oyuncuların takıma ne kadar verim sağlayacağı meçhul.

Anlayacağın şu ki dostum; kimse kolay yoldan köşeyi dönemiyor. :)

aynen öyle hocam gerçektende öyle olduğunu anladım kolay yola kaçtıkça iyice batırdık. 2 aydır kaç tane kariyer sildiğimi bir ben biliyorum sezon bası saatlerce transfer ara büyük umutlarla büyük futbolcular getir(ligine göre) gel gör ki sezon baslasın sonuç;hüsran :) benim öğrenmek istedigim daha çok bu oyunun püf noktalarıdır bunu kendim öğrenmeyi beceremiyorum rehberler ise kolay algılanmıyor.