PDA

View Full Version : pozisyona girememe

gfblugano35
17.Eylül.2014, 04:10
taktik bölümünden bulduğum bir taktikle bucasporla süper ligte 4 4 1 1 sistemiyle oynuyorum. genç oyunculardan kurulu bir takım. açıkçası kadrom fenada değil. Topla oynama oranlarında neredeyse her mac üstünüm içeride dışarıda %60larda oluyo oran. ancak gelin görünki özellikle şutlarda rakip her mac en az 10 şut atıyo kaleme. ancak ben çok pozisyon bulamyorum. Birde kanat oyuncuları gol özürlü bunlara nasıl çözüm bulabilirim. Kadrom şu şekilde.
Ömer Kahveci
Ozan Tufan Ümit Kurt Gökh.Sinanoğlu Batuhan İşçiler
(Standart bek-D-) (Std stoper) (Std Stoper) (Standart bek-D-)

Mehmet Topçu L.Bruins Osbourne Atsu
Ahmet İlhan Okay Yokuşlu Civar Çetin Güven Vural
(kanat oyuncu-H-) (Oyun Kurucu-D-) (Defans.oyun Kurucu-S-) (Kanat oyuncusu-H-)

Josue
(Takım Beyni-H-)

Denilson
(komple forvet-H-)

Kontrol - Akıcı şeklinde oynuyor takım.

Talimatlar;
*Rakibi rahatsız et
*Daha disiplinli oyna
*Kısa pas
*Defansı ileri çıkart
*Daha sıkı markaj yap
*Topa sahip ol
*Dar alanda oyna
(Gol atmam gerektiğimde hücum yapıp yüksek tempo yapıyorum)

evet arkadaşlar biraz karışık ama nasıl az pozisyon verip iyi kontra yapabilirim ben. özellikle defans ve orta saha ile defans yapıp ileride josue ve denilson ile gol bulmaya çalışıyorum ancak defans yapmayı beceremiyor takım. şimdi birde atsu geldi takıma iyi bi kontra atak nasıl yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinicem teşekkürler şimdiden :)

Harun Aslan
17.Eylül.2014, 14:27
Kullandığım taktik dizilişi aynı, Josue rolünde ki oyuncum 'Takımın Beyni' görevine daha yatkın olmasına rağmen ben 'Oyun Kurucu(H)' olarak oynatıyordum ve aşırı katkı sağlıyordu. Kenar talimatlarım ise; Rakibi rahatsız et, Topa sahip ol, Daha sıkı markaj yap, Kısa pas idi. Kanat oyuncularıma oyuncu talimatlarından daha az şut çekmesi gerektiğini de vurgulamıştım, pozisyonları forvetime aktarıp gole dönüştürüyorduk. Bir dene istersen...

gfblugano35
17.Eylül.2014, 14:39
Savuma için önerin varmi peki kardesim ? Cok sut cektirip cok pozisyon veriyo takim. Ve illaki sonunda gol yiyoruz

Harun Aslan
17.Eylül.2014, 14:48
Kanat oyuncuların Hücum rolünde oynadığı için defansa yardıma gelmezler, o yüzden kanatlardan çok atak yersin, onları desteğe çekersen hem hücum oynarlar hem defansif. Beklerin biraz daha rahatlar, ayrıyetten iki tane öldürücü paslar atacak oyuncuya sahipsin. Bir üçüncüye gerek yok, orta saha merkezde ki oyunculardan biri Savaşçı orta saha(D) rolünde olursa daha çok verim alabilirsin savunma anlamında. Defansı ileri çıkart komutu ile de savunmanın arkasına atılan toplar tehlike yaratabilir. Bunlar yalnızca benim fikirlerim tabii ki...