PDA

View Full Version : Opposition instructions

nuri80
14.Ağustos.2014, 20:39
Rakibe önlem alma talimatlarını taktiğe nasıl gömüyoruz; yani otomatik olarak taktiğimize nasıl dahil ediyoruz, bilen var mı? Her maç önlem almak zaman kaybı.

Lütfen, rakibe önlem almana gerek yok vs. cevaplarla gelmeyin.

Şimdiden teşekkür ederim.

Seçkinn
14.Ağustos.2014, 20:42
Önlem derken rakip oyuncular için bireysel markaj, pres vb. kast ediliyorsa bildiğim kadarıyla böyle bir ayar yok. Her seferinde ayarlamak durumundasın diye biliyorum eğer kullanacaksan. Ben sadece Avrupa kupası maçlarında kullandığım için çok ihtiyaç duymuyorum.

ismaelbouzid
14.Ağustos.2014, 21:18
Böyle bir ayar var kesinlikle ama bende henüz öğrenemedim nasıl yapıldığını

Seçkinn
14.Ağustos.2014, 22:22
Genel bir ayar var mı diye araştırdım biraz ama sonuç alamadım. Aşağıdaki konuda bir arkadaşımız detaylı bir anlatım yapmış ancak sürekli geçerli bir rakip talimatı durumu burada da yok. Yinede faydalı bir rehber olmuş. Yabancı forumlarda da genel bir ayar göremedim.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110665

amorti
14.Ağustos.2014, 23:43
Rakibe önlem alma talimatlarını taktiğe nasıl gömüyoruz; yani otomatik olarak taktiğimize nasıl dahil ediyoruz, bilen var mı? Her maç önlem almak zaman kaybı.

Lütfen, rakibe önlem almana gerek yok vs. cevaplarla gelmeyin.

Şimdiden teşekkür ederim.

Genel bir ayar yok, zira bu talimatlarin maksadi zaten "rakibinize gore" onlemi sekillendirmek.

Siz oyuncu ayarlarinizdan pozisyona gore yine bireysel komutlar verebilirsiniz ancak opposition instructions tamamen o mac icin ongorulen stratejilerle alakali.

Mesela her iki ayagini da iyi kullanan bir kanat oyuncusuna, zayif ayagini kullanmak zorunda birakmak yonunde talimat vermek bir ise yarar mi? Veya off the ball ve quickness ozellikleri iyi olan adama surekli bas talimati versek ne olur? Skandal olur :icon_biggrin:

Her mac ugrasmamanin tek yolu yardimci antrenorunuze bu isi devretmek. O da kalip talimatlarla degil de rakibe gore onlemlerle gelecektir size yine.

nuri80
15.Ağustos.2014, 07:34
Genel bir ayar yok, zira bu talimatlarin maksadi zaten "rakibinize gore" onlemi sekillendirmek.

Siz oyuncu ayarlarinizdan pozisyona gore yine bireysel komutlar verebilirsiniz ancak opposition instructions tamamen o mac icin ongorulen stratejilerle alakali.

Mesela her iki ayagini da iyi kullanan bir kanat oyuncusuna, zayif ayagini kullanmak zorunda birakmak yonunde talimat vermek bir ise yarar mi? Veya off the ball ve quickness ozellikleri iyi olan adama surekli bas talimati versek ne olur? Skandal olur :icon_biggrin:

Her mac ugrasmamanin tek yolu yardimci antrenorunuze bu isi devretmek. O da kalip talimatlarla degil de rakibe gore onlemlerle gelecektir size yine.

Hangi oyuncuya nasıl önlem alınır biliyorum. Onu sormuyorum. İkincisi, böyle bir ayar kesinlikle var, ancak ben daha bulamadım. "Meşhur Jassar"ın taktiklerinin bazılarında OI taktiklerin içine gömülü. Maça başlarken otomatik olarak mevkiye göre önlem alıyorsunuz.

nuri80
15.Ağustos.2014, 10:43
Şu linkten PPP 14.3 taktiğini indirip bakabilirsiniz. Ayrıca her taktiği oldukça iyi şekilde tutuyor. http://www.fm-base.co.uk/forum/share-download-fm-14-tactics/145625-%2A%2A%2Afootball-manager-14-tactical-thread%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2 A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2Ajassar%2A%2A%2A%2A%2A%2A% 2A.html

osman erbil
22.Ağustos.2014, 11:25
Evet otomatik olarak taktiğe işlenen bir rakip oyuncu komutları var. Bende aynı şeyi arıyorum ama bulamadım.

nuri80
23.Ağustos.2014, 11:24
Sanırım temayla ilgili bir şey. Eski versiyonlarda bazı temalarda mesela takım taktiklerinde vs numaralar çıkardı, ya da birkaç sene evvel ki bir tema da rakibin taktiğini görebiliyordun. Sanırım bu da öyle bir şey. Yoksa o kadar aramama rağmen ben de bulamadım.

Walter Sakana
15.Eylül.2014, 13:26
Çözdüm sonunda.

Maç içinde, rakip takım talimatlarını verip ondan sonra taktiği maç içinde kaydetmeniz gerekiyor.

Maç bittikten sonra ise takım taktik ekranına geçip taktiği orada tekrar yükletmeniz gerekiyor (archived tactis menüsünden).

amorti
15.Eylül.2014, 19:21
Çözdüm sonunda.

Maç içinde, rakip takım talimatlarını verip ondan sonra taktiği maç içinde kaydetmeniz gerekiyor.

Maç bittikten sonra ise takım taktik ekranına geçip taktiği orada tekrar yükletmeniz gerekiyor (archived tactis menüsünden).

Valla tebrikler... :o

Opposition instructions rakibe ozel hazirlandigi icin kayitli olmasi mumkun olmaz diye dusunenlerdendim.

Hos; kayitli olabilse bile rakip farkli taktikle cikinca alakasiz pozisyonlardakilere markaj vs uygulayabiliyor. Akil kari yine degil bence.