PDA

View Full Version : AMC paradoksu

serkan1520
01.Temmuz.2014, 08:26
Arkadaşlar Schalke'yi yönetiyorum elimde M.Meyer diye amc pozisyonunda oynayan çok yetenekli bir oyuncu var fakat yine aml ve amr pozisyonlarında kaliteli oyuncularım var sorun şu ki Amc ve 2 kanatlı bir taktik oynamak istiyorum ama nasıl denediysem deneyeyim bir türlü sonuç alamıyorum bu şekilde kesinlikle defansif bir zaafiyet ortaya çıkıyor.Her türlü oyun anlayışını denedim forvetsiz bir sistem bile denedim ama olmuyor sanırım bu seride amc pozisyonu kanatlı taktikler için tedavülden kaldırılmış.2 kanat ve bir amc ile nasıl bir ortasaha ve defansif oyuncular tercih etmeliyim ki başarılı olabileyim ? forumda bütün taktikleri denedim maalesef olmuyor zayıf takımlara karşı işe yarabılıyor ama orta halli ve ortalama üstü takımlarda kesınlıkle sıkıntı yaşıyorsunuz bu şekilde oynayıp başarılı olabilen biri var mı yardımcı olursanız sevinirim.

not : amcsiz klasik 4-3-3 ile başarılı oluyorum ama ben mutlaka bu oyuncudan faydalanmak istiyorum henüz 18 yaşında ve inanılmaz bir potansiyele sahip kanatlara da monte edemiyorum çünkü farfan ve draxler'ı kesmem mümkün değil.Kiralama tekliflerinin de hiçbirini kabul etmiyor adam elimde çürüyüp gidecek :D

egmnblgn
01.Temmuz.2014, 09:56
Ben oyle bir taktik kullanıyordum. Orta sahalardan birtanesi standart orta saha(otomatik) bir diğeri savasci orta saha(defansif) şeklinde. Gayette verim almıştım. Ancak kanatları nasıl yönlendirdiğinde önemli, bireysel komutlarla.

mmllhh
01.Temmuz.2014, 10:23
Forumun bir başka yerinde yanlış hatırlamıyorsam 4-2-3-1 için orta sahanın iki oyuncusunun da DM olarak kullanılmasıyla defansif zafiyet ortadan kalkıyor diye bir şey okumuştum. O tarz bir şey deneyebilirsin ama bloklar arası kopukluğu da iyi ayarlamalısın ki DM'ler ile AMC kopuk olmasın

serkan1520
01.Temmuz.2014, 13:57
Sağ olun arkadaşlar çözdüm sorunu sonunda.Eğer benim gibi aynı sıkıntıyı çeken arkadaşlar varsa gizli ön libero ve 1 ortasaha ile ofansif ortasahayı oyun kurucu rolünde oynatırlarsa(oyun kurucu ortasahaya da yardıma geliyor diğer rollerde yine aynı şekilde defansif zaafiyet oluşuyor) verim alabilirler zira şu ana kadar denediğim bütün taktiklerden daha fazla verim alacak duruma geldi oyun anlayışım Meyer adeta bir messi topuk pasları mı dersin 3 4 kişiyi geçip goller atmak mı dersin :D herkese tavsiye ederim bu oyuncuyu :)

DeathLess
01.Temmuz.2014, 19:38
ben de 4-2-3-1 taktiğini kullanıyorum ancak dediğin sıkıntı ister istemez oluşuyor tamamen kesemezsin çünkü ofansif bir taktik bu :icon_cool:

kanatların bi kere destek rolünde olacak en önemli şey bu bence,kanat oyuncusu destek..
hücum olduğunda geriye desteğe az geliyorlar..beklerim iki yönlü bek hücum çünkü..

ortasahadaki 2 elemandan biri standart ortasaha destek diğeri defansif oyunkurucu savunma!. olmalı.ya da savaşçı ortasaha savunma..

ilerdeki amc pozisyonundaki elemanın ise nispeten de olsa geriye gelmesini istiyorsan oyun kurucu hücum, forvete daha fazla katlkılı olmasını istiyorsan ofansif ortasaha hücum rolünde oynatmalısın..
takımın beyni ya da gizli forvet rollerini kullanmadım hiç bilemiyorum..

forvetimde fırsatçı golcüdür herzaman (bu değişebilir tabi takımdaki oyuncu tipine göre)

CocukMenajer
02.Temmuz.2014, 00:20
Bu sıkıntıyı bende sıklıkla yaşıyorum.4-2-3-1 in 3lüsünde çok iyi oyuncularım olduğu için taktikte değiştiremiyorum :D

darthrevan
02.Temmuz.2014, 12:55
Benimde senin gibi amc pozisyonunda oynayacak çok iyi üç tane oyumcum vardı. Taktiğimi de buna göre kurmuştum fakat defansif olarak çok açık veriyordum. Forumda tatik-antreman kısmında nannar'ın taktiği var 4-4-1-1 bu taktikle çok hem defans yönünden çok açık vermiyorum hemde hücum olarak da çok etkili oluyorsun. Kanat oyuncularım aml ve amr olmasına karşın yine de çok etkililer. Bence bu söylediğim taktiği denemelisin.