PDA

View Full Version : Başarının sırrı nedir?

LifeOrDeath
04.Ağustos.2014, 22:05
Arkadaşlar,

Bir şey sormak istiyorum. Fm 14'te başarılı olmanın sırrı nedir? Ne yaptıysam bir takımı adam edemedim. Hep kovuluyorum ve bu benim canımı sıkıyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

karakartalbjkk
05.Ağustos.2014, 03:34
Arkadaşım şunu söyleyebilirim sana..

1- Öncelikle seçtiğin takım önemli
2- O takımın oyuncu mevkilerine biraz olsun uyum sağlayacak bir taktik
3- Genelde ben örnek veriyim asistan menajerim var yardımcı menajerim ona bırakıyorum takımı o hallediyor:)
4- Sorumluluklar var oraya gir yaş gruplarının menajerlerine sorumluluk ver. Örnek 19 yaş altı menajeri takıma antrenman yaptırsın gibi yada futbol direktörüne genç oyuncuları satın alması için görevlendir gibi gibi..
5- Taktikler de çok fazla oynama yapma yani değiştirme sürekli 3 tane sağlam taktik bul onlarla oyna kendin yapmak zorunda da değilsin.. En azından mantığı kavramak adına başkalarının yapıpta başarılı olduğu bir taktikle seçtiğin takımı idare edebilirsin. Sonra zaten istikrarlı bir şekilde oyununu sürdürürsün. Kovulmak değil tercih edilen olursun ;)

William Rookwood
05.Ağustos.2014, 05:22
Başarılı olmanın sırrı kişiden kişiye göre değişir. Benim için başarının en büyük sırrı doğru transferler yapabilmek ve takımı iyi analiz etmekten geçiyor. İşin büyük bir bölümünün taktikte olduğu içinde bence basit taktikler yapmak her zaman daha güzeldir. Komutlarını da oyuncuları detaylıca izledikten onlara yaptırmak istediğin görevlere göre verebilirsin. Bence forumda biraz daha fazla zaman geçir. Bununla ilgili bir çok konu var.

Sinser
05.Ağustos.2014, 09:08
Bu forumdaki bir çok rehberden faydalanabilirsin bunun için ;

http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=1404

Bunun dışında takımı iyi analiz edebilmen. Aldıgın her oyuncunun gelecek sezon bu adamı transfer etmek isterler mi diye duşunmen. Takımın taktigini sezon başı ayarlayıp mutlaka taktige yatkınlıgı fullemen ve takım uyumu noktasında antreman da takımı çalıştırman gerek...

herşeyden önce sabır gerek, bazen birden olmuyor . En buyuk başarılar piştikçe oluyor. Sonra sıfırdan bir kariyer açtıgında hangi takımı alırsan al ne yapman gerektigi ile ilgili fikrin oluyor.

hee bu oyuna fm 2006 da başladım o zamanlar chelsea yi yönetir necati ateşi ve titayı alırdım kadroya :D

demek istedigim biraz zaman :)

Flawless Victory
05.Ağustos.2014, 09:57
En önemli şey aslında bulunduğun lige göre iyi oyunculara sahip olmaktır. Taktik, eğer iyi oyuncuların yoksa çok işe yaramıyor. Örneğin ben GS'da Sneijder'i satıp yerine Balanta ve Stanciu'yu aldım. Genç ve kaliteliler. Aynı zamanda gelecek sezonda para kazandıracaklar. Sneijder taş çatlasa 2 sezon oynar. Sonra da bedavaya giderdi. İki sezonda 20 milyon TL maaşı da cabası. Kaldı ki Sneijder'in olmaması Türkiye Ligi'nde büyük bir eksiklik değil, çünkü zaten kadro Türkiye Ligi'nin zirvesinde. Yani bunun gibi doğru analizler yapıp öncelikli olarak kadronu düzenlemen gerek. Taktik olarak da oyuna dengeli başlayan standart bir taktik oluştur. Yani ne hücum ne defans ile başla. Oyun içinde oyuna göre taktiğini düzenlersin. Diziliş olarak da kadrona uygun bir dizilişi sen takım başına geçtiğinde yardımcın sana söylüyor. Kadro yapına göre onlardan birini seç derim. Bir takım alıp oyuna başladığında konu aç sana takım üzerinde konuşarak yardımcı oluruz.

jevox06
05.Ağustos.2014, 12:16
Takım uyumu ve sabır. Başarının sırrı bu bence. Tabi daha teknik detaylar da var ama asıl sırrı bu. Teknik detaylara bakarsak kadro kalitesi, taktik ve antrenman söylenebilir. Tabi kadroyu kurarken herkes farklı şeylere dikkat eder. Mesela benim en önemsediğim şey oyuncuların güç, dayanıklılık gibi özelliklerinin yüksek olması. Orta sahada Wanyama, Diame gibi oyuncuları kullanırım. Bu şekil güçlü takımlar kurmak benim başarımın sırrı olmuştur mesela.

LifeOrDeath
05.Ağustos.2014, 14:17
En önemli şey aslında bulunduğun lige göre iyi oyunculara sahip olmaktır. Taktik, eğer iyi oyuncuların yoksa çok işe yaramıyor. Örneğin ben GS'da Sneijder'i satıp yerine Balanta ve Stanciu'yu aldım. Genç ve kaliteliler. Aynı zamanda gelecek sezonda para kazandıracaklar. Sneijder taş çatlasa 2 sezon oynar. Sonra da bedavaya giderdi. İki sezonda 20 milyon TL maaşı da cabası. Kaldı ki Sneijder'in olmaması Türkiye Ligi'nde büyük bir eksiklik değil, çünkü zaten kadro Türkiye Ligi'nin zirvesinde. Yani bunun gibi doğru analizler yapıp öncelikli olarak kadronu düzenlemen gerek. Taktik olarak da oyuna dengeli başlayan standart bir taktik oluştur. Yani ne hücum ne defans ile başla. Oyun içinde oyuna göre taktiğini düzenlersin. Diziliş olarak da kadrona uygun bir dizilişi sen takım başına geçtiğinde yardımcın sana söylüyor. Kadro yapına göre onlardan birini seç derim. Bir takım alıp oyuna başladığında konu aç sana takım üzerinde konuşarak yardımcı oluruz.

Aslında bir kariyer konusu açmak istiyorum ama başarısızlıktan çekindiğim için açmıyorum ama özelden hallederiz onu. Herkese de tavsiyeleri için teşekkür ediyorum. Aslında benim sorunum takımı mağlubiyet sırasında yönetmeyi beceremiyorum gibime geliyor. Ardı ardına mağlubiyet serileri gelince elimden hiçbir şey gelmiyor.

pusathan01
05.Ağustos.2014, 14:27
Oluyor bende yapamıyorum seri mağlubiyetlerde ama kariyer konusu açmanı öneririm. En azından bir çok arkadaşımız yardımcı olur. Birde efsane kariyerleri falan incele oralarda ben çok şey öğrendim

LifeOrDeath
05.Ağustos.2014, 15:50
Oluyor bende yapamıyorum seri mağlubiyetlerde ama kariyer konusu açmanı öneririm. En azından bir çok arkadaşımız yardımcı olur. Birde efsane kariyerleri falan incele oralarda ben çok şey öğrendim

Kariyer konusu açacağım tavsiyeleriniz üzere ama yine de kendime güvenemiyorum. Şuan bilgisayarıma ulaşamam ama en geç 2 saate açarım konuyu. Herkese teşekkür ediyorum.

Sinser
05.Ağustos.2014, 20:02
Ben her sezona bir atak, bir defans, birde ortalama adını verdigim 3 taktikle başlarım degişen tek mevki Atak - AMC, Defans - DMC, Ortalamada ise forvetsiz defansif ortasahalı oynarım. Maglubiyet serisi varken takıma galibiyet aşılamak açısından tamamen kontrollu futbolla rakibi iyi analiz ederek ama olumlu sonuçlar beraberlik dahil alarak moralini uyumunu ve inancını arttırabilirsin bu sureçte de komut anlamında gördugun eksiklikleri duran top talimatlarını duzenledin mi her şey yoluna girer. He 1 sezonda %100 galibiyet çok zor oyun da kaybetmek de gerek yoksa sıkılırız :)