PDA

View Full Version : Takımdaki en iyi oyuncuyu nasıl satarım?

exe_genesis
26.Temmuz.2014, 19:45
Arkadaşlar merhaba,

Bi takımda 2. yılımı bitirdim malum fakirlikten dolayı para yapan ve en iyi oyuncumu oyuncumu satmak istiyorum yaşı geçmeden :icon_smile:

Satmayı düşündüğüm oyuncu:
-Klubun favori oyuncuları listesinde bulunuyor.
-Oyuncuların %80 i nin profiline bakınca Viera ile oynamaktan memnun yazıyor.
-Adamın favori personelinde ben varım.
-Adam 2 yıldır takım kaptanı :)

Çaktırmadan kluplere önerdim ( transfer listesine koy'u işaretlemedim anlamasın diye :icon_smile::icon_smile:) ama yakalanmışız konuşmak istedi. Aramızda geçen konuşma:

Oyuncu:-Beni niye zorla göndermek istiyorsun?
Ben:-Paraya ihtiyacımız var.
Oyuncu:-Yangına körükle mi gidiyorsun?
Ben:-Ben karar veririrm gidip gitmeyeceğine.
Oyuncu:-Seni çok iyi tanıyorum beni göndermek istemezsin sen?
Ben:-... (Çok duygusal girdi konuya cevap veremedim. :icon_biggrin:)

Şimdi bu oyuncuyu satsam ne gibi olumsuzluklarla karşılaşırım?
-Yönetimin ve taraftarın üzülmesi beni veya diğer oyuncuları nasıl etkiler?
-Oyuncuların moraline olumsuz bi etki yapar mı?

veya başka ne gibi olumsuzluklar var?

Leonadias
26.Temmuz.2014, 19:50
Adamı kulüpten soğutursan gitmesi kolaylaşır oyuncular anlamında problem yaşamazsın da yönetim de bu oyuncunun gönderilmesinden rahatsızız mesajları alman çok büyük olasılık taraftarlardan da gelir.

exe_genesis
26.Temmuz.2014, 19:53
Adamı kulüpten soğutursan gitmesi kolaylaşır oyuncular anlamında problem yaşamazsın da yönetim de bu oyuncunun gönderilmesinden rahatsızız mesajları alman çok büyük olasılık taraftarlardan da gelir.

Diğer oyunculara moral olarak olumsuz bi yansımazı olmaz mı yani? Öyleyse yönetimin mesajları önemli değil. Yedek kadroya atıp satılığa çıkartiyim o zaman.

Leonadias
26.Temmuz.2014, 20:10
Diğer oyunculara moral olarak olumsuz bi yansımazı olmaz mı yani? Öyleyse yönetimin mesajları önemli değil. Yedek kadroya atıp satılığa çıkartiyim o zaman.

Olsa dahi çok uzun sürmez , direk adamla konuş moral bozucu cümleler kur gidecektir zaten.

pusathan01
27.Temmuz.2014, 06:10
Sadece sıranın kendilerinede geleceğini düşünüp biraz moralleri bozulur bir ikisi konuşmak ister onları rahatlatırsan sıkıntı kalmaz.

Kaka Leite
27.Temmuz.2014, 06:14
Açıkcası iyi bir paraya satarsan yönetim oyuncunun bavulunu kendi çıkartır kapıya kadar. :n:

ErayG
28.Temmuz.2014, 13:51
Oyuncular açısından pek etkisi olmaz ama arkadaşların dediği gibi yönetim ve taraftarlar kızabilir. İyi bir paraya yollarsan da "taraftarlar xx adlı oyuncunun gidişinden dolayı üzgün ama bonservis bedelinin tatminkar olduğunu düşünüyorlar" gibisinden bir tepkileri olabilir. Önemli oyuncuları pek satmamak lazım ama illa satılacaksa da kasayı doldurması lazım

HeracLes
31.Temmuz.2014, 19:56
Takımın favori oyuncusu, kaptanı ve en iyi oyuncunu yedek takıma atıp satılığa çıkarırsan kendin oyuncunun ipini çekmiş olursun. Değerini düşürürsün. Hala satmadıysan, listeye koymadıysan o şekilde devam etmeni öneririm. Zaten iyi bir oyuncuysa ve takımın küçükse teklif gelecektir oyuncuya.

Oyuncuyu kulüplere önerirken otomatik olarak transfer listesine almış oluyorsun bu arada. Bu seçeneği teknik heyet seçeneklerinden kapatabilirsin.

Moral olarak takımın kaptanı olduğu için o gittiğinde yeni bir kaptan seçmen gerekecek. Bunu yaptığın zaman futbolcuların teknik direktör hızlı kaptan değiştiriyor diye hafif moral bozukluğu yaşayacaktır ama o çok önemli değil.