PDA

View Full Version : Boştaki Takımların Kalitesizliği

Flawless Victory
20.Ağustos.2014, 23:25
2014 öncesi oyunlarda, bir takım teknik direktörünü kovduğunda o takımın kötü olduğu değil kötü yönetildiğini görüyorduk. Çoğu takım böyleydi. Aynı kadro ile başka bir teknik direktör geldiğinde takım toparlanıyordu. Ancak 2014'te eğer bir takım teknik adamını kovmuşsa girip o takımın kadro kalitesine bakın doğru dürüst iyi bir oyuncusu olmadığını görürsünüz.

Yani 2014'te takımın başarısı için kadro kalitesinin 1. sırada geldiğini ve neredeyse tek başına takımları şampiyon yapabildiğini görüyoruz. Biz taktik ile uğraşırken, CA'sı yüksek ama 30 yaş üstü oyunculardan kurulu bir takım rahatlıkla maç kazanıyor.

Sonuç olarak boşta kaldığımız zaman alabileceğimiz takımların da kadroları zayıf olduğu için o takımı zirveye çıkarmak da zor oluyor. Ben böyle düşünüyorum.

Mesela şu anda oyunumda GS ile anlaşamadım sözleşme imzalamıyorum. Seçenek olarak Swensea var ama kadrosunda oyuncu kalmamış. Şimdi bu takımın başına geçsem toparlamaya imkan yok. Zaten kadro iyi olsa teknik direktör de kovulmuyor kolay kolay, çünkü kazanıyor.

ugur732
20.Ağustos.2014, 23:28
Kesinlikle katılıyorum hocam.Bir kere kovulduğumuz anda arkası kesilmiyor olayın.Ben de 3 sezonda 3 defa kovuldum ve kaliteli takımlara geçemediğim için kovula kovula devam ediyorum.

diktac
20.Ağustos.2014, 23:36
Çok haklısın dostum.Maalesef böyle bir olay var.

Leonadias
21.Ağustos.2014, 00:23
Eee gülü seven dikenine katlanır be hocam zorlukları aşmayı dene sende :n:

Flawless Victory
21.Ağustos.2014, 00:29
Zorlukları severim ama kadroyu yapılandırmak için başkanlar yeterli süre vermiyorlar. :) Transfer bütçesi yok, para kazanılacak kaliteli oyuncu yok, sabır yok. Gel de başarılı ol.

nuri80
21.Ağustos.2014, 08:24
Dediklerini nispeten doğru, lakin eğer taktiğiniz iyi olursa, gittiğiniz düşük profilli takımlarda da istenen başarının üstüne çıkabilirsiniz. Bunun için Jassar'ın taktiklerine ve ne yaptıklarına bakmanızı öneririm. http://www.fm-base.co.uk/forum/share-download-fm-14-tactics/145625-%2A%2A%2Afootball-manager-14-tactical-thread%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2 A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2Ajassar%2A%2A%2A%2A%2A%2A% 2A.html

Flawless Victory
21.Ağustos.2014, 10:47
2014 oncesi taktik cok etkiliydi ama 2014'te iyi taktik de gelistirsen 2 tane oyuncu sakatlandi mi takim cokuyor. Hatta 2012-2013 te yenilmez taktikler vardi.

Lord Black
21.Ağustos.2014, 16:34
Hedefleri en düşükte tutarak söz verin yönetime arkadaşlar. Bu şekilde kovulmanın biraz da olsa önüne geçmiş olabilirsiniz.

ReaList
21.Ağustos.2014, 18:16
Did you know Yılmaz Vural?

Flawless Victory
21.Ağustos.2014, 18:18
Biz madem iyi kadro ile basarisiz olabiliyorsak diger takimlar da oyle olmali. Bundan bahsediyorum.

kilham96
21.Ağustos.2014, 22:12
Evet gerçekten dış pencereden bakınça Fm 14 ün bunun gibi birçok eksiği var.Umarım (2015 az bir süre kaldı ) İnşaalah böyle sorunlar olmaz.Ve en başta maç motorunu artık dilimizde tüy bitti düzeltirler.Bunlar boş laf ama insan istemeden duramıyor :).

3842
25.Ağustos.2014, 14:04
Bazı takımlara geçmek dediğiniz gibi eziyet ama mesela ikinci ligden bir takımı birinci lige çıkarıp ligde kalmak için vaat verip güç bela bir süre sonra orta sıralara oynamaya başlarsanız teklifler geliyor :)

Ben 2014'teki ilk kariyerimde yaşamıştım bu durumu. Liverpool'u alıp şampiyonluğu son hafta kaybedince istifa etmiştim. Haliyle başarım ve ünüm pek yoktu. İkinci ligden Leeds'e geçtim. Onları Premier Lig'e çıkarıp, çıktığım ilk sezonda orta sıralara oynuyordum. İkinci dönemin ortalarında baktım Manchester City teknik direktörünü kovmuş. İş için başvurdum ve kabul ettiler. :) Tabi bu sırada Manchester City 7. ya da 8.'ydi Şampiyonlar Ligi'ne katılma ihtimali bile kalmamıştı.

Bu arada iyi kadro ile başarısız olma konusuna gelince Juventus, Liverpool, Galatasaray, Manchester City gibi takımlar şu anki kariyerimde gayet başarısız görüntü sergiliyorlar.