PDA

View Full Version : Sarıyla, Kırmızıyla, Alnımızın Akıyla | Çizme'de Türk Devrimi: U.S. Lecce !

RagnarLothbrok
07.Eylül.2014, 15:42
-

Yıllarrr, yıllarr öncesiydi..
Futbol tutkunu deli bir çocuktum adeta. Benim için hayat; o iki taşın arasından girip bizi sevince boğacak olan meşin yuvarlaktan ibaretti sadece..

http://i.hizliresim.com/8mVLa1.jpg

Hayatımızın en saf, en temiz ve belki de en şanslı dönemiydi..
Şimdiki çocuklar gibi pc başında sanal bir ortamdan ibaret bir hayatımız yoktu.. Kemik seslerini duyardık sokakta..
Xboxlarımız, peslerimiz, çift çekirdek dört çekirdek sekiz çekirdek bilgisayarlarımız yoktu..
en kalitelisinden nike kramponlarımız yoktu.. Patlamış futbol topunun içine bakkaldan kames top alıp şişirirdik kendi topumuzu yapar oynardık..
ama mutluyduk be abi.. !
Şarjımız bitecek, crash dump yiyeceğiz, elektrik gidecek gibi bir derdimiz yoktu..
en büyük korkumuz akşam ezanının okunup annemizin balkondan çıkıp '' Hadi artık eve oğlum, ezan okunuyor ! Bak baban gelecek gene bir temiz sopa yiyeceksin '' diye tehdit etmesi olurdu..
Ha birde; topumuzun bahçesine kaçtığı, ihtiyar top düşmanı amcaları unutmamak lazım.. ne topumuzu kestiler be...
Öyle gıcır gıcır ayakkabılarımız, son model konsol oyunlarımız yoktu.. babamızın almadığında ağladığımız tek şey; o mahallemizin bakkalından 50 kuruşa aldığımız kames toptu..
En büyük ödülümüz ise; futbol oynamayı seven bir çocuk için karne günü alınan hediyesiydi.. bir çift spor ayakkabı..
Babalarımız kızardı ama içten içede oynamamızı isterdi..
Annelerimizin tek endişesi; düşüp bir tarafımızı kanatmamızın yanı sıra, o aldığımız yepis yeni ayakkabılarımızla bama güme top oynamamız olurdu..
İşte biz böyle büyüdük.. aylık oynayarak, orta kafa gol oynayarak, 21-31 oynayarak büyüdük.. futbolcu kartlarıyla oynayarak büyüdük..
Destemizde hami, hakan şükür, hasan şaş varsa sevinçten çılgına dönerek büyüdük...
ve biz büyük, herşey gibi bizim o mutlu olduğumuz küçük dünyamızda büyüdü...

http://i.hizliresim.com/Q168bV.jpg

9'lu - 10'lu yaşları geride bırakmıştım artık..
Ortaokul bitmiş liseye başlayacaktım yarın ilk ders günüm olacaktı, bu arada o delisi olduğum futboluda unutmuş değildim tabiki..
mahalle takımlarından top koşturuyordum öyle..
Mahallemizin takımı, abilerimizin top oynadığı Umurbey Altınok'ta lisansım çıkmıştı geçen yıl,
kötü bir futbolcu değildim ama ne yapsam ne etsemde Fafa lakaplı hocamız Refik Hoca'nın gözüne bir türlü giremiyordum..
Babam eve geldiğinde heyecanla odama girdi, ve bu hafta Bucaspor'un seçmeleri olduğunu söyledi..
şaşırmıştım açıkçası ama esas şaşkınlığım babamın bu denli heyecanlı oluşuydu..
Patronu Bucaspor'un yönetimindeydi, seçmelerde yaşım 1 sene büyük olmasına nedeniyle katılamayacaktım ama torpilimiz sağlamdı yaniiii..
Altınok neresi.. Bucaspor neresi...
Seçmeler gelip çattığından heyecandan bacaklarım titriyordu ne olacak, ya olmazsa ya yapamazsam diye..
ve korktuğumda başıma geldi, fizik - kondisyon testlerinden sonra 15 dakikalık küçük bir maç yaptık..
Sağ bek oynuyordum ben, öyle çok süratli aman aman hızlı bir oyuncu değildim,
ama ayağımı çok iyi kullanıyordum hani derler ya '' İğne deliğinden topu sokardım '' o maçın ilk 10 dakikasında heyecandan topu bomba diye karakola bile götürebilirdim,
o derece futbolla alakasız kalmıştım..
Bizim takım hücumdayken bir an hocanın bana doğru baktığını gördüm, çıkaracaktı beni anlamıştım.. herşey buraya kadarmış diye düşünürken bir an gözlerimi kapattım..
'' ve, o sokakta oynadığımız top aklıma geldi.. Altınok'ta Fafa'nın gözüne giremesemde yapığım antrenmanlar aklıma geldi..
Babamın güç bela maaşından artırıp aldığı o spor ayakkabılar aklıma geldi.. ''

http://i.hizliresim.com/8mV5Nd.jpg

Gözlerimi açtım ve kenardaki hocaya baktım, elimle 1 dakika diye işaret yaptım. O ana kadar rezil bir top oynayan ben birden first class bir topçuya dönüştüm sanki...
önümdeki açığın içeri katetmesinden boşalan kanata çıktım ve pas birden bana geldi..
karşımdaki sol bek yardırmış üstüme geliyor, ben ise ortamı açayım çalımmı atayım diye düşünürken,
üstüme gelen rakibin bacak arasından topu atıp geçtim, uzak direğe yaptığım ortaya ise, ordaki oyuncunun sadece dokunması kalmıştı..
İşte o 10 saniye hayatımı değiştirmişti belkide...

Boş zamanlarımın boşluğundan bunalan ben tekrar Fm'ye dönebilmek için bildiğim ne kadar futbol filmi varsa izledim, forumu didik didik ettim.. Forumdan bir arkadaşımıza taktik hakkında bir kaç fikir verdim onun saveli oyununu oynadım derken gaza geldim sanırım bu sefer :)
Güzel bir hikayeyle devam edeceğiz, takipte kalınız saygılar efendim..

BaGa TaRKaN
07.Eylül.2014, 17:00
Başarılar, İyi Eğlenceler.

egebartu
07.Eylül.2014, 17:02
Başarılar :)

mami2602
07.Eylül.2014, 17:08
Başarılar büyük başkan :)

mayfaka
07.Eylül.2014, 17:08
Başarılar Ragnar'ım umarım benim save yardımcı olmuştur geri dönmene :)

DanyD
07.Eylül.2014, 17:33
Başarılar diliyorum

ibo1919
07.Eylül.2014, 19:29
Başarılar. :)

krasafcik
07.Eylül.2014, 20:10
Başarılar dilerim.

RodiMood
07.Eylül.2014, 20:49
Sonunda be başkan , özlettin kendini. Ama bu fm insanın ciğerlerine işliyor :) olur olmadık yerde aklına geliyor adamın, kolay kolay bırakamıyorsun.

edit: Turksportal SK ya devam mı ?

Pedro
07.Eylül.2014, 22:32
Hocam hikaye nefis bi solukta okudum, hikayenin devamını isteriz

burakdinc
08.Eylül.2014, 01:05
Başarılar. Türksportal SK'ya devam etsek olmaz mı :)

LongestNameEver
08.Eylül.2014, 01:22
Nefis olmuş hikaye inşallah kariyerde öyle olur
Başarılar :)

diktac
08.Eylül.2014, 02:35
Elinize sağlık hocam

RagnarLothbrok
08.Eylül.2014, 03:27
Desteğiniz için teşekkürler arkadaşlar, bazı arkadaşlarım Turksportal SK ile devam etmemi istemişler; daha önce takip edenleriniz bilir çok sağ gösterip sol vurmuşumdur bir bakmışsın Turkspotal, bir bakmışsın başka bir takım bekleyelim görelim :D

Daha dün gibi gözümün önünde bu kulubün antrenman sahasına geldiğim, seçmelere katıldığım gün..
U-14, 15, Paf takım falan derken A takım antrenörümüz Sait Hoca'nın gözüne girmiş olacağım ki yeni sezon öncesi Bolu'da yapılacak olan kampa benide dahil ettiler..
İsmimin listede olduğunu öğrenince sevinçten havalara uçmuştum adeta..

-----------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------

http://i.hizliresim.com/Pvy879.jpg

A takımla birlikte ilk idmanıma çıkmıştım, hocalar ne diyorsa tekrar ettirmeden yapıyor; takımdaki tecrübeli abilerimin arkasından ayrılmıyordum.
Takımda kalabilmek için, öğrenmem gereken ne varsa hepsini soruyordum başlarının etini yiyordum adeta...
Sokaklardan, iki taşla kale yaptığımız maçlardan Buca A takımına gelmiştim.. Bir rüyanın başlangıcıydı belkide benim için..
İşte bu rüya sürüp giderken, hayatımı bir anda kabusa döndürecek tek şey.. sakatlık.. tek korkumdu.. ve malesef başıma geldi..
Ordusporla yaptığımız hazırlık maçından sonra rejenerasyon antrenmanı yapıyorduk,
kamp çok iyi gidiyordu herkes öyle neşeliydik bu yıl PTT'den şampiyon olarak çıkacağımıza inanıyorduk.. inancın zaferini yaşamak istiyorduk..
Her neyse antrenmanın son bölümünü topla çalışarak tamamlıyacaktık, klasik 5'e 2 falan.. top bir anda sahanın öbür ucuna gitti, aksilik ya işte oradada çalışan kimse yok,
tabi takımın en genci benim iş başa düştü topu almaya yöneldim.
Arkamdada Sait Hoca bağırıyordu '' yürüme, yürüme.. nasıl beksin bassana deparı'' diye, Sait Hoca'nın gazıyla hızımı arttırdım, bağırmaya devam etti ''hızlan! '' diye..
Dahada hızlandım.. fakat gözlerim karardı bir anda kendimi yerde buldum..

http://i.hizliresim.com/AZ94Pv.jpg

Gözlerimi açtığımda hastanedeydim..
Annem, babam, hocalarım, takımdan abilerim hepsi yanımdaydı.. Nolduğumu anlamamıştım bile birden yere yığılmıştım koşarken..
Doktor içeri girince hayatımın en kötü haberini almıştım.. yıkılmıştım adeta..
Kroner kalp yetmezliği var diyordu.. Nasıl olur inanamıyordum, lisansım çıkarken bütün testleri yapmışlardı hiç bir şeyim yoktu halbuki...
Hastalığın yeni yeni başladığı söyledi doktor, bu durumda futbol hayatına devam etmesi hayatına mal olabilir diyordu...
Ölmüştüm adeta.. 19 yaşında, elimde olan tek şeyi kaybetmiştim..
Çok erken bir vedaydı bu benim için..

------------------------------------------------

Yıllar geçmişti.. Ben ise hala aynı bendim, hayallerime ulaşmama bir adım kalmışken bütün rüyam birden kabusa dönmüştü adeta...
Öyle dersleri çok iyi olan bir öğrenci olamamıştım hiç bir zaman,
zaten Buca'ya seçildikten sonrada iyice boşlamıştım okulu.. sınıf geçiyordum sadece o kadar..
o da okul takımında oynadığım için hocaların torpiliyle..
Futbol hayatım kalbimden dolayı bitince liseden sonra spor akademisine gitmeye karar verdim, zaten akademiye girerken çok fazla puan aramıyorlardı.. araya eski dostlardan Bucaspor'dan bir kaç adam daha soktundan sonra kaydımı Celal Bayar Üniversitesi Spor Akademisine yaptırdık..
Git gel okuldan mezun olduk.. olmasınada.. yapacak hiç birşey yok..

http://i.hizliresim.com/onGAGk.jpg

Zaten okuldan aklımda kalan tek şey mezuniyet gecesiydi..
Dilara diye bir kızla tanışmıştık.. Koca 4 yıl boyunca sadece arkadaş olarak kaldık, ama ne olduysa oldu mezuniyette açıldık birbirimize..
Çok hoş bir kızdı, kalbi tertemizdi, gözlerimin içine bakarken beni ne kadar sevdiğini anlayabiliyordum..
Ama erkeğiz ya işte abi, Besyo mezuniyet töreni at gibi kızlar heryerde göz kayıyor işte.. Neyse Dilara'yla ilişkmize ilerleyen zamanlarda geri döneriz, biz futbolumuza odaklanalım.
Tekrar Bucaya gideyim dedim, benim dönemimdeki yöneticilerden hiç biri kalmamıştı, yerlerine gelenlerde açıkças beni pek iplemedi..
Ama içimdeki futbol aşkı bitmiyordu, bitmesinede izin veremezdim..
Aklıma yurt dışında bir futbol akademisine gitmek ve kendimi geliştirmek gibi uçuk bir fikir düşmüştü.. fakat, bunu yapacak param yoktu..
Şu durumda aileme küçük bir yalan söylemek zorunda kaldım.. Dil kursu için Almanya'ya gideceğimi söyledim..
Öyle zengin falan değildik.. Babam emekliydi ve halen çalışıyordu..
Annemin birikmiş üç beş kuruşu vardı.. babamda destek oldu.. ve vizemi aldım..
Artık yeni bir macera başlıyordu benim için..
Bir çok futbol adamının çıktığı bir mabetti gideceğim yer..
'' Köln Futbol Akademisi ''

http://i.hizliresim.com/0bvqV8.png

Uçağımız Köln Havaalanına indi, havaalanında beni çok uzantan bir kuzenim olan Berkant karşıladı..
Uzun yıllardır görmüyorduk desem birbirimizi yalan olmaz..
aslına bakarsak olur, çünkü doğduğumuzdan beri hiç görüşmemiştik.. o ailesiyle beraber Frankfurt'ta yaşıyordu..
Biraz konuştuk sohbet ettik, derken trene bindik ve evin yolunu tuttuk..

http://i.hizliresim.com/AZ4mEv.jpg

Köln'den Frankfurt tam 1 buçuk saat sürüyordu trenle..
Ama napalım yapacak birşey yok.. saçma sapan otellere para vermektense akrabalarımın yanında kalmak daha mantıklı geldi..
Akademiye gelebilmek için hergün 3 saat yol çekicektim artık, neyse ki tren istasyonu oturduğumuz yere yakındı.. züğürt tesellisi işte..

http://i.hizliresim.com/JdRYQq.png

Akademi'de ki ilk gün çok heyecanlıydım, dünyanın dört bir yanından o televizyonda gördüğümüz, hayranı olduğumuz antrenörler eğitim vermek için seminere gelmişti..
Kimler yoktu ki.. Van Gaal'den tutun; Hitzfeld'e, Capello'ya, Löw'e, Fatih Terim'e kadar dünya futboluna damga vurmuş bir çok hocadan eğitim alacaktık..
Günler geçiyordu.. Hocaların anlattığı herşeyi en ince ayrıntısına kadar dinliyor, her söylediklerini not alıyordum..
Bir gün Capello'ya aklıma takılan birşeyi sormak için yanına gittim, Capello'dan önce yardımcısı girdi aramıza..
Derdimi anlattım ona hocayla konuşmak istediğimi söyledim, klasik asistan tavılarından uzak gayet iyi niyetli birisiydi..
ayak üstü sohbet ettik dersler ve futbol hakkında, Hocanın şuanda meşgul olduğunu daha sonra uğramam gerektiği söyledi.
Gel zaman git zaman, bizim asistanla sıkı birer arkadaş olduk.. (Eee Capello'nun adamı nede olsa arayı sıkı tutmak lazım..)
Bana akademiden sonra ne yapacağımı sordu.. Bende o güne kadar hiç düşünmemiştim açıkçası.. Evet geliyordum derslere, seminerlere giriyordum ama ne yapacaktım...?
Dilersen İtalya'da sana yardımcı olabilirim dedi, nasıl olacağını sorduğumda ise aldığım cevap netti..
'' Capello'nun referansıyla çizmeye gittiğinde ne olacak sanıyorsun ''

-

http://i.hizliresim.com/JdRYZB.png

Yeni durağımız çizmemi olacak ..?

pusathan01
08.Eylül.2014, 10:01
Başarılar dilerim süprizleri bekliyorum

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Jloyden
08.Eylül.2014, 13:11
Aşqımsınasjdfasd :D

Başarılar baba takipteyim!

dAleksic
08.Eylül.2014, 14:16
Hikaye çok güzel başarılar kardeşim :)

balot50
08.Eylül.2014, 14:20
Başarılar hafız ters köşelerini ani istifalarını bekliyoruz ailecek okuyoruz

RodiMood
08.Eylül.2014, 15:01
Blöf yapıyor gitmez İtalya'ya :-)

RagnarLothbrok
08.Eylül.2014, 15:17
Eyvallah arkadaşlar sağolun...

Blöf yapıyor gitmez İtalya'ya :-)

insan bi geçmiş olsun der :D

Jloyden
08.Eylül.2014, 15:51
Djugarden yolcusu kalmasın

rexpo1994
08.Eylül.2014, 22:49
Başarılar:)

RagnarLothbrok
09.Eylül.2014, 03:39
Asistanla konuşmamız bittikten sonra İtalya fikri aklımda iyice yer edinmişti.
Fakat nasıl olacaktı, dil bilmiyorum tanığım kimse yok, benim için yep yeni bir hayat ve yep yeni bir macera olabilirdi..
Eve döndüğümde uzun uzun düşündüm.. kaybedecek neyim vardı ki.. İzmir'den kalkıp buralara kadar gelmiştim, madem hayatımı futbol üzerine kuracaktım önüme çıkan hiç bir fırsatı geri çeviremezdim..

------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------

Günler, haftalar, aylar birbirini kovaladı.. Seminerler çoktan bitmişti ama akademide alacağımız teorik bilgiler hala vardı..
Bir kaç hafta içerisinde de onları tamamladık ve Köln Futbol Akademisinden uluslar arası B Lisansımı almıştım artık..
Bundan sonra gerekli olan tek şey bir futbol takımı bulmak olacaktı..
Capello'nun asistanı olan Giovanni'yle konuştuklarımız aklıma gelmişti, diplomamı aldıktan sonra ilk işim onu aramak oldu..

Esaslı adammış bu İtalyan, harbi çocukmuş..
Konuştuklarımızı hatırlattığımda hiç kem küm etmedi.. diplomamın faksını göndermemi istedi ve 1 saat sonra tekrar arayacağını söyleyerek telefonu kapattı..
Telefonu kapatalı 1 saat oldu.. 2 saat oldu.. 3 saat oldu arayan eden yok..
Bende tekrar aramak istemedim, başka çaremde olmasa gurur yaptım..
elin İtalyanına ne diye umut bağlıyosun Onur diye kendime söverken telefon çaldı birden...

http://i.hizliresim.com/rYWkqN.jpg

Arayan Giovanni'ydi.. 4 - 5 saat geçtikten sonra iyice ümidi kesmiştim ki telefon çaldı nihayet.. suratımda aptal bir gülümseme oluştu birden..
Herneyse telefonu açtım ve :
'' Onur, Fabio'yla konuştum senin için ve şu an için herhangi bir takımın a kadrosunda sana göre bir yer bulamadık malesef.. ama dilersen alt yapıda bir antrenör boşluğu var ? ''
demişti.. Dedi demesine ama hangi kulüp diye sorduğumda aldığım cevap, beni benden almıştı bile..
'' A.C. Milan ''

Bir an benimle dalga geçtiği falan düşündüm ama gayet ciddiydi.. İtalya'nın en büyük ne italyası, dünyanın en büyük kulüplerinden birinin alt yapısında antrenör olacaktım..
Hala inanamıyordum.. O'da ses tonumda ki sevinç ve şaşkınlığı anlamış olacak ki kıkır kıkır gülüyordu telefonun başında..
Ey büyük Allahım sen nelere kadirsin dedim içimden.. yıllar önce biten futbolla beraber biten hayatıma şuan yeni bir amaç verdin...
Giovanni'yle detayları konuştuktan sonra İtalya'ya gitmemi Milano havaalanında kulüp görevlilerinden birinin beni karşılayacağını söyledi..
Hiç zaman kaybetmedim,
Berkant ve ailesiyle vedalaştıktan sonra uçak rezervasyonumu yaptırdım ve ertesi gün Milano'ya doğru yola çıktım...

http://i.hizliresim.com/2vLz4q.png

Uçak nihayet Milan havaalanına inmişti.
Kulüp personellerinden Alessandro diye bir adam karşıladı beni havaalanında; ihtiyar, inatçı, eski kafalı birine benziyordu.
Nitekim söyledikleride bunu kanıtlar nitelikteydi..
Capello'nun ricası olmasa benim gibi bir çaylağın bu kulubün kapısından bile içeri giremeyeceğini söylüyordu..
aslına bakarsak haklıydıda.. ama sonuç olarak buradaydım.. bende artık bu büyülü dünyanın bir parçasıydım..
Bizim ihtiyarla laflarken kulüp binasınada geldik..
İdari işler sorumlusuyla gerekli prosedürleri yerine getirdik ve imzaları attık..
Rüyada gibiydim bir anda bu büyük kulubün bir parçası olmuştum..
Alessandro'ya bir an önce antrenman tesislerine gitmek istediğimi söyledim..

http://i.hizliresim.com/Y3nZdz.jpg

A takımın ve genç takımların çalışma yaptığı tesisler ayrı yerlerdeydi..
Alt yapı tesislerine geldik, diğer antrenörlerle tanıştım.. hepsi çok iyi karşıladılar..
klasik akdeniz insanı muhabbeti yani dışlamadılar beni... sıcak kanlı insanlardı..
yönetim tarafından dl bilmediğim için bir tercüman bile tahsis edilmişti bana..
U - 14 takımının yardımcı antrenörlüğüne getirilmiştim..
Birden Buca altyapısındaki günlerim aklıma geldi.. Seçmelerdeki o mini maçta yaşadıklarım aklıma geldi.. nereden nereye dedim kendi kendime..
Hani 72 milletten insan vardı derler ya, aynen öyle.. afrikalısı, almanı, brezilyalısı, arjantinlisi..
bir çok ulustan 13 14 yaşlarında çocuklar vardı takımda..

Yıllar geçmişti.. annemin biriktirdiği, babamın maaşından artırıp verdiği parayla başlayan yolculuğumda kader beni Milan'a kadar getirmişti..
Tam 7 yıl olmuştu...
Tam 7 yıl olmuştu derken, bu şarkıda 7 yıl önce sevdiğim ama hayatın bizi ayrı köşelere savurduğu kıza.. '' Dilara'' ya gelsin..

Tam 7 Yıl Oldu

Herneyse.. şu geçen 7 yıl boyunca, bir çok şey öğrendim bu kulupte...
Efsanelerle bir arada olma şansını yakaladım.. Maldini'yle, Pirlo'yla, İnzaghi'yle..
onlar oyuncu ben antrenör olmama rağmen onlardan bir çok şey öğrendim..
13 - 14 yaşlarından çocuklarla bir çok başarı yakaladık alt yaş guruplarında.. ekibimizle beraber a takıma bir çok oyuncu gönderdik..
Güzel jenerasyonlara denk geldik.. U-14 liglerinde şampiyonluklar yaşadık, Avrupa gençler liginde kupa kaldırdık.. ve daha neler neler..
Havaalanında beni karşılayan aksi ihtiyar yıllar sonra benim bu ülkedeki en büyük dayanağım olmuştu.. Belkide haklıydı torpilli bir çaylaktım ben buraya geldiğimde..
ama O'na bir gün avrupa futboluna damga vuracak bir antrenör olacağımı söylemiştim..
Bugün ise o iddaamı artık benden daha çok savunur hale gelmişti, Alessandro..

http://i.hizliresim.com/8mqRy1.jpg

Milan alt yapısında geçen bunca yıldan sonra artık kendime güvenim yerine gelmişti ve bir takımın başına geçip daha iddaalı işler yapmak istiyordum..
Ama ne yapacaktım, bana güvenecek o kulubü nerden bulacaktım... Bu aşamada Alessandro devreye girdi, 65 yaşında kurt bir hocaydı..
İtalyan futbolunda saygın bir yeri vardı herkes saygı duyardı ona..
Bir takım yönetme isteğimi O'na söylediğimde kahkalara boğuldu adeta.. devam ettim ve onunda benimle gelmesini istedim, gideceğim kulüpte bana yardımcı olmasını istedim.
Ciddi olduğumun farkındaydı, yıllarını Milana vermişti ve ondan çok zor bir seçim yapmasını istemiştim..
ama geçen bunca yılda adeta bir baba gibi davranmıştı bana..
ve büyük sevdasını Milan'ı bırakarak benimle birlikte olacağını söyledi..

Aradan fazla geçmedi, sezon sonuda gelmişti zaten. Küme düşen kulüpler, lig yükselen kulüpler belli olmuştu.. ve menajerleriyle yollarını ayıran kulüplerde..
Bu noktada Alessandro sazı eline aldı, bir kaç kulüple görüşmeye başladık.. içlerinde Sassuolo, Bologna, Parma gibi kulüplerde vardı.
Fakat Alessandro; bir anda Seri A gibi zorlu bir ligde başlamamı istemedi, alacağımız takımı sıfırdan oluşturmak ve taraftara kendimizi kanıtlamamız gerektiğini savunuyordu..
bende hak vermiştim ihtiyara..
ve bu bağlamda yeni kulubümüz bellide oluyordu...
İtalya Seri C ekiplerinden köklü bir kulüple anlaşıp imzaları atmıştık...

Sizce bizim ihtiyarla hangi takıma gittik dostlar...?

RagnarLothbrok
09.Eylül.2014, 03:55
BUDA GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNE İTHAFEN GELSİN...

Bütün cihan işitsin ki efendiler, artık İzmir hiçbir kirli ayağın üzerine basamayacağı kutsal bir topraktır!
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK..

http://i.hizliresim.com/Gb6OPb.jpg

deMarcos
09.Eylül.2014, 05:04
San Marino. :D

RodiMood
09.Eylül.2014, 05:07
Foggia olabilir mi ? San Marino olmasında xD

RagnarLothbrok
09.Eylül.2014, 18:52
San Marino. :D

Foggia olabilir mi ? San Marino olmasında xD

Yanlış tahmin gençler, ufak bir ip ucu vereyim mi ?
Renkleri sarı kırmızı :icon_cool:

krasafcik
09.Eylül.2014, 19:09
Roma'ya mı gidiyorsun yoksa.

Tsubasa_Oozara
09.Eylül.2014, 19:11
lecceye gitmiş belli yada empoli :D

pusathan01
10.Eylül.2014, 00:33
Montava mı yoksa :D

RodiMood
10.Eylül.2014, 00:37
Yanlış tahmin gençler, ufak bir ip ucu vereyim mi ?
Renkleri sarı kırmızı :icon_cool:

sarı kırmızı deyince aklıma direk benevento geldi :)

DanyD
10.Eylül.2014, 01:42
Lecce mi yoksa ? Başarılar bu arada :)

RagnarLothbrok
10.Eylül.2014, 02:39
-

ONUR YAKAR

U.S. LECCE 'DE ..!

http://i.hizliresim.com/gjNQ6Z.jpg

Uzun araştırmalarımız sonucunda Seri C ekiplerinden Lecce'yle anlaşmaya karar verdik.
2000'li yılların başına kadar Seri A'nın müdavimlerinden olan kulübümüz, son yıllarda çizmede asansör takım görevini görmekte.
En son 2010 yılında Seri B şampiyonu olarak küme yükselen takımımız 2012 yılının sonunda tekrar Seri A'dan düşmüştür.. bununlada kalmayıp adı şike soruşturmaların karışan kulüp 2012 yılı itibariyle Seri C'ye kadar düşürülmüştür...
Takım mali anlamda İtalya alt liglerinin en rahat durumunda olan takımlarından bir tanesi,
sezon itibariyle 6 milyon euro civarında borcumuz var fakat kapanmayacak bir borç değil kesinlikle..

http://i.hizliresim.com/1j9XY1.png

http://i.hizliresim.com/DoLjb6.jpg

Kadromuza baktığımızda tanıdık bir kaç isim dikkatımızı çekiyor..
Forvet hattında Seri A'nın etkili golcülerinden Fabrizio Miccoli gibi bir isme sahip olmamız,
ilerleyen yaşına rağmen bizim için çok büyük bir şans..
Miccoli'nin yanı sıra;
Luigi Falcone ve Filippo Falco gibi iki tane gelecek vadeden forvet oyuncumuz mevcut.

Orta alana gelecek olursak eğer;
Mariano Bogliacino ve Tommaso Bellazini gibi iki tane bu lig için fazla kaliteli ofansif orta saha oyuncum var.
Açıkçası bu iki oyuncu dışında da pek verimli olacağını düşünmüyorum diğer isimlerin...

Defans hattına baktığımızda;
Kevin Vinetot, stoper mevkinde ilk göze çarpan oyuncumuz. Onun dışında sol bekte Walter Lopez bu lige çok fazla olacak bir yapıda kanat oyuncusu olarak öne çıkıyor.
Kalemizde ise yıllarca çizmenin alt liglerinin tozunu yutmuş çok tecrübeli bir isim var; Massimiliano Benassi..
Ama onunda yaşı ilerlemiş durumda...

Takımı genel olarak ele alacak olursak;
kale, defans, orta saha ve forvet mevkilerinde bir kaç kilit oyuncumuzun olması sevindirici bir durum..
Zira takımın iskeletini bu isimler üzerine kurmayı planlıyorum.
Takımın yaş ortalaması bir hayli yüksek durumda, kadroya baktığımızda 30 yaş üzeri bir çok futbolcu göze çarpıyor..
Bu yıldan başlayarak yaş ortalamamızı Seri A'ya çıkana kadar ciddi şekilde düşürmeyi planlıyorum..

http://i.hizliresim.com/lBoAMg.jpg
Kadromuzu biraz tanıdıktan sonra kollarımızı sıvadık ve hızlı bir şekilde transfer işlerine koyulduk..
Bu sezon takımda düşünmediğimiz ve piyasası olan topçularımızı çok kolay bir şekilde elden çıkartmayı başardık..
Kale'de 1 numaram olan Benassi'ye Atalanta'dan 1.5 milyonluk bir teklif gelince,
yaşınıda göz önünde bulundurarak transferine onay verdik.
Yollarımızı ayırdığımız oyunculardan 3.5 milyon euro civarında bir gelir elde ettik..
Başkanımızında sezon başında transfer için verdiği 675 bin euroluk bir bütçemiz vardı.
Oyuncu satışından gelen 3.5 milyon euro'nun %60'ınıda
transfer bütçesi olarak kullanmamıza izin verince patronumuz
yaklaşık olarak 2.5 milyon'luk bir transfer bütçemiz oluştu ki, bu bize yeterde artar bile...

http://i.hizliresim.com/0bPQn9.png

balot50
10.Eylül.2014, 02:41
Sen yine bi çete kurarsın hoca ya hak bismillah başlıyoruz

ibo1919
10.Eylül.2014, 02:58
Lecce çıkma potansiyeli olan bir takım senin taktiklerle beraber coşar zaten rahatça Seri C'den çıkacağız inşallah. :)

RodiMood
10.Eylül.2014, 03:14
Bütçe Seri C için çok güzel , bakalım nasıl bir transfer politikası yapacaksın :) Seri C günlerim aklıma geldi. Bu arada bakar mısın bi Foggia oralarda mı, yoksa küme mi düşmüş?

RagnarLothbrok
10.Eylül.2014, 03:43
Sen yine bi çete kurarsın hoca ya hak bismillah başlıyoruz
Bakıcaz kardeşim güzel planlarım var :)

Lecce çıkma potansiyeli olan bir takım senin taktiklerle beraber coşar zaten rahatça Seri C'den çıkacağız inşallah. :)
Eyvallah sağolasın, Bu sene bende çok rahat çıkacağımızı düşünüyorum kafamdaki oyuncuları alırsak

Bütçe Seri C için çok güzel , bakalım nasıl bir transfer politikası yapacaksın :) Seri C günlerim aklıma geldi. Bu arada bakar mısın bi Foggia oralarda mı, yoksa küme mi düşmüş?
Bekle ve gör rodii :D http://i.hizliresim.com/NYymO5.jpg buda foggia, C2'de mücadele ediyorlar, çok sakat bir durumları yok ama bizim gibi bir taktisyen olsa başlarında 3 seneye Seri A'da :)

RodiMood
10.Eylül.2014, 03:56
Sırf meraktan hızlıca bir save açıp inceledim C1 ve C2 yi. C2 baya garip 8 takım yükseliyor ligden :D , Ayrıca C1 de küme düşme olayını göremedim.

ibo1919
10.Eylül.2014, 04:06
Sırf meraktan hızlıca bir save açıp inceledim C1 ve C2 yi. C2 baya garip 8 takım yükseliyor ligden :D , Ayrıca C1 de küme düşme olayını göremedim.
Altında lig yok herhalde. :D

RagnarLothbrok
10.Eylül.2014, 04:14
Sezon sonu şampiyonluk banko olduğu için kurallara bakmadım bile :D

RodiMood
10.Eylül.2014, 04:51
Altında lig yok herhalde. :D

SeriC1'in altında C2 var , SeriC2 nin altında Seri D var. Ama Seri D oyunda yok.

LifeYourself
10.Eylül.2014, 08:05
Başarılar hocam güzel seçim :)

pusathan01
10.Eylül.2014, 11:52
Ragnar hocam seninle lecce çoşar
Eh rumen çetesini kurmayı düşünüyormusun
Stanciu gelmeyebilir ama denemekten zarar gelmez

Tsubasa_Oozara
10.Eylül.2014, 13:18
leccede başarılar fifa 2005te menejerliğe başladığım takım olurdu severim lecceyi seri a da görmek isteriz

Jloyden
10.Eylül.2014, 13:26
Tıransfıer ısterük

PS: Olm ben caps lock açmıştım ya..

egebartu
10.Eylül.2014, 13:33
Başarılar Leccede :)

LongestNameEver
10.Eylül.2014, 13:55
Başarılar Lecce Başarılar Ragnar :D

urwrdskkn
10.Eylül.2014, 14:23
Fabrizzio Miccoli İle Serie c yi Elini Kolunu Sallaya Sallaya Çıkarsın...

master_zngldk67
10.Eylül.2014, 20:58
Başarılar Ragnar. sarı-kırmızı olan bütün takımlara sempatim var. tekrar Serie A görmek istiyoruz. şahsen ters köşe yaptın.

RagnarLothbrok
10.Eylül.2014, 22:36
Yorumlar için sağolun arkadaşlar teşekkür ederim hepinize, yeni bir çete oluşturmaya bakacağız bu maceramızda da :)

@Pusathan abi 3.ligde olmasak rumenleri toplayacaktım gene ama gelmezler seri c'ye. Bu arada her oyunumda çıkan oyuncuların bir çoğuna bu sefer ulaşamadım. veri tabanımda geniş, aynı ligler seçili ama dinamo bükreşten Rotariu le çıkmadı oyunda.. Yeni çeteler oluşturmaya bakacağız artık

http://i.hizliresim.com/gLzyGZ.png

Yollarımızı ayırdığımız oyuncularımıza güle güle dedikten sonra, transfer işlerine koyulmanın zamanı geldi artık..
Takımımızın yaş ortalamasının bir hayli yüksek olduğunu söylemiştim daha önce,
bu sebeple transfer dönemi boyunca genç oyunculara ağırlık vereceğiz ve alabilirsekte
eğer Miccoli kalitesinde 1 2 tecrübeli oyuncuda kadromuza katmak istiyoruz.
Hem oyuncu kalitesinin yükselmesi açısından, hemde gençlere mentörlük yapacakları için bu tarz transferler de yapacağız..

Alacağımız oyuncular için; şu mevkide şu oyuncu eksik oraya takviye yapacağız gibi bir şey söyleyemem zira, takımı baştan kuracağız.
İlerleyen yıllarda Seri A'ya çıktığımızda takımın iskeleti hazır olmuş olacak, o zamanda eksik bulduğumuz bölgelere 1 2 oyuncu alarak açıklarımızı kapatacağız.
Bu sebeple mümkün olduğu kadar potansiyelli oyuncuları kadromuza katacağız..
Hadi başlayalım o zaman...

http://i.hizliresim.com/OdnB5z.png

Bu transfer dönemindeki ilk hedefim İskandinavya olacak..
Bulduğum, alacağımız oyuncular için, saatlerimi harcadım diyebilirim.
Norveç, İsveç, Danimarka, İzlanda gibi bir çok iskandinav liginin takımlarını teker teker gezdim
ve harika bir transfer listesi oluşturdum.
Lakin; kimi oyuncuları kulüpleri bırakmadı, kimileri ise gelmek istemedi..
Buna rağmen aldığımız oyuncuları ileride çok büyük paralara satabiliriz,
hepsi potansiyelli oyuncular..

http://i.hizliresim.com/EEn6g9.jpg

Norveç'teki ilk transfer hamlemizi Bjorn'ü alarak yaptık.
Soyadını Lothbrok olarak değiştirip nüfusuma alacağım bir dahaki sefer :D
Bjorn henüz 17 yaşında oldukça potansiyelli bir oyuncu, stoper ve ön libero pozisyonlarında oynayabiliyor.
Şuan için stoper olarak eğitiyoruz kendisini ama tekniğininde yaşına ve bir stopere göre iyi olmasından dolayı ilerleyen zamanlarda ön libero olarakta kullanabilirim kendisini.
Bu delikanlı sudan ucuz bir rakama kadromuza katıldı,
Bjorn için kulübüne 100 bin € ödedik..

http://i.hizliresim.com/lz2rqb.jpg

http://i.hizliresim.com/aBJMnz.jpg

Martin; hızlanması dışında herşeyi ileride üst düzey olabilecek bir yıldız adayı.
Henüz 21 yaşında olması ve oynamış olduğu mevki itibariyle gelişimin uzun olması nedeniyle potansiyelli bir oyuncu.
Stoper özellikleri hemen hemen oturmuş bir profili var fakat iyi bir mentör tarafından eğitilirse 24 25 yaşına geldiğinde karşımıza çok iyi bir savunmacı çıkabilir.
Bu arada hava toplarındaki etkinliğinide göz ardı etmemek gerek.
Martin Bjornbak; kadromuza 200 bin € karşılığında katıldı...

http://i.hizliresim.com/PE4619.jpg

http://i.hizliresim.com/nGVmaN.jpg

Kadromuza kattığımız bir diğer Viking'te genç sol bek Alexander Groven oldu.
Alex'ide potansiyelli diğerlerinden geri kalır değil muhakkaki fakat, bir sol bek için kilit noktalardaki
mental özellikle yeterli düzeyde değil, mentör bir oyuncuyla bu özellikler gelişebilir ve standar üzeri bir bek oyuncusu karşımıza çıkabilir fakat; Alex için mentör bir sol bek transfer edeceğimi sanmıyoum. Seri A'ya kadar alt liglerde 1. tercihimiz olsada A'ya çıktığımız zaman bir sol bek takviyesi yapmak durumunda kalacağız gibi.
Alex'i kadromuza yok pahasına, 50 bin €'ya kattık..

http://i.hizliresim.com/XY7LAD.jpg

http://i.hizliresim.com/Y52W7A.jpg

Bir diğer stoperimiz Marius Hoibraten oldu.
18 yaşında bir stopere göre; tekniksel, mental ve fiziksel gelişimi bence çok iyi durumda
ve potansiyelinide göz önüne alırsak Marius gelecekte muhteşem bir stoper olacağının sinyallerini veriyor.
Bu genç oğlanı ise 300 bin € karşılığında kadromuza katmayı başardık
ve gelecek adına çok büyük bir iş yaptık...

http://i.hizliresim.com/Lo7gqa.jpg

http://i.hizliresim.com/PE4P3N.jpg

Fredrik Ulvestad yada benim deyişimle Fred; benim şuana kadar gördüğüm bu yaş gurubunda gelecek vaadeden en komple orta saha oyuncusu.
Orta sahanın neresine koyarsan koy sırıtmadan oynayabilecek bir oyuncu, zaman zaman beklerde bile oynayacak bir yeteneği var.
Bu genç Viking bu kariyerimdeki adamım olabilir profiline bayıldım, 3 yıl sonra çok iyi bir orta saha oyuncusu olacaktır.
Fred'ide kadromuza 600 bin € karşığında katmayı başardık...

http://i.hizliresim.com/pYqB4m.jpg

Tabii ki transferlerimiz bu kadarla kalmayacak.
ilk etap transfer dönemini bitirdik, toplamda 1.250.000 € transfer parası harcadık
ve Norveç'ten ayrılmak için bavullarımızı hazırladık..
Norveç'ten ayrılacağız ama İskandinavya semalarında dolanmaya devam edeceğiz.. Genç Vikingler bizi bekler...
Bu arada bizim çete işi artık aşirete dönmeye başladı,
transfer dönemi sonunda takımda, italyandan çok iskandinav oyuncu olacak gibi :icon_biggrin:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İskandinav Yerel Müziği

Bu şarkıyıda paylaşmak istedim, gayet güzel bir melodisi var. İskandinav hakları tarafından seslendirilen yerel bir müzik türü. Bu şarkıları yapan adamlar bizim Dadaloğlu, Köroğlu, Aşık Veysel gibi iskandinav ozanlar.. Genç kardeşlerime sıkıcı gelebilir ama yaşıtlarım ve abilerimin beğeniceğini düşünüyorum.
Kısık bir seste dinlediğinizde kulağa çok hoş gelen ruhu dinlendiren, birazda gaza getiren bir yapısı var..
Keyifli dinlemeler :)

Tsubasa_Oozara
10.Eylül.2014, 22:54
transferler guzel lecce uçar bu sezon

ibo1919
10.Eylül.2014, 23:11
Transferleri beğendim bu sene rahat çıkarız. :)

pusathan01
11.Eylül.2014, 00:30
Bu seferde İskandinav aşireti kurmuşuz. Transferlerin güzel ben beğendim.

Müziğe gelince şuanda ikinci kez dinliyorum. Hoşuma gitti. :)

LongestNameEver
11.Eylül.2014, 00:35
Nereden buldun bunları yav çoook iyiler çoook bütçe ne kadar da acaba

Adamları çok beğendim hatta Diyarbakır Bld. Kariyerimde isveç Norveç liglerini açtım :D lazım olursa kopya çekeriz :D hocam yama senin yaman değil mi? Zaten yabancı yasağı var ptt'ye çıkınca inşallah alırım :D

RagnarLothbrok
11.Eylül.2014, 03:30
Nereden buldun bunları yav çoook iyiler çoook bütçe ne kadar da acaba

Adamları çok beğendim hatta Diyarbakır Bld. Kariyerimde isveç Norveç liglerini açtım :D lazım olursa kopya çekeriz :D hocam yama senin yaman değil mi? Zaten yabancı yasağı var ptt'ye çıkınca inşallah alırım :D
Kardeşim ptt'ye geleceklerini pek sanmam ama denemekte fayda var, benim yamayı kullanıyorum aynen ama avrupalı oyuncularda herhangi bir değişiklik yok onu soracaksan orjinal halleri.
Patronu biraz zorladık 3milyon transfer bütçemiz oldu

transferler guzel lecce uçar bu sezon
Uçuracağız :)

Transferleri beğendim bu sene rahat çıkarız. :)
Bu sene sıkıntı yok ibocum :)

Bu seferde İskandinav aşireti kurmuşuz. Transferlerin güzel ben beğendim.

Müziğe gelince şuanda ikinci kez dinliyorum. Hoşuma gitti. :)
Aynen abi çete diye tutturdunuz alın size aşiret :D dahi diaz'ın izinden gittik bu sefer ama benimde kattığım bir kaç oyuncu var tabi hazır yemedik, zaten onun elemanlar biraz pahalı geldi bize
Bunun gibi bir kaç müzik daha var ilerleyen dönemlerde paylaşıcam, fahri konsolos olucam norveçe bu gidişle :D

RodiMood
11.Eylül.2014, 04:31
Transfer şimdilik savunma ağırlıklı ve çok güzel. Ama bu sadece Norveç bakalım diğer transferler nasıl olacak :D

Mete07
11.Eylül.2014, 20:43
Benim Ragnar'ım yeni serüvenlere atılmış yeni haberimiz oluyor yahu :) Lecce güzel bir seçim olmuş , transferlerini cok beğendim Martin Brjornbak ve Fredrik Ulvestad'ı daha önce oynatmıştım gayet de memnun kalmıştım umarım seninle cok daha iyi işler başarabilirler , The Land of Eternal Winter ayrıca bir parantez açmak lazım muazzam bir parça paylaştıgın icin teşekkürler kendimi Elf diyarında hissettim bir an :icon_smile:

Ayrıca bende sana bizim oralardan bir şeyler öneriyim :) For the King (http://www.youtube.com/watch?v=59Ri26PIOLs) , Irish Drinking song (http://www.youtube.com/watch?v=Yj5B_9Ew_b4)

RodiMood
12.Eylül.2014, 04:01
Norveçten çıkamadın herhalde

LongestNameEver
12.Eylül.2014, 11:30
Aynen Norveç'te kayboldu herhalde :D

RodiMood
12.Eylül.2014, 14:42
SON DAKİKA!!!

Turksportal öncülüğünde Ragnar için Norveç bölgesinde arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. En son birkaç konuya yorum yazan Ragnar, Lecce için İskandinav pazarından futbolcu topluyordu.

https://www.ifrc.org/PageFiles/88477/110723_Utoya-tragedien_008_main.jpg

RagnarLothbrok
12.Eylül.2014, 15:16
Yok be gençler hava biraz soğukta Norveç'te arkadaşlarla ortamı ısıtalım dedik buralardayım bir kaç gün daha :icon_cool:

http://i.hizliresim.com/gLl3rZ.jpg

pusathan01
12.Eylül.2014, 15:22
Biz transfer bekliyelim beyimiz alemlere aksın
Hiç yakıştıramadım :D

RodiMood
12.Eylül.2014, 15:35
Adam eski kuzeyli abi , kanı kaynıyor. :D

Jloyden
12.Eylül.2014, 15:45
ÖNCE İŞ EFENDİİÖÖÖ

AYAĞINI DENK AL!!!!11

TRANSFERLER EH İŞTE

Güzel güzel sevdim :D

urwrdskkn
12.Eylül.2014, 15:59
Ragnaaarrr Aile Var :d

Mete07
12.Eylül.2014, 18:47
Yok be gençler hava biraz soğukta Norveç'te arkadaşlarla ortamı ısıtalım dedik buralardayım bir kaç gün daha :icon_cool:

http://i.hizliresim.com/gLl3rZ.jpg

RAGNAAAAR ( SIRRRIIII)

ŞU KIRMIZILIYI DİYOM :icon_redface::icon_redface:

LongestNameEver
12.Eylül.2014, 20:55
Kırmızı iyimiş teknik kadroya dahil edebiliriz :D transfer bekliyoruz!!! Yönetim bu fotoları görürse senin de sonun olur haberin Olsun :)

pusathan01
13.Eylül.2014, 23:54
Ragnar yeter, alemlerin bitmedi mi?
Taraftar transfer bekliyor.

RodiMood
14.Eylül.2014, 00:36
Şimdi gelecek oyundan soğudum diyecek , bu sefer seni Sibirya'ya süreriz Ragnar.

LongestNameEver
14.Eylül.2014, 01:08
Ragnar Norveç'e araştırmaya gitti ortamı ısıtmaktan transferi bıraktı. Bu nasıl hocalık!!! :D
Biz transfer istiyoruz!!!!

omer5941
14.Eylül.2014, 02:01
Allah bilir yönetim bana da bir tane ayarla der :D #leccetaraftarıtransferistiyor

pusathan01
14.Eylül.2014, 02:02
Şimdi gelecek oyundan soğudum diyecek , bu sefer seni Sibirya'ya süreriz Ragnar.

Sürsek ne olurki orda da bulur yine duramaz. :D

RagnarLothbrok
14.Eylül.2014, 04:15
Yahu tatildemi yapmıyak mı realde alemleredemi akmıyak yazın son günlernin tadınıda mı çıkarmıyak gençler :D 1 2 gün daha müsade edin bana bomba gibi dönücez Lecce'yle beraber

http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2012/09/15/fft99_mf2630875.Jpeg

Kuşadasından hepinize selamlar sevgiler :D

RodiMood
14.Eylül.2014, 13:23
Adam tatile doymadı yav :D İyi eğlenceler...

egebartu
14.Eylül.2014, 13:48
Asistan menajer iyi çalıştırıyormu bari :D

Ali Hikmet
14.Eylül.2014, 15:55
Hocam yeni serüvenlere akmışız ;)
Lecce 3-4 sene sonra ŞL ve Dünya Kulüpler Kupasını alır eminim :D

RagnarLothbrok
17.Eylül.2014, 01:43
Evet arkadaşlar nihayet geri dönebildim, fm için güzl bir hazırlık dönemi geçirdiğime inanıyorum Kuşadasın'da, artık tam gaz oyuna devam edebiliriz :D
Konu çok fazla uzadı, bayaadırda güncelleme yapmadık o yüzden hızlıca transferleri gireceğim, ardından hazılık maçları ve İtalya Kupası maçlarıyla devam edeceğiz.
İşte başlıyoruz...

http://i.hizliresim.com/LopaQj.png

İsveç, Norveç falan derken nihayet Danimarka'ya gelebildik..
Danimarka'da ilk olarak Horsens kulübünün kapısını kaleci Frederik RONNOW için çaldık.
Fredrik; henüz 21 yaşında çok genç bir kaleci olmasına rağmen muhteşem bir kalecek vaadediyor bizlere adeta. Mental anlam kaleci kilit özellikleri biraz düşük olsada zamanla kendini geliştirecek ve uzun yıllar boyunca kalemizde arkamıza bakmayacağız gibi gözüküyor Fred sayesinde.
Fredrik Ronnow'u Horsens kulübünden 250.000 € karşılığında kadromuza kattık.

http://i.hizliresim.com/9pV4dN.jpg

http://i.hizliresim.com/VylVEZ.jpg
Danimarka'dan aldığımız diğer oyuncular ise Jacob Nielsen ve Anders Ripegutu oldu.
Nielsen geleceği parlak bir sağ savunma oyuncusu fakat hızlanma gibi; bir bek oyuncusu için kilit olan özellikleri standartın çok altında... Seri A'ya kadar yardımcı olacaktır genede bize.
Nielsen'i 225.000 € karşılığında transfer ettik.

http://i.hizliresim.com/lzk74g.jpg
Diğer transferimiz Ripegutu...
Klasik bir stoper olarak gözüksede, orta sahanın ortasında oynayabilen klasik bir ön libero olarak göze çarpıyor. Oda bir iki yıl boyunca alternatiflerimiz arasında olacaktır..
Ripegutu'yuda bonservis bedeli olmadan kadromuza kattık...

http://i.hizliresim.com/Z1LDzg.jpg
İskandinavya'dan döndülten sonra, çizmede biraz serbest oyuncu piyasasına bakalım dedik ve ilk olarak gözümüze çarpan isim ilerlemiş yaşına rağmen, Omar Milanetto oldu.
Yıllar boyunca Genoa forması giyen tecrübeli orta saha oyuncusu hem merkez orta sahada, hemde oyun kurucu mevkinde rahatlıkla forma giyebildiği için kadromuza kattık.. ve gençler için iyide bir mentör olacağını düşünüyorum.

http://i.hizliresim.com/4RLgQJ.jpg

http://i.hizliresim.com/9pV4Ar.jpg
Milanetto'yuda kadromuza kattıktan sonra kadromuz için vermli olabileceğini düşündüğümüz eski Akhisarlı orta saha oyuncusu İvan Sesar'ıda kadromuza bedelsiz olarak kattık.

http://i.hizliresim.com/pYRgaq.jpg

Ve aramıza katılan tüm arkadaşlardan sona kadromuzu tamamlamış olduk.
Şimdi gelelim hazırlık karşılaşmalarımıza ve tabii ki önce sezon boyunca kullanacağımız taktiklerimize...
Rakibin durumuna göre 2 faklı tipte taktik kullanmayı planlıyorum.
1.si, oyunun kontrolünün tamamen bizde olduğu, mentalitemizin pasa dayalı olduğu bir total futbol sistemi.
2.si ise; bu taktiği daha çok kupa maçları için düşündüm, seri A'dan gelebilecek takımlara karşı kullanmak için hazırladığım klasik bir kontra atak taktiği. Bu taktikte otobüsü kalenin önüne çekiyoruz ve kazandığımız toplarla fazla oynamadan direk rakip kalede gol arıyoruz...

http://i.hizliresim.com/lzk7Dp.jpg

http://i.hizliresim.com/027qXV.jpg

Taktiklerimize tanıttıktan sonra gelelim hazırlık karşılaşmalarına..

http://i.hizliresim.com/aBo5rR.jpg

Hazırlık kampında bizden güçlü takımlarla maç yapmaya ve taktiğimizi oturtmaya dikkat ettik ve başarılıda olduk sanıyorum.
Aldığımız skorların güzelliğinin yanı sıra oynadığımız oyununda güzelliği; gelecek adına bizlere ümit verdi...

http://www.mondomisterioso.it/wp-content/uploads/2014/07/coppa_italia.png

http://i.hizliresim.com/Nb5q75.jpg

http://i.hizliresim.com/PE5qgN.jpg

http://i.hizliresim.com/Nb5qm5.jpg

İtalya'da lig maçları başlamadan kupa maçlarımız başladı...
Açıkçası iyide oldu bizim için, sezon öncesi takımımızı resmi maçlarda da görme şansımız oldu ve sezona bomba gibi gireceğimizin sinyallerini kupa maçlarında verdik.
Maçlarımızı rahat kazandık ama Verona maçı için ayrı bir parantez açmak istiyorum.
Seri A temsilcisi karşısında kontra atak taktiğimizi kullandım ve taktikten çok memnun kaldım açıkçası.
Oyun tam istediğim gibi işledi, oyuncularımıza bırakın topu rakip oynasın biz kazandığımız topları değerlendirelim dedik
ve rakibin kaptırdığı toplarla onlardan çok daha fazla gol şansı bulduk..
3. bölgede rakibe fazla topla oynama şansı vermedik, rakip topu genelini orta saha çemberinde ve defans hattında çevirdi...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evet arkadaşlar dediğim gibi uzun bir süre ara verdik tatil dolayısıyla, dönüşümüz biraz hızlı oldu kalan transferleri, hazırlık dönemini ve kupa maçlarını hızlıca paylaştık artık tamamen lige konsantreyiz.

Alt liglerde olduğumuz için her maçı detaylı olarak paylaşmıyacağım hızlı ilerlemek adına. İlginç bulduğum veya zorlu geçen maçları detaylı olarak paylaşacağım.

Esen kalın, takipte kalın yorumlara tek tek cevap veremesemde seviyorum sizi dostlar..
Sabah iş görüşmem var 3 ay oturduk evde yeter gari, bana şans dileyin :)

RodiMood
17.Eylül.2014, 02:51
Tatil yaramış anlaşılan , enerjik dönmüşsün. Son transferle fena değil. Hazırlık ve Kupa maçlarını da rahat geçmişiz. Şimdi önemli olan kazaya mahal vermeden Seri A ya doğru gitmek.

İş görüşmesinde başarılar :)

pusathan01
17.Eylül.2014, 13:35
Öncelikle hoşgeldin dostum
Omar transferi iyi ben adanada ilk iki yılımda oynatmıştım memnun kalmıştım 1 yılda antrenör olmuş emekli olmuştu
Görüşmende başarılar dilerim

samuray34amo
17.Eylül.2014, 17:45
Gayet iyi bir transfer ve hazırlık dönemi geçmiş, kanatsız bir sistemle gayet güzel sonuçlar alınmış gibi duruyor, ligdede rahat terfi edeceğini düşünüyorum, he bu arada umarım iş görüşmesini kapmışsındır.

3842
17.Eylül.2014, 18:55
Verona güçlü kadrolar kurabiliyor, Verona'yı yenmen güzel olmuş. İş görüşmesinde bol şans ;)

pusathan01
17.Eylül.2014, 19:56
Omar Milanetto ya çok maaş vermişsin. :D şimdi benim kariyerdeki durumuna baktım ben daha düşük fiyata anlaşmışım. 32 maç ta oynamış 5 gol atmış.

egebartu
17.Eylül.2014, 20:56
Süper başlamışsın :)

RagnarLothbrok
17.Eylül.2014, 21:21
Hepiniz sağolun arkadaşlar güzel dilekleriniz için, 2 tane süper görüşme yaptım ikiside olumlu geçti hatta 2 saat önce aradılar birinden yarın sabah satış müdürleriyle görüşücem 3 ay oturduk bankalar donumuzu almadan Allah güldü sonunda yüzümüze :)

Pusat abi 3.ligdeyiz gelmicem etmicem dedi omar bende bütçem vardı verdim yıllık 220 bin, şuan için pek memnun değilim açıkçası sürekli 11 oynuyor ama maç içinde bir var bir yok

pusathan01
17.Eylül.2014, 22:26
Hepiniz sağolun arkadaşlar güzel dilekleriniz için, 2 tane süper görüşme yaptım ikiside olumlu geçti hatta 2 saat önce aradılar birinden yarın sabah satış müdürleriyle görüşücem 3 ay oturduk bankalar donumuzu almadan Allah güldü sonunda yüzümüze :)

Pusat abi 3.ligdeyiz gelmicem etmicem dedi omar bende bütçem vardı verdim yıllık 220 bin, şuan için pek memnun değilim açıkçası sürekli 11 oynuyor ama maç içinde bir var bir yok

Aynen formu inişli çıkışlı ama bir oynadımı da maç çeviriyor. Bu durumu sen söyleyince hatırladım ama o dönem bir çok oyuncum öyle idi

Ali Hikmet
18.Eylül.2014, 12:36
Vurgunlara devam hocam ;);)

Banega
19.Eylül.2014, 15:18
Tebrikler hocam, gercek hayatta da oyunda da iyi gidiyoruz. :)

mami2602
20.Eylül.2014, 17:55
Güzel gidiyorsun hocam bozmadan devam inanıyoruz sana :)

pusathan01
27.Eylül.2014, 15:55
Herhalde iş güç derken kariyeri unuttun. :D

Ali Hikmet
27.Eylül.2014, 16:02
Herhalde iş güç derken kariyeri unuttun. :D

Hocam aynı şey bende de var hem çalışıyorum hem okuyorum foruma aklıma gelince giriyorum ama FM15 gelsin :D:D

RodiMood
28.Eylül.2014, 04:07
İtalyan mafyasına mı bulaştı acaba ? :D

Banega
28.Eylül.2014, 16:41
Hocam birakmayalim, tatil bitti zaten kariyerler terkedilmis bolge oldu.7-8 kisi de olsa biz devam edelim, ama gercek hayattaki isin buna engel olacaksa tabii ki o zaman devam ettirmenin anlami yok. :) Italyan mafyalara bulastiysan bittin sen hoca :p

RagnarLothbrok
12.Ekim.2014, 19:25
Bizi unutmayan arkadaşlara teşekkür ediyorum sağolun dostlar :) iş güç eğitim seminer derken değil pc başında oturmak başımızı kaşıyacak vakit bulamadık, hikayemizide yarım bırakmak zorunda kaldık. inşallah yeni sezonda hep beraber oluruz yine