PDA

View Full Version : Wage budget | maksimum ödenebilen...

egelikartal_
01.Ağustos.2014, 23:57
Arkadaşlar merhaba. Oyundaki enteresanlıklardan biri beni buldu yine. Bradford ile başladım, şu anda 1.1 milyon euro maaş bütçesi açık. Ancak kontrat önerirken key player yapsam bile maksimum 33.500€'ya çıkabiliyorum. Bunun sebebi nedir? 1.1 milyon çok fazla zaten, neden izin vermiyor? Bunu düzelten bir yöntem var mı?

HeracLes
02.Ağustos.2014, 00:49
Bu 33.500 euro haftalık mı yoksa yıllık mı ? Eğer haftalıksa yıllık 1.7 milyon küsür yaparki daha bunun bonusları da var 1.1 milyon hiç de fazla bir para değil bunun yanında.

Senin sorununa gelecek olursak daha fazla para önerebilmen için yanılmıyorsam yönetim kuruluyla görüşüp yapabiliyorsun ya da maaş bütçeni artırarak oyuncuya daha fazla para önerebilirsin. Yalnız ilk yazdığım şeyi unutma, sana verilen bütçe yıllık oyuncunun senden istediği haftalık.

egelikartal_
02.Ağustos.2014, 00:56
Bu 33.500 euro haftalık mı yoksa yıllık mı ? Eğer haftalıksa yıllık 1.7 milyon küsür yaparki daha bunun bonusları da var 1.1 milyon hiç de fazla bir para değil bunun yanında.

Senin sorununa gelecek olursak daha fazla para önerebilmen için yanılmıyorsam yönetim kuruluyla görüşüp yapabiliyorsun ya da maaş bütçeni artırarak oyuncuya daha fazla para önerebilirsin. Yalnız ilk yazdığım şeyi unutma, sana verilen bütçe yıllık oyuncunun senden istediği haftalık.

Cevap için teşekkür ederim, net yazmamışım;
Bu 33.500€ yıllık ne yazık ki. Oyunun hemen başında olsa, derim ki bütçe ne olursa olsun takım bu kadar veriyor, ama değil çünkü 180.000 - 200.000 arası imzalar attırdım. Kaldı ki devamında bu 1.1 milyona da yönetimden ekstra bütçe isteyerek ulaştım, Belki bu miktar artar diye ama olmuyor. Baya can sıkıcı bir durum, League 1 gibi bir lige bu maaş bütçesiyle çok iyi 4 adam daha alabilirim ancak alamıyorum.

egelikartal_
02.Ağustos.2014, 01:09
Yabancı forumlara göz attım biraz. Sanırım finansal fair play ile alakalı. League 1'in finansal fair play kurallarındaki şu madde sanırım(İNG oynuyorum)

Teams competing in the Sky Bet L1 must not spend more than 60% of projected income each month on player wages in order to comply with fin fair play regulations.

Kısaca takımlar hedeflenen aylık gelirden fazla parayı maaşlara harcayamıyor gibi bir şey. Heralde sebep budur.

exe_genesis
14.Ağustos.2014, 14:47
Oynatmadığın veya kalabalık yapan oyuncuları sat veya kirala. Maaş bütçesi açılır biraz daha.

amorti
14.Ağustos.2014, 18:55
Yabancı forumlara göz attım biraz. Sanırım finansal fair play ile alakalı. League 1'in finansal fair play kurallarındaki şu madde sanırım(İNG oynuyorum)

Teams competing in the Sky Bet L1 must not spend more than 60% of projected income each month on player wages in order to comply with fin fair play regulations.

Kısaca takımlar hedeflenen aylık gelirden fazla parayı maaşlara harcayamıyor gibi bir şey. Heralde sebep budur.

Onun yanisira bir de soyle bir durum var;

Ileriye donuk bir tarih icin anlasmaya varilmis oyuncu veya oyuncular var ise, potansiyel maliyetten dolayi kesinti olabiliyor.

Bunun gibi; halihazirda birkac oyuncuya kontrat onerdiyseniz, o oyuncularin onerilen rakamlardan teklifi kabul etme ihtimaline karsin, belli bir marjdan sonra yuksek maas onermenize izin vermiyor sistem. Cunku atiyorum 3 tane adama yaptiginiz tekliflerin hepsi kabul edilirse zaten ongorulen maas butcesini dolduruyorsaniz, 4. adama kontrat onerirken "birader, agirdan al" diyor kulup.:icon_cool:

Seçkinn
14.Ağustos.2014, 20:28
amorti haklı. Gelecek transferler imzalanmasa bile bütçeden düşmüş gibi davranıyor yönetim. Mali fair play ile ilgili detaylar finans sayfasında var zaten. Yönetimle görüşmeyi dene birde. Belki arttırırlar maaş bütçeni. Olmadı illa bu transferi yapacağım diyorsan alt yapı antrenörlüğü ve yatırımlarını kesmelerini isteyebilirsin, tabi oyuncu yetiştirmiyorsan. Ama bunlardan gelecek para yetmeyebilir yinede.

Kilit oyuncuya yıllık 33,500€ da iyiymiş :) Doria'yı alırken bende 275,000€ maksimum demişti. Kadrodan yüksek maaşlı Meireles, Baroni gibi isimleri kiraya verip bütçe açmıştım. Buda düşünülebilir.

emremetin
16.Ağustos.2014, 12:12
Maaş bütçenin hepsini bir adama veremiyorsun. Mesela kilit oyuncuya 33.50 as takıma 25.00 gibi maaş verebiliyorsun. Her kadro durumunun maksimum maaş seçeneği var o yüzden onu geçemezsin.

BaGa TaRKaN
16.Ağustos.2014, 15:51
Sana Verilen O 1.1M €'luk Maaş Bütçesi Kadrondaki Oyuncularının Toplam Maliyetidir. O Rakama Yaklaştıysan Doğal Olarak Bütçende Kesilmeler Olacaktır.

Bunu 2 Türlü Çözebilirsin Ya Yönetimden Ekstra Maaş Bütçesi İsteyeceksin Ama Kabul Etmeyebilir Bunu Yönetim Ya da Transfer Bütçen Varsa Transfer Bütçesini Maaş Bütçene Aktaracaksın.