PDA

View Full Version : Duran Top

ismaelbouzid
02.Eylül.2014, 15:22
Öncelikle söyleyim Galatasaray'ı yönetiyorum. Benim oyunu daraltan savunmacı bir taktiğim var. Taktik konusunda sıkıntım yok üst üste 3 kere şampiyon oldum ama asıl sıkıntım duran toplarda geçen sene ligde yediğim 19 golün tahminen 15 tanesi duran toptan :( Zaten ligde duran top haricinde bana gol atabilen çok az takım var :) Ama duran toptan yediğim gollerle kaybettiğim puan lar insanı delirtiyor:mad: Hatta ŞL de büyük takımlarla oynadığımda bazı stoperler hat-trick yapıyor :D Taktikteki duran top savunmasına hiç dokunmadım. Başka taktiklerde dokunmadığım halde bu kadar çok yemezdim. Ayrıca her maç savunma duran topları çalıştırıyorum ama nafile :( Yok mudur bunun bir çaresi ?

3842
05.Eylül.2014, 03:36
O zaman duran top savunmasına dokunmanı öneriyorum :D

Ben bu konuda bir kaç deneme yapmıştım, etkili olup olmadığını görmek için. Mesela ön direkteki oyuncuyu ön direkten aldığımda ve uzun adamı tutan oyuncuları beklerim olarak ayarladığımda rakip ön direkten leblebi gibi gol atıyordu kornerlerde.

Benim kesin tutar diye söyleyebileceğim bir yöntem yok ama sen deneysel ilerleyerek bu açığı kapatabilirsin. Mesela ben ileride duran bir adam ve ceza sahası dışında bekleyen bir adam koyduğumda rakip onlara önlem almak amacıyla daha az adamla kornerde ceza alanıma geliyordu.

kemal4555
05.Eylül.2014, 15:29
şöyle ki sen bence duran topları ayarlarken işte ön direğe aç karışık aç gibi seçeneklerin ordan yada duran top sihirbzımı neydi oradan biraz kurcala ön direğe iki adam koy mesela biri ön direkte biri ön direkteki rakibi tutsun genelde zaten kornerlerdde felan ön direğe orta açtığın zaman öndeki adamın iyiyse %80 gol oluyor bide savunma antremanı yaptırabilirsin belki işine yarar

pusathan01
06.Eylül.2014, 02:53
Ben Juan diaz'ın bir kariyerinde denediği ve verim aldığı duran top savunmasını kullanıyorum. İlerde 4 oyuncumu bırakıyorum.4 oyuncuma adam tut talimatı veriyorum. 2 oyuncumda direkler tutuyor. Bu şekilde 6-7 sezondur pek bir duran top golü yemedim. Yediklerimde ya savunma oyuncularımın beceriksizliğinden adam kaçırmaları yada kalecimin kendi kalesine gol atması başka türlü yemedim.
Şuanda 2022-2023 sezonundayım ve 7 maç yaptım. Daha kornerden gol yemedim.Bakalım sezon sonunda kaç olacak.

RagnarLothbrok
06.Eylül.2014, 21:10
Ben Juan diaz'ın bir kariyerinde denediği ve verim aldığı duran top savunmasını kullanıyorum. İlerde 4 oyuncumu bırakıyorum.4 oyuncuma adam tut talimatı veriyorum. 2 oyuncumda direkler tutuyor. Bu şekilde 6-7 sezondur pek bir duran top golü yemedim. Yediklerimde ya savunma oyuncularımın beceriksizliğinden adam kaçırmaları yada kalecimin kendi kalesine gol atması başka türlü yemedim.
Şuanda 2022-2023 sezonundayım ve 7 maç yaptım. Daha kornerden gol yemedim.Bakalım sezon sonunda kaç olacak.

Dahi Diaz'la aynı şeyleri düşünüyormuşuz demek gaza geldim bak şimdi abi :D

Oyuncularının mentali iyi değilse (hangi pozisyonda oynarsa oynasın) hangi taktikle oynarsan oyna o golü yiyeceksin. Ama pusathan hocamın ve dahi diazın ve benimde kullandığım gibi, ileride 3 4 oyuncunu bırakırsan rakip fazla adamla gelemiyecektir ceza sahana.

Ben 3 oyuncumu ileride tutuyorum. fırsatçı golcü oynatıyorsam o zaten banko ileride, bir d hızlı oyuncularımdan birini daha ileride tutuyorum. OSS'mide 18 çizgisine koyuyorum ki gelen topu bir an önce ilerideki oyuncularıma göndersin. Tabi birazda şans işi duran toplar hem hücum hemde defans anlamında

xwerswoodx
06.Eylül.2014, 23:39
İyi duran top savunması diye bir şey yoktur. Takımınıza bağlıdır. Misal benim defans oyuncularım uzun boyludur ama beklerim çift yönlü olduklarından hızlı ama kısa boyludurlar. Bekleri ön ve arka direğe alıyorum 2 defansımı uzun adama veriyorum. forvetimde uzun boylu olduğundan ceza sahasının ortasına onu koyuyorum. kanatlarımdan birini köşeye, diğerini ön direğin biraz önüne koyuyorum. orta sahamın birinide onun arkasına. İlerde hızlı forvetimi ve oyun kurucumu bırakıyorum. kafayla uzaklaştırdığımızda önüne uzun top atıyor forvetimin hızlıca kontraya kalkıyoruz. Bu sezon kornerlerden sanırım sadece Twente maçında gol yemiştim, yada başka yediysem hatırlamıyorum.

davidvilla
06.Eylül.2014, 23:50
Alan markajina gec kimseyi ilerde birakma oyle cozersin. Galatasaray gercekte de olduğu gibi hava toplarinda etkisiz bir takim genel olarak

pusathan01
09.Eylül.2014, 23:26
Alan markajina gec kimseyi ilerde birakma oyle cozersin. Galatasaray gercekte de olduğu gibi hava toplarinda etkisiz bir takim genel olarak
Ceza sahasında çok kişi ile durduğunda karamboldende gol yeme riskin var. İlerde adam bırakınca defans mecburen onu tuttuğundan gelemiyor bu yüzdende senin oyuncun adam kaçırmadığı sürece gol yemiyorsun.