PDA

View Full Version : Co-ownership Kalktı

Danger90
28.Mayıs.2014, 18:03
Evet arkadaşlar İtalya federasyonu co ownershipi kaldırdı sizce fm 2015 de etkisi iyi mi olacak kötümü ilgili haberi buraya yapıştırıyorum

İtalya Futbol Federasyonu, yaptığı açıklama ile Avrupa'nın diğer ülkelerinde uygulanmayan bir transfer biçiminin İtalya'da da yasaklandığını duyurdu.
"Ortaklık" ile oyuncunun bonservisinin bir bölümünü kulübünde bırakarak yapılan transferler (co-owning), İtalya Futbol Federasyonu tarafından yasaklandı.
Federasyondan yapılan açıklamada, "Gelecek transfer döneminde, bonservisi ayrılmış parçalar halinde başka kulüpler ve kişilerde bulunan oyuncuların ülke takımlarına transferi mümkün olmayacaktır. Bu yasak tüm Avrupa'yı kapsamaktadır." denildi.
Federasyon aksi bir durumda yaptırım da uygulanacağını söyleyerek kulüplere ciddi bir uyarıda bulundu.
İtalya Serie A'da bonservisi parçalanmış oyuncuların başında Sassuolo'nun bu sezon 16 gol kaydeden golcüsü Domenico Berardi geliyor. Berrardi'nin bonservisi Juventus ile paylaşılmış durumda

Ahmet Göktaş
28.Mayıs.2014, 18:05
Kesinlikle iyi etkisi olacaktır oyuna. Atıyorum genç bir oyuncuya iki kulüp sahip oluyordu ikisine de teklif yapmamız gerekiyordu ama kulüpler oyuncu genç diye her ikisi de astronomik bedeller istiyordu. Oyuncunun değeri 5 milyonsa iki kulübe de 4-4 teklif ettiğinizde ikisi de bize 15-15lik tekliflerle dönüyorlardı.

Danger90
28.Mayıs.2014, 18:11
Kesinlikle iyi etkisi olacaktır oyuna. Atıyorum genç bir oyuncuya iki kulüp sahip oluyordu ikisine de teklif yapmamız gerekiyordu ama kulüpler oyuncu genç diye her ikisi de astronomik bedeller istiyordu. Oyuncunun değeri 5 milyonsa iki kulübe de 4-4 teklif ettiğinizde ikisi de bize 15-15lik tekliflerle dönüyorlardı.

banada öyle geliyo zaten oyunun başında astronomik transfer bedelleri var klüplerde para yok bide bu sıkıntı oluyodu dip not olarak "yaz doneminden itibaren Serie A'da bir oyuncu ustundeki birden fazla kulube ait bonservis paylari sifirlanacak." yani olanlarda kalkıcakmış öle deniliyor

ThersoN
29.Mayıs.2014, 08:39
kanımca bu durum sadece Juventus'u kasar. Normalde diğer liglerde genç yetenekleri alıp oynatmadan kiralayıp, sonra tekrar kiralamaya uğraşıyoruz. İtalya'da çok sık oynamadım ama bu sistemin güzel tarafı cüzi bir para verip bir süre sonra patlarsa alıyorsunuz. Zaten co-own olduğu zaman yurtdışına satışı çok zor oluyor. Aynı zamanda oyuncu kendi kulübünde alıştığı yerde oynayıp gelişiyor. Tabi bu yatırımların fos çıkma ihtimali de var. Bu sebepten dolayı şu an ki ekonomik durumlarına baktığımızda sadece Juventus'a yarayan bir sistemdi oyunda. Milan ya da İnter'i alırsanız zaten ekonomik olarak zor durumdasınız co-own yatırımlarına pek bütçe ayıramazsınız.

martymcfly
29.Mayıs.2014, 18:03
Sırf bu saçmalık yüzünden İtalya liginde oynamıyorum yıllardır. İyi olur kalksın.

Sadixx
29.Mayıs.2014, 20:30
İtalya ligi kariyeri açmamamın sebebiydi bu uygulama , güzel olmuş :).

HeracLes
07.Haziran.2014, 22:50
Avantajları da var illaki bu sistemin ama ben kiralık oyuncu oynatmayı sevmiyorum. Başkasının oyuncusunu oynatacağıma kendi oyuncumu oynatıp pişirmeye çalışıyorum. O yüzden kiralık iptal diye gönderiyorum genelde oyuncuları. Böyle yarı yarıya bir durumda ise satsan satılmıyor almaya kalksan bonservisinin yarısı için çok fazla para istiyorlar. Sözleşme sonunda ise her iki takım da fiyat veriyor diye biliyorum. Bu da ihale ki çok veren alır yine bir para kaybı söz konusu olabilir.

Juventus'un bu tarz oyuncuları çok ama içlerinden iyi olanlarını başkalarına bırakmazlar diye düşünüyorum.