PDA

View Full Version : Maksimum Maaş Sorunu

xdogus
08.Haziran.2014, 01:32
Beyler merhaba, yıllardır oynuyorum bu seriyi. FM 14 ilk çıktığında 1-2 ay oynayıp dayanamayıp oyunu silmiştim ama oynayacak bir şey kalmadığından can sıkıntısından tekrar yükleyip güncellemelerini yapıp girdim. Eski save'imden devam edeyim dedim ama sorunlar hâlâ devam ediyor.

3. sezonum bitti, 4. sezona başlayacağım oyunda. 120 milyon sterlin transfer bütçem, haftalık 1.5 milyon sterlin maaş bütçem var. Maaş bütçemin 750k'sını falan kullanıyorum. İstesem 2 milyona kadar da yükseltebilirim, burda sorun yok. Ancak benim sorunum şu, kulüp "Kilit Oyuncu" kategorisindeki adamlara bile maksimum 93k veriyor. Bu aşırı saçma, eskiden otomatik olarak düzelirdi ya da yönetim kuruluna gidip konuşup hallederdin. Ancak bu sefer ikisi de olmuyor. Son güncelleme olmasına rağmen bu opsiyon yok. Mesela personellerin; antrenörlerin, gözlemcilerin ya da fizyoterapistlerin falan maaşlarını arttırmak için yönetim kurulunda konuşma kısmında arttırma seçeneği var fakat futbolcuların yok.

Ne yapacağım? Mesut Özil'i kapatacağım Arsenal'den. 140k istiyor, 93k verebiliyorum. Çıldırmak üzereyim. Oyundaki hata da zaten Türkiye liginde vergi çok fazla yok. Adam Premier Lig'te güya haftalık 140k kazanıyor ama vergi sonrası 73k'ya düşüyor. Bana gelse 93k versem haftalık vergi sonrası cebine 79k girecek ancak oyundaki bu hatalardan gına geldi. Bunun bir çözümü var mı? Nasıl yükseltebilirim?

LifeYourself
08.Haziran.2014, 02:00
Peşin olarak geliş için menajerine ve kendisine para verebilirsin.Maç başı falan ücretlerini arttırırsan belki halledersin.

xdogus
08.Haziran.2014, 02:12
Peşin olarak geliş için menajerine ve kendisine para verebilirsin.Maç başı falan ücretlerini arttırırsan belki halledersin.

Maksimum maaş düşük olduğu için zaten menajerinin de kendisinin de istediği imza atma parasını veremiyorum. Çok rahat veririm istedikleri paraları ancak maksimum maaş düşük olunca imza parası da düşük oluyor. Dolayısıyla sadece maç başına parayla da olmuyor, kabul etmiyorlar.

William Rookwood
08.Haziran.2014, 03:23
Hangi takımsın? Para olayı itibara göre de şekillenen bir durum. Aynı şekilde transfer bütçen fazla olmasına rağmen oyunculara önerdiğin maaş daha düşük olabiliyor. Bazı zamanlar da tam tersi. Yönetimle konuşup maaşı arttırmalarını istedin mi?

xdogus
08.Haziran.2014, 05:16
Hangi takımsın? Para olayı itibara göre de şekillenen bir durum. Aynı şekilde transfer bütçen fazla olmasına rağmen oyunculara önerdiğin maaş daha düşük olabiliyor. Bazı zamanlar da tam tersi. Yönetimle konuşup maaşı arttırmalarını istedin mi?

itibarı düzelttim ya. uefa kupası ve süper kupayı aldım, 2 kere de şampiyon oldum. beşiktaşım. yönetimle maaş için konuştum sadece maaş bütçesini arttırıyor her seferinde. maksimum verilen maaşı arttırmıyor ısrarla. google'da arattım, yabancı forumlara da baktım ama bir çözümü yok gibi. aşırı saçma bir bug.