PDA

View Full Version : Yaşlı oyuncularına özelliklerinin düşmemesi için ?

Ahmet Göktaş
25.Mayıs.2014, 04:27
Daha doğrusu CA düşmemesi için olacak. Nasıl bir antrenman programı uygulamak lazım bireysel olarak arkadaşlar ? Sanırım karakter özellikleriyle de ilgili ama bazen profesyonellik falan 17 olan adam bile ben alınca 33 yaşına gelince tır çarpmış gibi oluyor gücü 3-4 puan düşüyor 8-10 ay içinde. CA 1 sezonda 15-20 düşüyor.

Bazen de bakıyorum adam (Drogba,Lahm) 41 yaşına geliyor ama CA bile 2-3 puan düşüyor en fazla. Özellikler zaten sabit düşmüyor hiç. Torres falan ise daha başladıktan 2-3 sezon iiçinde ispanya 3.ligine falan gidiyor bedelsiz. Acaba ne yapmak lazım oyuncuların hızlı düşüş yaşamaması için ?

Leonadias
25.Mayıs.2014, 07:37
Drogba ve Lahm profesyonelliği yüksek,olduğu için düşmüyor diye biliyor yaşlı oyuncularının profesyonellikleri üst düzey se düşse bile CA sı performansını çok etkielemz Drogbanın perfrmsnsın sebebi bu olması gerekiyor diye biliyorum

LifeYourself
25.Mayıs.2014, 11:21
Çünkü yaşlılardan bazıları salıyor hocam.Aslında Drogba'nında düşüyor ama adamın düşen her özelliği zihinsel özelliğe yansıyor.Yoksa fizik ve ayak becerileri kalmıyor adamda.Ama öyle bir dolduruyor ki zihinsel özellikleri hala yaşamına devam ediyor.Arkadaşında dediği gibi oyuncuların kapalı kişisel özellikleriyle alakalı bir durum bu.
Ayrıca yaşlı oyuncuları oynatarak bir süre daha verim alabilirsiniz.En azından kupa maçlarında oynatmanız lazım verim almak istediğiniz yedek bir yaşlı oyuncuyu.
Ha birde sakatlıklar çok etkili oluyor.Örneğin ben Drogba'dan 3 sezon verim aldım.4. sezonda alıcaktım ki sakatlandı.4-5 ay mı ne? Sonra geçmiş olsun pata küte özellikleri düştü ve antreman yapmadığından bu düşen özellikler zihinselede yansımadı.Doğal olarak 5. sezon mecbur takımın yedeklerine attım.

Walter Sakana
25.Mayıs.2014, 18:25
Tavsiyem yaşlı daha doğrusu gelişimini tamamlamış (28-29 yaş ve yukarısı) oyunculara özellik antrenmanı vermeyin, rol antrenmanı verin. Örneğin "Standart Orta Saha" gibi... Bu şekilde daha verimli oluyor.

Lordinas
26.Mayıs.2014, 00:14
Kararlılık ve Çalışkanlık özelliği iyi olan oyuncular. Diğer oyunculara nispeten daha diri oluyorlar.

samasti
11.Haziran.2014, 18:31
Bende bunun kapalı özelliklerden kaynaklandığını düşüyorum. Ayrıca belirtildiği gibi profesyonellikleri yüksek olanların daha yavaş gerilemesi mantıklı geldi...

ninja_14
15.Haziran.2014, 15:19
Şunu yazmak istedim. Real Madridle kariyer yaparken Benzemayı 30 a Chelsea ye satmıştım ve para harcamadan verim alabileceğim bir forvet aradım aklıma Drogba geldi Galatasarayda sözleşmesinin bitimine 4 ay kalmış bende imza attırdım hemen 36 yaşnda olmasına rağmen profili baya yüksek ve ilk sezonda 34 maçta 20 gol 2. sezonda 36 maçta 25 gol ve son sezonda 33 maçta 36 gol attı ve şampiyonlar liginde gol kralı oldu 22 gol. Ve özellikleri bende giç düşmedi sadece liderlik ve ilk kontröl 1 puan düştü o kadar ve 40 yaşına kadar oynattıktan sonra altyapıdan bir regen forvet çıktı artık onla oynuyorum.

CanrY
15.Haziran.2014, 23:50
vücut zindeliği özelliği bu olayla ilgili olabilir