PDA

View Full Version : Caner Erkin [15.0.0]

ReaList
08.Kasım.2014, 01:55
http://dosya.turksportal.net/research/15.0.0/Fenerbah%C3%A7e_Caner_Erkin.png

ReaList
08.Kasım.2014, 02:11
Girilen Teknik, Zihinsel ve Fiziksel özelliklerine aşırı göze batan bir durum söz konusu değil ancak neden CA 140 PA 145 merak ettim doğrusu? Neden bu kadar kısır bir döngüde bırakılmış? Caner'in ortaya çıkarabileceği en yüksek seviye ve potansiyel bu mudur?

Zaten mevcut kariyerimde gözüme çarpmıştı, ne kadar zaman geçerse geçsin profilinde herhangi bir artış söz konusu olmuyordu. Oysa ben Caner'den daha fazlasını ortaya çıkarabilecek, bu mevcut yetenek değerlerinin en kötü 7-8 puan daha önünde olduğunu düşünüyorum.

Biz mi çok kısıtlı tutuyoruz yoksa yabancı liglerde bol keseden mi dağıtıyolar tam çözmüş değilim, özellikle de İskandinav liglerdeki oyuncuların maşallahı var, Portekizli araştırmacılar da bol keseden dağıtıyor tabi bizim bu bol kese tabiri kendi ligimizi ve oyuncularımızı karşılaştırmamızdan ötürü çıkan bir sonuç. Şimdi biz mi çok kısıtlı tutuyoruz onlar mı bol keseden dağıtıyor? Biz mi gerçeği yansıtıyoruz yoksa olması gereken onların uyguladığı gibi mi? Bu sorunun cevabını merak ediyorum.

perpetua
08.Kasım.2014, 02:33
Mesela hangi Iskandinav veya Portekizli oyuncu?

ReaList
08.Kasım.2014, 02:37
Mesela hangi Iskandinav veya Portekizli oyuncu?
Örneğin;

http://i.hizliresim.com/LoMO7V.jpg

di canio
08.Kasım.2014, 02:38
İbrahim önce davranmış.

perpetua
08.Kasım.2014, 02:45
Örneğin;

http://i.hizliresim.com/LoMO7V.jpg

Potansiyelden bahsediyorsan, bu cocuk 17 yasinda. Caner 26.

Ozelliklerden bahsediyorsan, ben oyuncuyu hic dikkatle izlemedim. O yuzden ahkam kesemem. Ancak Portekiz arastirmasinin nevi sahsina munhasir bir bakis acisi var arastirmaya. Belki de arastirma sefinin Porto'nun profesyonel calisani olmasinin bir etkisi vardir.

ReaList
08.Kasım.2014, 02:52
Şunlar da İskandinavya'da gözüme çarpanlar;

http://i.hizliresim.com/R65a9a.jpg

http://i.hizliresim.com/jY7EVj.jpg

Profesyonel kariyerlerinde adam akıllı 1 sene o da geçen sene oynamışlar, fiziksel özellikler muazzam olarak giriliyor, özellikle rollerin gerektirdiği seviyeleri maksimum dereceye çekiyolar. Yahu bu adamlar futbol kariyerlerindeki 20-25 maçta ne yaptı da birden bu kadar muazzam profile sahip oldular? Bizim ligde de sezonluk parlayan gençler oluyor ben bu şekilde girilenleri görmedim ki Danimarka ligi nere Türkiye ligi nere. Bu ikisini koy bizim lige veya şu Portekizli oyuncuyu, ligi duman eder. Oyuna başlayınca 16 yaşında Ruben. 16 yaşında adam ne yapmış olabilir de Zihinsel özellikleri Zidane olarak girilmiş?

Şimdi ya bu kısımda abartı var ya da biz çok kısıyoruz.

perpetua
08.Kasım.2014, 03:02
Potansiyel'den mi bahsediyoruz? Ozellikler'den mi?

Salih'in bazi ozelliklerine bakalim.

Anticipation: 13
Composure: 16
Vision: 16
Decisions: 14
Technique: 18
First Touch: 15

Biz de pek cimri davranmiyoruz galiba.

Herneyse. Bu oyuncular sandigin kadar yuksek kalitede oyuncular degiller. Ucu de Alper Potuk'tan daha zayif oyuncular.

Neves bir nebze ama onun durumu biraz farkli. Nedense, ozellikleri CA'sina gore yuksek oldugu icin oyun ozelliklerini dusurmesi gerekirken, dusurmemis.

fbdevil190737
08.Kasım.2014, 11:49
Potansiyel'den mi bahsediyoruz? Ozellikler'den mi?

Salih'in bazi ozelliklerine bakalim.

Anticipation: 13
Composure: 16
Vision: 16
Decisions: 14
Technique: 18
First Touch: 15

Biz de pek cimri davranmiyoruz galiba.

Herneyse. Bu oyuncular sandigin kadar yuksek kalitede oyuncular degiller. Ucu de Alper Potuk'tan daha zayif oyuncular.

Neves bir nebze ama onun durumu biraz farkli. Nedense, ozellikleri CA'sina gore yuksek oldugu icin oyun ozelliklerini dusurmesi gerekirken, dusurmemis.

Ömer abi Salih'i örnek vermeniz hoş olmamış . Belirttiğiniz özelliklerde teknik ve ilk dokunuş dışında hiçbiri abartı değil Salih için . Zaten Salih'i de yüksek olması gereken birçok özelliği gereğinden düşük verilerek denge sağlanmış oldu Fenerbahçe döneminde .:)

caner485
08.Kasım.2014, 13:35
Geçen seneki caner ile bu seneki caner arasındaki farkı gördükçe bence doğal kısır bırakılması. Yerinde bir profil olmuş hatta böyle performans devam ederse düşürülebilir gibi pa.

perpetua
08.Kasım.2014, 13:53
Ömer abi Salih'i örnek vermeniz hoş olmamış . Belirttiğiniz özelliklerde teknik ve ilk dokunuş dışında hiçbiri abartı değil Salih için . Zaten Salih'i de yüksek olması gereken birçok özelliği gereğinden düşük verilerek denge sağlanmış oldu Fenerbahçe döneminde .:)

Neden hos olmamis tam anlayamadim.

Salih'i pek dikkatli bir sekilde izlememis birisi, Salih icin, yukarida verilen orneklerdeki yorumlarin benzerlerini yapabilir.

fbdevil190737
08.Kasım.2014, 18:46
Neden hos olmamis tam anlayamadim.

Salih'i pek dikkatli bir sekilde izlememis birisi, Salih icin, yukarida verilen orneklerdeki yorumlarin benzerlerini yapabilir.

Ömer abi Salih yukarıda belirtilen oyuncular gibi bir senede profil almadı . İki üç senedir izleniyor .

perpetua
08.Kasım.2014, 20:02
Ömer abi Salih yukarıda belirtilen oyuncular gibi bir senede profil almadı . İki üç senedir izleniyor .

Guzel de, bi diger oyuncularin daha once izlenmedigini neden varsayiyorsun? :)

Yukarida yazdigim gibi, Portekiz'in arastirma sefi Porto'nun profesyoneli. Hatta daha da ileriye gideyim, Porto'nun gozlemci ekibinden birisi.

malpince
12.Ocak.2015, 17:18
Geçen seneki caner ile bu seneki caner arasındaki farkı gördükçe bence doğal kısır bırakılması. Yerinde bir profil olmuş hatta böyle performans devam ederse düşürülebilir gibi pa.
haklısın bence ca 135 pa 125 olarak girilmeli sezonluk böyle devam ederse

perpetua
14.Ocak.2015, 18:56
haklısın bence ca 135 pa 125 olarak girilmeli sezonluk böyle devam ederse

PA hic bir zaman CA'dan daha dusuk olamaz. :)