PDA

View Full Version : Fenerbahçe 2. Sezon

barisgull
13.Haziran.2014, 18:44
arkadaşlar merhaba,

Fenerbahçe ile 2. Sezonumdayım fakat yönetim çok fazla transfer ücreti vermiyor takımım bu şekilde sizde takviyeye ihtiyacım varmı? Taktiğim 4-1-4-1

1- Volkan Demirel
2- Gökhan Gönül
3- Bruno Alves
4- Bekir İrtegün
5- Hasan Ali Kaldırım
6- Antonhy Annan
7- Aras Özbiliz
8- Salih Uçan
9- Alper Potuk
10- Nicolas Gaitan
11- Mousa Sow

12- Mert Günok
13- Veysel Sarı
14- Egemen Korkmaz
15- Caner Erkin
16- Raul Meireless
17- Mehmet Topal
18- Dirk Kuyt
19- Miroslaw Stoch
20- Emenike
21- Cenk Tosun

alper3
13.Haziran.2014, 19:07
Verdiği transfer bütçesini de gereksiz kullanmışsın bana göre. Türkiye için yeter bu kadro ama Avrupa için stoper(Bekir), ön libero(Annan) ve kanat oyuncusu(Aras) alman lazım. Tabi Avrupa'da üstleri hedeflediysen de göbek de Alper, Salih ikilisiyle olmaz o iş, en azından tecrübelenmedikleri sürece olmaz.

barisgull
13.Haziran.2014, 19:23
Verdiği transfer bütçesini de gereksiz kullanmışsın bana göre. Türkiye için yeter bu kadro ama Avrupa için stoper(Bekir), ön libero(Annan) ve kanat oyuncusu(Aras) alman lazım. Tabi Avrupa'da üstleri hedeflediysen de göbek de Alper, Salih ikilisiyle olmaz o iş, en azından tecrübelenmedikleri sürece olmaz.Bekir - Annan ve Aras Yerine mi birilerini almam lazım ne önerirsin?

alper3
14.Haziran.2014, 19:51
Bekir - Annan ve Aras Yerine mi birilerini almam lazım ne önerirsin?

Gözlemcilerinin doğrultusunda transfer yapsan daha iyi buradan adam söylemekten daha verimli olur o. Bütçene uygun adamları da seçersin o şekilde. Tek diyebileceğim şey, Avrupa'da hemen başarı istemiyorsan potansiyelli gençleri al. Ha ama hemen istiyorsan biraz paraya kıyıp 25-26 yaşında adamlar alman lazım.

CocukMenajer
14.Haziran.2014, 20:01
Volkan Demirel'i satmanı öneririm :D

pusathan01
15.Haziran.2014, 22:37
Uzun sürecek ve uğraşacağın kariyer istiyorsan potansiyelli gençlere yönel onları geliştir sonra keyifle izle :D

Mete07
16.Haziran.2014, 01:30
Anthony Annan beğendigim bir futbolu fakat Fenerbahçe seviyesinin bir tık altında bana kalırsa o mevkiye daha iyi birini alabilirdin sana bütçe verdiklerinde . Ben ilk seneden sonra Volkan'ı hiç düşünmemiştim Mert e teslim edince kaleyi maaş bütçesindende güzel bir miktar'ı azaltmış olursun şimdi bir daha baktımda Topal'ı sattın sanmıştım Topal varken yabancı hakkınıda Annan için kullanmak fazla gereksiz olmuş . Türkiye için fazlasıyla yeter bu kadro ama avrupa çok zor

barisgull
03.Temmuz.2014, 17:53
arkadaşlar ne önerirsiniz bu takımla ilgili sizce?

mmllhh
03.Temmuz.2014, 20:04
Topal konusunda Mete07'ye katılıyorum. Aras'ı alarak iyi iş yapmışssın. Bence transfere mutlaka ihtiyacın var ama almak için değil satmak için, kadro çok şişkin Meireles'i veya Annan'ı mutlaka satmalısın eğer oynatmıyorsan da Emenike veya Stoch'u satmalısın.. Defansa genç birini almalısın Balanta veya Ben Amat olabilirse ne ala yoksa Regen falan kovalarsın Bruno Alves iş göremez hale gelene kadar rotasyonlu kullanırsın sonra formayı verirsin rahat edersin.

ErayG
04.Temmuz.2014, 02:32
Bence Mehmet Topal varken yerine yabancı oyuncu almak gereksiz. Orta alan için de Southampton'dan Victor Wanyama'yı önerebilirim ama 10-20 milyon civarını gözden çıkartmak gerek. Baya agresif ama benim beğendiğim bir oyuncu. Elle tutulur bir bütçen olduğunda değerlendirmeni tavsiye ederim. Orta sahanın yapısı "çıtkırıldım" şeklinde olmuş. Wanyama veya Emre benzeri bir oyuncu bence orta sahayı baya toparlar aksi halde Alper-Salih ikilisi ile sıkıntı çekebileceğini düşüyorum

Defansın göbeğinde Bekir olacak iş değil. Rotasyon için belki kullanılabilir. Oraya da birini kovalamaya çalış.

Yedeklerden 1-2 yabancıyı yollamanı da tavsiye ederim. En başta Meireles. Kuyt'ı ise elde tutmanı öneririm çünkü özel derslerde oldukça iyi iş çıkartıyor. Kuyt'tan iyi de verim almıştım sanırım daha önce Fenerbahçe kariyerimde.

DeathLess
04.Temmuz.2014, 23:06
hocam Kuyt'ı gönderme de ne yapıyosan yap :)
arkadaşın dediği gibi hem özel derslerde gençlere oldukça katkısı oluyor hem de takımın geneline katkısı baya oluyor..volkandan falan al kaptanlığı direk Kuyt'a ver..
rol olarak sağ açıkta defansif kanat oyuncusu destek rolünde oynat kupa maçlarında dinlendir arada bir..verimli olmazsa gel yüzüme tükür :icon_cool:
al sana bi de kendi kariyerimden resim 39 yaşına kadar oynatan varmıdır başka bilmiyorum :)

http://s14.postimg.org/t8s1hkx5t/kuyt_ge_mi.jpg (http://postimg.org/image/cl0jf32e5/full/)

http://s14.postimg.org/fgdmly6e9/kuytson.jpg (http://postimg.org/image/lhbbj0t0d/full/)

caner9292
11.Temmuz.2014, 18:11
benim fenerbahçe kariyerimde gayet güzel bütçeler verildi.Ama 4 sezon üst üste şampiyonluk ve şampiyonlar ligi finali oynamıştım bunların katkısı vardır.

aytekin79
11.Temmuz.2014, 18:22
hocam Kuyt'ı gönderme de ne yapıyosan yap :)
arkadaşın dediği gibi hem özel derslerde gençlere oldukça katkısı oluyor hem de takımın geneline katkısı baya oluyor..volkandan falan al kaptanlığı direk Kuyt'a ver..
rol olarak sağ açıkta defansif kanat oyuncusu destek rolünde oynat kupa maçlarında dinlendir arada bir..verimli olmazsa gel yüzüme tükür :icon_cool:
al sana bi de kendi kariyerimden resim 39 yaşına kadar oynatan varmıdır başka bilmiyorum :)

http://s14.postimg.org/t8s1hkx5t/kuyt_ge_mi.jpg (http://postimg.org/image/cl0jf32e5/full/)

http://s14.postimg.org/fgdmly6e9/kuytson.jpg (http://postimg.org/image/lhbbj0t0d/full/)

Maşallah.. Kuyt 'ın kişilik tanımı şöyle olmuştur :"Nefsin heva ve arzularına karşı gelen" :D

fernando1907
12.Temmuz.2014, 14:43
kardeş kusura bakma ama bu kadar kötü bir kadro planlaması olamaz. emenike, meireles, mehmet topal gibi yüksek ücretli olan zamanında satılması durumunda para edecek, yoksa çürüyüp gidecek olan adamların kulübede işi ne ? ayrıca hasan ali 11'de caner yedek nasıl oluyor ? cenk tosun ve veysel'i aldığına göre muhtemelen ilk çıkan versiyonu oynuyosun, devre arası güncellenmemiş olanı ama orada da caner daha iyiydi. hele kuyt konusu apayrı bir olay. açtığım her kariyerde kuyt takımın en faydalı en golcü oyuncusu oluyor sağ açık oynatmama rağmen.

bak ben de şu anda oynadığım kariyerimde 2.yılımdayım yani seninle aynı seviyedeyim. ben de sana kadromu yazayım. karşılaştır senin kadronla yanlışlarını gör :)

kaleci: volkan, mert, murat hocaoğlu
sağ bek: gökhan gönül, mehmet topuz
sol bek: caner, hasan ali
stoper: bruno alves, egemen,eder alvarez balanta, sezer özmen
ortasaha: emre belözoğlu,salih uçan, mattihas ginter, mehmet ekici
sağ açık: dirk kuyt, andrija zivkoviç
sol açık: memphis depay, emrah başsan
10 numara: alper potuk, recep niyaz
forvet: moussa sow, gabriel barbosa, muhammet demir, beykan şimşek

sene başında balanta, ginter, depay, zivkoviç ve barbosa olmak üzere 5 yabancı aldım. yaşları 18-21 arasında. en pahalısı 12 milyon euroluk depay. transfere toplam 45 milyon euro harcadım. sattıığım oyunculardam 35 milyon euro kazandım. bunun 10'u emenike, 10'u mehmet topal. aldığım yabancılardan sadece depay direk 11 bu sene. ilk sene şampiyon olan kadronun ahengi bozulmasın diye diğerlerini yavaş yavaş oynatıyorum, gelecek seneye hazırlıyorum. seneye alves'i yollıcam balanta kapacak formayı, emre ve kuyt futbolu bırakacak yerlerini ginter ve zivkoviç alacak, sow'un sözleşmesinin son yılı olduğu için 3'e 5'e bakmadan satacağım barbosa 1.forvetim olacak.

gelecek sene içinse şimdiden kulübedeki yerli ihtiyacını karşılamak için beşiktaş'la sözleşmesi biten veli kavlak, mustafa pektemek sözleşme imzaladık. ayrıca volkan sürekli gitmek istiyor. cenk'i aldım bjk'den gelecek sene için mert'in arkasında bekleyecek. bir de g.birliğinden mervan'ı aldık gelecek sene için. sezon bittikten sonra tek transfer düşünüyorum. o da 10 numara mevkisine olacak. hakan çalhanoğlu'nu alacağım. 15 milyon euroya kadar çıkmayı düşünüyorum. alamazsam daha sonra denerim, başka adam yok zaten o mevkide gelip direk oynayıp katkı verecek. yabancı hakkımı da orada kullanmak istemiyorum, çünkü elimde çok potansiyelli 5 yabancı genç var. mümkün olursa seneye şöyle bir kadro var aklımda.

_____________________________mert_________________ ________________

gökhan__________________sezer__________balanta____ ____________caner__

________________________ginter______salih_________ _________________

zivkoviç____________________hakan çalhanoğlu____________________depay__

_________________________gabriel barbosa____________________________

yedekler

_____________________________cenk_________________ _______________

__topuz_________________berkaycan_____egemen______ _______hasan ali__

______________________veli kavlak______mehmet ekici_______________

__emrah başsan__________________recep niyaz________mervan çelik______

_________________________muhammet demir (pektemek)

kusura bakma kardeş bu arada, sana cevap vereceğim diye kendimi şovumu yapmış gibi oldum biraz :)