PDA

View Full Version : Oyun arayüzünde kasma

playeray
24.Temmuz.2014, 13:09
Beyler ben FM'de mesela devam'a tıkladığımda hani tarih akıyor takvim geçiyor ya. Orada dönen bir loading işareti var. O akıcı dönmüyor yani takıla takıla dönüyor. Orada akan haber yazıları da takıla takıla akıyor. Kısacası böyle herhangi bi yazının falan kendi kendine hareket ederek yer değiştirdiği her yerde takıla takıla meydana geliyor bu olay. Ancak maç motorunda hiçbir sorun yok. Maçta hiç takılma olmuyor.
Bazen her şey tamamen akıcı olabiliyor ama kalıcı olmuyor. Yine takılmaya başlıyor. Sinirime gidiyor :icon_confused: Bunu nasıl düzeltebilirim

anil luque
24.Temmuz.2014, 13:14
Bende de bir ara oluyordu o. Laptop'ın şarja takılı olmadığı zamanlarda öyle olduğunu farkettim. Internet sayfası açıp kapadım , arka planda başka programlar açık bıraktım ne olduğunu anlayayım diye ama bir tek laptop şarjda değilken öyle oldu takınca da düzeldi. Şarjda olmadığı zamanlarda tasarruf moduna geçtiğinden belki.

playeray
24.Temmuz.2014, 13:17
Bende de bir ara oluyordu o. Laptop'ın şarja takılı olmadığı zamanlarda öyle olduğunu farkettim. Internet sayfası açıp kapadım , arka planda başka programlar açık bıraktım ne olduğunu anlayayım diye ama bir tek laptop şarjda değilken öyle oldu takınca da düzeldi. Şarjda olmadığı zamanlarda tasarruf moduna geçtiğinden belki.

Yok şarjdayken de böyle oluyor.

anil luque
24.Temmuz.2014, 13:24
Tema kullanıyor musun peki ?

playeray
24.Temmuz.2014, 13:54
Tema kullanıyor musun peki ?

Tema kullanmıyorum fakat kısa bir süre kullandığım oldu. Şu an kullanmıyorum. Yine aynı sorun devam ediyor. Logo ve forma paketleri kullanıyorum.

anil luque
24.Temmuz.2014, 14:08
Forma kullanmıyorum ama logo bende de var onunla alakalı olacağını sanmıyorum açıkçası. Başka bir şey yapmış mıydım çözüm olarak diye hatırlamaya çalışıyorum ama gelmiyor aklıma kardeşim.

Bir de bende şöyle bir enteresanlık var ; ekran kartı güç tasarruf modundayken maç motorunda kasılma olmuyor (eski usul 2D oynuyorum) ancak yüksek performansa geçtiğim zaman kasma oluyor. O da garip :)

playeray
24.Temmuz.2014, 14:29
Ben bi malware programıyla temizlik yaptığım zaman oyun yine akıcı olmuştu ama o programı tekrar kullanmak istemiyorum. Sanırım bazı dosyaları temizleyince rahatlıyo olabilir oyun ama acaba hangi dosyalar.