PDA

View Full Version : Nokia ve Siemens birleşme kararı aldı

mgungor
19.Haziran.2006, 12:13
Nokia ve Siemens birleşme kararı aldı

A.A.

Dünyanın önde gelen mobil telefon şirketleri Nokia ve Siemens, telefon parçaları birimlerini birleştirme kararı aldı.

Nokia ve Siemens'den yapılan açıklamada, her iki şirketin yüzde 50'şer ortaklı olacağı telefon parçaları biriminin isminin, “Nokia Siemens Network” olacağı belirtildi.
Siemens firmasından yapılan açıklamada, söz konusu birleşmenin finansal ayrıntıları yer almazken, ekonomi gazetesi Wall Street Journal'da yer alan haberde, birleşmenin değerinin 31,6 milyar doları bulacağı ifade edildi.
Nokia Siemens Network şirketinin merkezinin Nokia'nın merkezi Finlandiya ve başkanın da Nokia network bölümü başkanı Simon Beresford-Wylie olacağı belirtilen açıklamada, söz konusu şirketin bölgesel merkezinin ise Siemens firmasının merkezi olan Münih olacağı bildirildi.
Almanya'da yayımlanan Manager dergisinde Şubat ayında yayımlanan haberde, Siemens firmasının Nokia Şirketi ile telefon parçaları bölümünün satışı veya ortak girişimde bulunulması konusunda görüştüğü yer almıştı.

barahir
19.Haziran.2006, 12:16
neden böle bi iş yapma gereği duydu nokia anlamadım walla.

mgungor
19.Haziran.2006, 12:19
Nokianın yavaş saltanatı elden gidiyordu.SE çok iyi modeller üretiyor.nokiada piyasa oluyordu.bu siemensede nokia da kar getirir...

benyaben
20.Haziran.2006, 10:08
Siemens çok iyi modeller çıkarıyormuş gibi YAPIYOR..adamlar telefona 1.3 MP kamera koyuyorlar telefonda buna göre de renk ayarlarının falan yapıllması gerekiyor..yaklaşık 10 MİLYON renk seçiminin olması gerekiyor 1.3 MP için ama siemens bunu yapmıyor ve çekimler son derece rezalet...Nokia evet zarar ediyor çünkü ürünlerini çok pahalıya satıyor..

mgungor
20.Haziran.2006, 10:13
Şu anda en iyi benim kullandığım markada olan SE yani sony ericsson...

emirduman
20.Haziran.2006, 12:02
İlginç olanı, ben Siemens SX1 kullanıyorum ve onun telefon hafızasına "nokia" diye bir klasörden giriliyor ve telefonu görenler aşikardır, menüsü bildiğiniz 6600 menüsü. Yani sanırım önceden de küçük anlaşmalar olmuş...

LaKe
20.Haziran.2006, 20:59
İlginç. Dünyadaki birçok kişi Nokia kullanıyor. Neden birleşiyorlarki.

Laz_Asker_61
26.Haziran.2006, 22:46
SE kullanıyorum ve daha önce kullandığım siemens ve nokialara oranla bence sony ericsonn baya ilerledi ve piyasayı almaya başladı siemens ve nokia bu şekilde piyasayı ele geçirmek isteyeceklerdir

nekop
26.Haziran.2006, 22:55
bundan sonra 3310a cx 3310 falanmı dicez:D
sakası bi yana bu birlesme beni sonyden ayıramaz cünkü cok iyi telefonlar yapıyorlar...

F.C.KİNG
28.Haziran.2006, 13:41
benim bildiğim benq ile siemens birleşmişti şimdi biz telefon alırken benq-siemens-nokia cx6600i varmı dicez

Universal
28.Haziran.2006, 23:45
desene nokia işleri kötü kendine ortak aldığına göre

mgungor
29.Haziran.2006, 00:46
desene nokia işleri kötü kendine ortak aldığına göre

Nokia pazarın %30 civarını oluşturuyor.Belki de daha fazladır..

TaşkınMahmut
29.Haziran.2006, 02:26
Siemens-Benq birleşmesi vardı o nooldu ya? Adam CNNTürkte hava yapıyordu Siemensi aldık diye. :)

gezenti
29.Haziran.2006, 17:06
nokianın ölüsü yeter diğer tellere göre be abi...