PDA

View Full Version : oyun oynarken bilgisayarım kendiliğinden kapanıyor

fmhastasi
12.Haziran.2014, 20:28
arkadaşlar böyle bir durum başıma hic gelmezdi önceki bilgisayarım da bu sorun nedeniyle özellikleri daha kuvvetlı suan kullandıgım pcyi aldım bilgisayar jet gıbı calısıyordu sorunsuz oynuyordum fakat son 1-2 gündür asırı ısınıyor ,oyun hızı ağırlaştı ve kendı kendıne ısınıp kapanıyor cözümü bilen varmı ?

BaGa TaRKaN
13.Haziran.2014, 02:22
Ram ile Alakalı Bende de Sık Sık Oluyor Bu Ram Düşük ve Bilgisayar Fazla Isınınca Sapıtıyor

mwaru
13.Haziran.2014, 03:27
Sicakliklari gosteren bi program yukle bak bakalim en cok hangi parca isiniyor. Ona gore cozum uretirsin

fmhastasi
14.Haziran.2014, 00:49
speccky diye bir program indirdim.

sıcaklık değerleri su sekilde:

cpu 61 derece

ana kart 62 derece

ekran kartı 55 derece

fmhastasi
14.Haziran.2014, 04:40
bu arada çözümü buldum ayarlarda en yüksek işlemci sayısını azalttım artık kapanmıyor %100 idi ben onu %85 yaptım sorun halloldu.belkı bu sorunu yasayan diğer arkadaşlara faydam olur.sorunun çözümü bu.

harun2000harun
15.Haziran.2014, 01:21
bu arada çözümü buldum ayarlarda en yüksek işlemci sayısını azalttım artık kapanmıyor %100 idi ben onu %85 yaptım sorun halloldu.belkı bu sorunu yasayan diğer arkadaşlara faydam olur.sorunun çözümü bu.

Ben de aynı sorunla karşılaşıyorum.Ayarlar dediğin oyun ayarları mı bilgisayar ayarları mı:confused:

MuraTBudaN
15.Haziran.2014, 01:45
Ram ile Alakalı Bende de Sık Sık Oluyor Bu Ram Düşük ve Bilgisayar Fazla Isınınca Sapıtıyor

Mehmet abi benim bilgisayarda 8 gb ram var ama yine ısınıp kapatıyor kendini

BaGa TaRKaN
15.Haziran.2014, 02:42
Mehmet abi benim bilgisayarda 8 gb ram var ama yine ısınıp kapatıyor kendini

Hadi Ya :confused:

Bende de 4GB Ram Var Ama Görev Yöneticisinden Falan Baktığımda Çok Fazla Yükleniyor Ram'e Acaba Bu Olabilir mi ? RAM'e Bu Kadar Yüklenmeyi Engelleyebilir miyiz ?

DenizlispoR
15.Haziran.2014, 10:10
Abi bende direkt HP Pavillion var,bir şey yapmasam da ısınıyor bilgisayar. :n:

europeanconquer
15.Haziran.2014, 10:23
Bilgisayar fazla toz tutuyor da olabilir arada sırada temizlemek lazım.Ben 3-4 ayda bir kasayı temizliyorum ısınıp kapanmaya başladığı zamanlar.

Şu sırada aynı,bir kaç programı aynı anda çalıştırırsam ısınıp kapanıyor.Bugün de sınava gireyim öğlen kabaca tozunu alırım yine 3-4 ay idare eder beni.

fmhastasi
15.Haziran.2014, 12:04
bilgisayar ayarları ve oyun ayarları ikisinide ayarladım.oyun ayarlarından grafikleri düşürdüm .bilgisayar ayarlarındanda işlemci gücünü azalttım sorun halloldu.

fmhastasi
24.Haziran.2014, 21:20
pc'si kapanan arkadaşlar ekran kartı güncellemek de faydalı oluyor ben bu şekil hallettim 2 gündür falan sorun yok bilgisayarda fakat bu seferde yenı problem cıktı oyun arka planda calısıyor ben göremiyorum