PDA

View Full Version : Adamın değeri ve istenen ücret arasındaki uçurum!

decenTRandy
07.Temmuz.2014, 17:03
Neden bu kadar saçma bu fark ?? Bir çaresi var mı ?

http://i.hizliresim.com/2v7aBE.png (http://hizliresim.com/2v7aBE)

mmllhh
07.Temmuz.2014, 17:35
Kibarca satmak istemiyoruz demişler :)

decenTRandy
07.Temmuz.2014, 17:36
Serdar Aziz için de 47M istediler :)

egmnblgn
07.Temmuz.2014, 17:50
Diğer arkadaşın da dediği gibi açıkçası satmak istemiyorum alacaksan da bu kadar ver al demişler. Bazen bunu bizlerde yapay zekaya karşı kullanmıyor muyuz?

Enes'i hemen almana gerek yok 1-2 sezon bekle ucuza alıyorsun :)

decenTRandy
07.Temmuz.2014, 18:09
GS'de o kadar fakirim ki gelen tüm teklifleri kabul ediyorum nerdeyse. Güzelim semihe 13mlik taksitli bi saçma teklif yaptılar onu bile kabul ettim sonra çok pişman oldum allahtan kabul etmedi takımı :)

hangover1907
07.Temmuz.2014, 18:40
1-2 sezon bekle hem gelişiyor hem de daha ucuza veriyorlar :)

DeathLess
07.Temmuz.2014, 19:36
normaldir ben de reddiyorum elimdeki wonderkidlere teklif geldiğinde..hatta hiç uğraşmadan transfer durumundan 310m yapıyorum değerine, teklifler gelir gelmez otomatik reddediliyor :)

caner9292
11.Temmuz.2014, 18:16
Genç veya yıldız oyuncular değerinin kat ve kat üstünde transfer olurlar bu gerçektede böyledir ;)

urwrdskkn
11.Temmuz.2014, 18:18
Bursaspor İle Galatasaray Arasında İyi İlişkiler Varsa Teklifler O Kadar Uçurum da Olmaz Ancak Bursa İle Galatasaray Arasındaki İlişki Sıkıntılı... Ondan Ötürü Fazla Verdiler...

mpaker66
11.Temmuz.2014, 20:03
Bekle biraz. Sözleşme imzalamazsa sözleşme bitimine yakın daha ucuza alırsın hem de gelişmiş olur.

Böyle durumlarda ne kadara alacağınızı gözlemciniz söylüyor zaten, ordan yardım alın.

SAİT71
11.Temmuz.2014, 21:07
Bende Enes'i çok almak istedim ligde ama Bursaspor onu satmaya yanaşmıyor ve çok fahiş paralar istiyor. Zaten bir kaç sene içinde ilk 11 oyuncusu oluyor Enes.

cmyksl55
21.Temmuz.2014, 02:30
arkadaşlar satmak istememe durumu yok o kadar parayı verirsen satıyor sonuçta. reelde enes'e x takım 5 milyon euro verse bursa anında satar çünkü paraya ihtiyacı olan bir kulüp. 17 milyon euro istemesi gerçekçi değil.

TeNaciOUS MidFieLdeR
21.Temmuz.2014, 02:58
ilgini sicak tut transfer edecegin futbolcuya. misal enes ne kadar suredir takibindeydi. bu da onemli. sonucta bursadan aldigi para cok fazla degil. zaman icinde daha buyuk bir klupte oynamak istiyorum diye mizmizlanmaya baslar, sen de o ara kancayi takarsin. yalniz surekli transfer listende tutmalisin onu, zaman zaman ovucu sozler de sizdirabilirsin basina. bu da etkilidir. kontrati bitmeye yakin cok daha kolay olacaktir.

zaman zaman kendi oyuncunda da bunu yasarsin. misal canere teklif geldiigi zaman refuse edersem hemen canerin menajeri daha iyi sartlarda kontrat icin yanima geliyor. ayni seyler enes icin de gecerli. bu taktikle bazan oyuncunun klubu kendi geliyor kapina, su fiyata almak ister misin diye :)

arkadaşlar satmak istememe durumu yok o kadar parayı verirsen satıyor sonuçta. reelde enes'e x takım 5 milyon euro verse bursa anında satar çünkü paraya ihtiyacı olan bir kulüp. 17 milyon euro istemesi gerçekçi değil.

ordaki olay kibarca refuse etmek oluyor, madem cok meraklisin ver 15 milyonu al oluyor. aslinda o degerde olmadigi acik. amac teklifleri engellemek. tabi bu durum oyuncunun kariyeri ile dogrudan alakali oldugu icin zamanla onu rahatsiz ediyor ve transferini istiyor.

bununla alakali soyle bir deneyimim de var. avrupadan br oyuncuya teklif goturdum, klubu cok fazla istedi. gitgide yukari cikti rakamlar. ben de alternatiflere yoneldim, baskasini aldim. bu talip oldugum oyuncu 1-2 ay sonra transfer listesine konuldu. onu ayartmis oldum ama artik planlarimin disinda kalmisti. bunlar bana cok dusuk fiyattan ayni oyuncuyu onerdiler, almadim :n:

canerimtrak
21.Temmuz.2014, 04:59
Bursaspor'dan Enes Ünal'ı alacaktım yüksek isteyeceklerini bildiğim için 20-25 civarında teklif yaptım. Cevap geldi bir de ne göreyim. Adamlar 86m istiyor. :)

Seçkinn
23.Temmuz.2014, 00:25
FB ile ilk sezonun sonunda 11 milyon euroya aldım Enes Ünal'ı, adam akıllı para verdiğim tek oyuncu. Ederi 116B filan görünüyordu.

Birde Okay Yokuşlu mu Yavaşlı mı ne var. Onunda ederi 148B görünüyor 17 milyona kadar çıktım ama vermediler. Adamı da kandıramıyorum. 17 Milyon teklif ettim basına demeç veriyorum, halen ciddi bir teklifle gelmeleri lazım diye yanıtlıyor :)

kursadking
01.Ağustos.2014, 15:09
4,5 yıldızlı oyuncuya az bile istemişler. demek ki satmak istemiyor adamlar.

Corpus
01.Ağustos.2014, 15:21
Onur için yaklaşık 1 senedir uğraşıyorum. 25 milyon Pound' dan 13 Mn' a kadar düşürdüm. Aynı şekilde Enes'i u19' da oynamsına rağmen 15 gibi bir fiyat çektiler. Onu da 8 e falan düşürdüm. Sözleşme bitimlerine 9 ay kaldı. 2 haftada bir taciz ederek devam ediyorum.

2 oyuncuyu da takımlar Para kazanamasınlar diye Bosman kuralı ile alıcam büyük ihtimal. Para konusunda sıkıntım yok. Takımım Galatasaray ve bu sene 80 Milyon Sterlinlik satış yaptım. Ama artık gurur meselesi oldu

playeray
01.Ağustos.2014, 16:19
Oyuncunun raporunda fiyatı belirsiz olan kişileri 30 milyondan aşağı alamazsınız. 10 milyon değerli adam için 110m istediler benden.

exe_genesis
01.Ağustos.2014, 23:42
Nesi garip?
Ben Enes'i sözleşmesi bitince almıştım bedavaya. Bursayla sözleşme yenilememişti.

Hasan ali kaldırım'ı satın aldım. 3m TL idi bonservisi. 12M veriyorlar satmadım.