PDA

View Full Version : FM 2015 Hoş Geldin Veritabanı Güncelleme Yaması

perpetua
07.Kasım.2014, 19:10
Beta süresince sizlerin belirttiği ve gözümüze çarpan bir çok hatayı düzelten bir yama hazırlanmıştır.

Yapılan değişikliklerin bazıları:

Teknik direktör değişikliği yapan Konyaspor, Manisaspor, Gaziantep Bld. vs. teknik direktörleri güncellendi.
Bir çok teknik direktörün taktiksel tercihlerinde düzenlemeler yapıldı.
Jose Sosa'nın transferi kiralık sözleşmesi bitince gerçekleşecek şekilde ayarlandı
Kulüplerin seyirci ortalamalarında düzenleme yapıldı.
Oyuncuların ortalama fiyatlarında ufak düzenleme yapıldı.

Yamaya nasıl ulaşırım?
Buraya tıklayarak (http://dosya.turksportal.net/research/TurkiyeLigleriGuncellemesi.rar)

Yama nasıl kullanılır?
İndirdiğiniz .rar dosyasının içeriğini football manager dosyalarının bulunduğu klasörde /editor data/ klasörünün içine koyup, yeni bir oyun açmanız yeterlidir.

İyi eğelenceler.

Önder HOCA
07.Kasım.2014, 19:29
abi ''Oyuncuların ortalama değerlerinde ufak düzenleme yapıldı.'' gözle görülür bir deiğşim varmı yani yeni kariyer açmaya gerek varmı

perpetua
07.Kasım.2014, 19:45
abi ''Oyuncuların ortalama değerlerinde ufak düzenleme yapıldı.'' gözle görülür bir deiğşim varmı yani yeni kariyer açmaya gerek varmı

Bu yamadaki en onemli degisiklik teknik direktorlerin tercihlerinde yapilan duzenlemeler.

Oyuncularin finansal degerlerinde ufak bir degisiklik yapildi. Eger mevcut oyunundan memnunsan oyuncularin finansal degerlerindeki degisiklik icin yeni oyun acmaya bence gerek yok.

MassiveStroke
07.Kasım.2014, 19:48

Ben de bunu merak ediyorum ufak örneklerle ya da ekran görüntüsü ile açıklama olabilir..

perpetua
07.Kasım.2014, 20:05
Ekran goruntusu koyacak kadar buyuk bir degisiklik degil. Oyuncu degerleri yazarkan yanlis anlasilabilir sekilde yazmisim. Oyuncu fiyatlari demek daha dogru olur.

Dennis Bergkamp
07.Kasım.2014, 21:28
Fatih Terim'de yapıldı mı abi değişiklik.Bıktım her milli takım maçı öncesi Mehmet Topal kadroya alınmadı yazısını görmekten

perpetua
07.Kasım.2014, 22:14
Fatih Terim'de yapıldı mı abi değişiklik.Bıktım her milli takım maçı öncesi Mehmet Topal kadroya alınmadı yazısını görmekten

Oyunu tamamen yapay zeka tarafindan oynandiginda Topal milli takima aliniyor. Acaba sende oynayinca dusuk ortalama tutturup gozden mi dusuyor?

elazulreal
08.Kasım.2014, 00:37
Üzerine herhangi bir güncelleme yapılacaksa Başakşehir'in Bozbaykuşlar olarak girilen lakabı silinebilir mi?

okan89
08.Kasım.2014, 00:43
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var biriniz yardımcı olabilirmiiniz ???

Adana Demirspor
08.Kasım.2014, 02:08
Yeni oyun açarken,Editör Veri dosyalarının hepsi seçenegini mi seçiyoruz ?

Dennis Bergkamp
08.Kasım.2014, 03:32
Oyunu tamamen yapay zeka tarafindan oynandiginda Topal milli takima aliniyor. Acaba sende oynayinca dusuk ortalama tutturup gozden mi dusuyor?

Bende de alınıyor ama ilk başta alınmıyor.Sürekli biri sakatlanıyor onun yerine alınıyor ve alındığında oynuyor.Ama kadro belirlendikten sonra biri sakatlanmazsa alınmıyor.

Matteo Ferrari
09.Kasım.2014, 02:21
Beşiktaş ve Galatasaray'ın forma sorunu devam ediyor. Böyle bir hata nasıl yapıldı hala çözebilmiş değilim.

lakin1907
17.Kasım.2014, 23:39
Bu yamaya güncelleme gelecek mi?

perpetua
17.Kasım.2014, 23:53
Bu yamaya güncelleme gelecek mi?

Ne gibi bir guncelleme?

serwan
18.Kasım.2014, 02:01
Beşiktaş ve Galatasaray'ın forma sorunu devam ediyor. Böyle bir hata nasıl yapıldı hala çözebilmiş değilim.
Bu forma meselesi nedir? Ben de forma paketi ekledim. Beşiktaş'ın iç saha forması değişmiyor. Oyundaki haliyle kalıyor. Farklı dosyalar da denedim olmadı.

Viper Thorne
18.Kasım.2014, 02:49
Bu forma meselesi nedir? Ben de forma paketi ekledim. Beşiktaş'ın iç saha forması değişmiyor. Oyundaki haliyle kalıyor. Farklı dosyalar da denedim olmadı.

Forma sorunu nedir bilmiyorum ama şunu ekleyeyim; forma paketlerinden oyuna yüklenen görsel çalışmalar zaten maç motorunda görünmez

serwan
18.Kasım.2014, 09:56
Forma sorunu nedir bilmiyorum ama şunu ekleyeyim; forma paketlerinden oyuna yüklenen görsel çalışmalar zaten maç motorunda görünmez

zaten maç motorundan bahsetmiyorum.
oyunda görünmüyor

serwan
18.Kasım.2014, 10:39
oyunda kod sorunu var sanırım.. beşiktaş'ın iç saha formasında değişiklik yapılamıyor. aynı durum galatasaray için de geçerli

xwerswoodx
18.Kasım.2014, 10:59
kodlamalar takımlara özel yapılmıyor config.xml den verilen değerler otomatik okunur, muhtemelen sendeki sorun daha önceden veya aynı formayı değiştiren 2 veya daha fazla kod olmasından dolayı çakışıyordur.

serwan
18.Kasım.2014, 11:31
kodlamalar takımlara özel yapılmıyor config.xml den verilen değerler otomatik okunur, muhtemelen sendeki sorun daha önceden veya aynı formayı değiştiren 2 veya daha fazla kod olmasından dolayı çakışıyordur.

tüm klasörleri, dosyaları taradım..
beşiktaş'ın unique id'si olan 1866 sadece logo ve formaları düzenleyen config.xml'de geçiyor. başka yerde de yok..
başka deneyen olursa anlaşılır durum sanırım

Matteo Ferrari
18.Kasım.2014, 21:02
Beşiktaş ve Galatasaray iki tane iç saha forması kullanıyor olarak gözüküyor sorun da bundan kaynaklanıyor.
Geçen sezonun formaları silinmeden bu sezonun formaları eklenmiş.

lakin1907
10.Aralık.2014, 19:14
15.2 ile bunları kullanmamız gerekir mi yine?

lakin1907
12.Aralık.2014, 00:47
Ne gibi bir guncelleme?

Bu konuya bakıyor musunuz? 15.2 ile kullanmamız gerekir mi bu paketi?

perpetua
12.Aralık.2014, 13:14
Veritabani guncellenmedi. O yuzden bunu hala kullanabilirsiniz.

lakin1907
06.Ocak.2015, 00:38
Veritabani guncellenmedi. O yuzden bunu hala kullanabilirsiniz.

Değişen yabancı kuralını içeren bir yama yayınlamayı düşünüyor musunuz? Olursa çok güzel bir hediye olur bizler için :)

perpetua
06.Ocak.2015, 01:06
Mart ayinda cikacak yamayi beklemek lazim. Nasil yansiyacagi da:

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=122556&p=2716624&viewfull=1#post2716624

Aciklanan kurala gore SI'a is cikti.

lakin1907
06.Ocak.2015, 22:15
Mart ayinda cikacak yamayi beklemek lazim. Nasil yansiyacagi da:

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=122556&p=2716624&viewfull=1#post2716624

Aciklanan kurala gore SI'a is cikti.

Peki bu "hoş geldin yaması" gibi resmi olmayan fakat bizim şu anda kullanmaya başlayabileceğimiz kuralların da mümkün olduğu kadarıyla yansıtıldığı bir yama yapmanız olası mı?

Şahsen tecrübesiz arkadaşların yaptıklarını her ne kadar takdir etsem de, sizin yapacağınız yamayı kullanmayı tercih ederim :)