PDA

View Full Version : Ilerleyen yıllarda oyundan zevk alma

Harun Aslan
14.Ağustos.2014, 06:13
Merhaba arkadaşlar,

Oyuna Dnipro ile başladım. Ilk 2 sene şampiyon yaptıktan sonra 3 sezon bana çok az transfer bütçesi verdikleri için takımı zorda olsa bırakma kararı aldım. Lucescu'nun futbolu bırakmasıyla Shakhtar bana teklif getirdi hem para hem tanıdığım lig olduğu için kabul ettim. 2 sene Shakhtar'i da şampiyon yaptiktan sonra Ukrayna liginde sıkıldığım için Monaco'nun teklifini kabul ettim. 5 yıl geçtiği için artık hiçbir oyuncu doğru dürüst oynamıyor veya yaşlı. Oyuncuları alma fiyati 100MN olarak basliyo neredeyse, kimseyi almıyorum. Siz ilerledikçe oyundan nasıl zevk alabiliyorsunuz acaba? Çünkü her gün saatler geçirdiğim oyuna artık 2 günde 1 saat ayırıyorum...

exe_genesis
14.Ağustos.2014, 14:39
Aynı şeyi yaşıyorum. 6 yıl geçti. Tanınmış tüm oyuncular emekli olmuş. Gençlerle bi yerlere geliyim diyosun ama etraf regen dolu.

Gelişsin diye 5 yıldır ara ara oynattığım genç var ama bi bakıyorum adamda bi regen çıkmış özelliklerin hepsi 17-18.

Balıkesirsporda regen çıkıyor fc bayern'e 25m TL'ye satıyor.

Milan'da sözleşmesi biten bi regen aldım 19 yaşında ( 6 ay sonra bitiyordu sözleşmesi benle imzaladı) 2 sene sonra 150m TL bonservisle city'ye sattım.

Etraf 17-23 yaş arası özellikleri dehşet olan gençlerle dolu. Ama hepsi regen olunca bi zevki kalmıyor oyunun.

attirson
14.Ağustos.2014, 15:23
Bu oyunun zevki bu yahu. :D Bende tam tersine ilerleyen yıllarda oyundan zevk alıyorum.Altyapıyı kullanarak takım kurmaya calısıyorum transferleri azaltarak.Yada düsük ücretlere gencleri alıyorum.2020 yılında genelde yedek takımımda 15-20 tane oyuncu filan oluyor hepsi kiraya gidiyor ve as kadrodakiler yaslandıkca her sene 1-2 tane as takıma cıkarıyorum.Bence oyunun zevki bu.

pusathan01
14.Ağustos.2014, 18:55
Aslında oyunun zevki bir genci alıp yetiştirmek en sevdiğinde senin adını görmek mutlu ediyor insanı.
Bir de şu her yer regen dolu ne oluyor arkadaşlar. Şimdiki messi bile bir pele, maradonaya göre regen değilmi.

Seçkinn
14.Ağustos.2014, 20:40
Bu seride 3 sezonu geçemedim henüz. İlk oyun save dosyasına kurban gitti. Aksilik olmazsa bu seferki oyunu baya sürdüreceğim.

Şimdi regen işin keyfi zaten. Eğer çok yüksek bütçeli takım almıyorsanız oyuncu yetiştirmekte şart. Oyuna başlarken mutlaka alabileceğim en iyi gözlemcileri alırım. İlk sezonlarda toplayabildiğim tüm regenleri toplarım. 2-3 sezondan sonra çok büyük transfer yılda 1 yada 2 tane yapıyorum. Alttan gelenler ilgilenirseniz zaten yeterli oluyor.

Kazanılan parada cabası. Fenerbahçe ile ikinci sezondayım ilk sezon topladığım regenlere şimdiden 5-10m € arasında teklifler geliyor ki sadece iki tanesi yabancı. Aslında Türkiye Ligi oynarken yabancı sınırı olması ilerleyen yıllarda biraz daha renklendiriyor bana göre oyunu. Mutlaka Türk oyuncu bulmak veya yetiştirmek keyifli oluyor.

Diyorsanız adını sanını bilmediğim adamla ne işim var, o zaman maksimum 5-6 sezonu tamamlayıp yeni oyun açmak en temizi..

Harun Aslan
15.Ağustos.2014, 08:39
Aslında haklısınız ben genellikle orijinal oyuncular ile oynadığım için bu sıkıntıyı çektim ama sizin dediğiniz tarz da daha güzel olabilir