PDA

View Full Version : Genç Oyuncu Keşif

jojova35
16.Haziran.2014, 00:56
merhaba arkadaşlar fm serisi için acemi sayılırım merak edip danışmak istediğim bir konu var rakip takımlarım yurt dışından harika oyuncular bulurken ben onları bulamıyorum örneğin brezilyadan potansiyel yeteneği 4.5 yıldızlı oyuncular buluyo 2-3 seneye müthiş oluyorlar ama ben sadece bunu manuel olarak yapabiliyorum o da denk gelirse çözüm yolu nedir deneyimli arkadaşlar yardımcı olur musun teşekkürler...

pusathan01
16.Haziran.2014, 02:00
Oyunce aradan yukarda "özellik seç" var ordaki tüm özellikleri seç. Sonra aynı penceredeki aşağıda en az kaç olması" gerektiği bölümdeki sayıyı 11-12 yap onayla.
Sonrada "eşleşen" bölümündeki sayıyıda 10-12 arasına getir." Yaş sınırı "olarakta en yüksek 19 yap. Gözlem sınırının el verdiğince yetenekli oyuncular bulursun. Ben bunu forumdaki bir arkadaşın yazısında okumuştum. Ondan beri daima yapıyorum. Tavsiye ederim.

serwan
16.Haziran.2014, 02:43
Scoutlarınızı yollayın her tarafa. Kriter olarak da yaş sınırı, potansiyel yetenek falan belirleyin.

jojova35
16.Haziran.2014, 04:01
Scoutlarınızı yollayın her tarafa. Kriter olarak da yaş sınırı, potansiyel yetenek falan belirleyin.

açıkcası scout ekini nasıl belli bir ülkeye gözlem yapılacağını bilmiyorum bu konuda bana yardımcı olur musunuz ?

jojova35
16.Haziran.2014, 04:02
Oyunce aradan yukarda "özellik seç" var ordaki tüm özellikleri seç. Sonra aynı penceredeki aşağıda en az kaç olması" gerektiği bölümdeki sayıyı 11-12 yap onayla.
Sonrada "eşleşen" bölümündeki sayıyıda 10-12 arasına getir." Yaş sınırı "olarakta en yüksek 19 yap. Gözlem sınırının el verdiğince yetenekli oyuncular bulursun. Ben bunu forumdaki bir arkadaşın yazısında okumuştum. Ondan beri daima yapıyorum. Tavsiye ederim.

anladım demek istediğini zaten bu yönede bulabilirsem bulabiliyorum oyuncu özellikle potansiyel yetenekle onun haricinde çok zor mesela hadi dedim arjantinden oyunculara bakayım bocada est.de riverda kadro efsane oyuncular buldum ama benim scout ekibi sanırım alanı arjantin olmadığı için bulamıyorum o kadar biraz kafamda net oturdu

ninja_14
16.Haziran.2014, 04:08
kardeşim gözlemcilik kısmına tıkla daha sonra sol tarafta gözlemcilerin isimleri vardır. altta yeni görev ver kısmı var tıkla gözlemcini seç ve vermek istediğin görevi listeden belirle ve başlat de o da sana o süre içinde bulabildiği oyuncuları rapor eder.

pusathan01
16.Haziran.2014, 09:44
arjantinli bir gözlemcin olursa gözlem alanın arjantinide kapsar.İskandinavya ülkelerinde güzel yetenekler de çıkıyor.

jojova35
19.Haziran.2014, 14:31
teşekkürler arkadaşlar yardımlarınz için

fernando1907
12.Temmuz.2014, 15:30
valla yıllardır bu oyunumu oynarım daha gözlemcinin bulup getirdiği oyuncuyu almadım. daha doğrusu gözlemciyi bir yere yollamadım. ben takımda gözlemciyi sırf profiline baktığım oyuncuların bazı özellikleri eksik çıkıyor, gözlemci yollayıp rapor verince o eksik özellikler tamamlanıyor diye personel ekibimde tutuyorum.

peki ben napıyorum ? valla üşenmeden gidip tek tek milli takımları geziyorum. sezon içerisinde aklıma geldikçe gidip 3-5 dakika geziyorum kadroları. her seferinde 7-8 milli takıma bakmış oluyorum, yaşa göre sıralayıp beğendiğim gençleri shortliste atıyorum. çok uğraştıryor falan demeyin. hani bütün milli takımların bütün yaş katagorlierini gezmek toplamda alsa alsa 1 saatinizi alır, bunu parça parça yapınca sıkıntı yaratmıyor.

Ralph
12.Temmuz.2014, 16:46
Genç oyuncuları scout ekibinizden çok daha önce keşfedebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken;

* Ülkelere göre regen çıkış tarihlerini kaçırmamak,
* Sağ üst sekmede FM yazısının yanındaki "aşağı ok" tuşuna basıp transferler / Dünya 'yı seçin, daha sonra sol üst sekmeyi genç girişi olarak ayarlayın. Oradan tek tek bakabilirsiniz sabrınız varsa.

Yok sabredemem diyorsanız;

* Oyuncu arama ekranına gelin,
* Yaş filtresini 16-17 "en fazla" şekilde ayarlayın,
* Arama kriterlerinde "kararlılık" özelliğini "en az" 15-16 civarlarında ayarlayın. Çıkan adamlara gözlemcilerinizi gönderin.

Bu demek değil ki kararlılık özelliği 15 den düşük olanlar iyi değil, daha düşüklerini bulup ders aldırarak da bu özelliğini yükseltebilirsiniz.

Benim yöntemlerim bunlar.

cimperan
12.Temmuz.2014, 21:01
arkadaşın dediği yol en iyisi biraz uzun sürüyor fakat o sene kim var kim yok ilk sen görüp alma şansın oluyor :D ben senede 6-7 tane regen alıyorum hep takımıma bu yolla