PDA

View Full Version : Türkiye 3. Ligi ve Bal (Üst Liglere ve Türkiye Kupasýna dokunmadan)

ozzymanborn
08.Kasým.2014, 04:14
Türkiye 3. Ligi ve Bal'ý birçok kiþi yapmaya çalýþýyor. Doðal olarak hepimizinki benzer özellikler taþýyor. Benim için önemli olan birçok ligle birlikte oynanabilir olmasý olduðundan dolayý kendime göre bazý þeylere dikkat ediyorum.

SI'nin database'inde varolan hiçbirþeye dokunmadan lig yaratýlmýþtýr. Database'e yeni takýmlar vs. girmediði sürece ileri patchlerle uyumlu olacaðý kanýsýndayým. Database'de Türkiye'deki amatör takýmlar Yarý-Profesyonel olduðu için oyuncular maaþ almaktadýrlar.

2023'e kadar test edilmiþtir.

Herkesin bildiði 3. Lig Kurallarý ve BAL kurallarý olan 24 Yaþ Üstü 4 oyuncu ilk 11'de 6 oyuncu kadroda kuralý aynen benimsenmiþ olup BAL için geçerli 2 yabancý oyuncu kuralý da aynen korunmuþtur.

Yükselme kurallarýnda 3. Lig'in yükselme kurallarýna aynen uyulmuþ olup. BAL'dan 3. Lige Yükselme mücadelesinde 9 üçüncü lig takýmý ile 11 BAL takýmýnýn katýlacaðý bir turnuva oluþturulmuþtur. Böylece BAL'dan 3. Lige yükselme için gerekli ekonomik kriterlerin bir benzeri yaratýlmaya çalýþýlmýþtýr.

Takým sayýsý fazla olmasýn diye SAL aktive edilmemiþ olup Bal'dan düþme play-off'una benzer bir sistem getirilmeye çalýþýlmýþtýr. Yani 55 Süper amatör Lig takýmýnýn 2. Sene oynanabilir lige çýkma þansý vardýr. (Ancak BAL takýmlarýný play-off maçýnda yenebilirlerse)

http://i.imgur.com/1OiWOc9.png?1
http://i.imgur.com/VBTTWab.png

Ýndirmek için :
Turkey Level 5 (3. Lig and BAL) (Level 6 inactive with teams can be promoted)_FCACEE2A-956F-4A16-8CC7-6F33470AAB93 (http://www.mediafire.com/download/jfhzj398mbgx9p7/Turkey_Level__5__(3._Lig_and_BAL)_(Level_6_inactiv e_with_teams_can_be_promoted)_FCACEE2A-956F-4A16-8CC7-6F33470AAB93.fmf)

Add Players to Playable Teams / Oynanabilir takýmlara oyuncu ekle seçeneðini çok tavsiye etmemekteyim. Onun yerine Database kurarken Türkiye'de olan tüm oyuncularý ve Tüm Türk oyuncularý database'e eklemeniz Takým kurarken size daha destek olacaktýr...

GÜNCELLEME;

Yeni Sürümü yayýnlýyoruz. Hayýrlý Uðurlu olsun...

1- Üst Ligde Yabancý Kuralý çalýþýyor sýkýntý yok...
2- 2. Lig Play-Off Oynanýyor :) (SI Games'a teþekkürler)
3- 3. Lig ve BAL'da 99 kiþi halen kaydedilebiliyor ama takýmlarýn yaþ kuralýna daha sýký uymalarý için 24 yaþ üstü 6 oyuncudan fazlasý kaydedilemiyor. BAL'da 2 yabancý kaydedilebiliyor.
4- BAL Play-offunu deðþtirdim. 11 takýmlý tek devreli bir lig oynanacak 9 takým 3. lige çýkacak...

(Takýmlara halen dokunmadým. 1 takýma bile dokunursam Leaderboard'da Puan alýnamaz çünkü)
Takýmlara dokunmak isteyen olursa ozzymanborn'un çalýþmasý editlenmiþtir diye belirtip yayýnlayabilir.

20 gruplu bir sal denemem oldu ama 17 Nisan'da crash dump alýndýðýndan o ligi içeren bir sürüm yayýnlamayacaðým.

https://www.mediafire.com/?0ogl7w17oghfrlw

serkankeyvan
08.Kasým.2014, 05:30
yine ozzymanborn ve yine harika bir çalýþma. teþekkürler.

World Hollow o1
08.Kasým.2014, 09:14
Kurallar hiç ellenmedi sadece ligler mi eklendi?

razerss
08.Kasým.2014, 11:42
Teþekkürler eline saðlýk :)

ibo1919
09.Kasým.2014, 12:44
Kesinlikle deneyeceğim eline sağlık :)

xthexserhat
09.Kasým.2014, 15:49
2. ligde play-off maçlarý oynanmýyor sadece karambole bir takým üst lige çýkýyor indirecek olanlar onu göz önünde bulundursun.

ozgur825
19.Aralýk.2014, 13:36
SAL'da olan takým BAL'a eklenmiþ BAL'da olan takým SAL'da haliyle oyunun zevki kaçýyor, emeðinize teþekkürler umarým gerçek gruplar oluþturulur.

pusathan01
10.Ocak.2015, 22:18
Hocam bugün bir arkadaþýn uyarýsý ile aklýma 3.lige yükselme statüsü takýldý. Ben BAL da grubumu lider bitirmeme raðmen 3.ligden gelen bir takýmla eþleþtim ve doðal olarak elendim. Fakat kurallarý-statüyü incelediðimde bu þekilde bir eþleþme olmadýðýný gördüm.

MADDE 12 ・ BAL・DA YÜKSELME ve DÜÞME SÝSTEMÝ
(1) 2014–2015 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’den Spor Toto 3.Lig’e toplam 11 takým yükselir.
(2) 11 grupta oynanacak grup müsabakalarý çift devreli lig ve puan usulüne göre oynanacak olup, müsabakalar sonunda gruplarýnda birinci olan takýmlar doðrudan Spor Toto 3.Lig’e çýkmaya hak kazanýrlar

BaGa TaRKaN
10.Ocak.2015, 22:31
Hocam bugün bir arkadaþýn uyarýsý ile aklýma 3.lige yükselme statüsü takýldý. Ben BAL da grubumu lider bitirmeme raðmen 3.ligden gelen bir takýmla eþleþtim ve doðal olarak elendim. Fakat kurallarý-statüyü incelediðimde bu þekilde bir eþleþme olmadýðýný gördüm.

MADDE 12 ãÆ’» BALãÆ’»DA YÜKSELME ve DÜÞME SÝSTEMÝ
(1) 2014–2015 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’den Spor Toto 3.Lig’e toplam 11 takým yükselir.
(2) 11 grupta oynanacak grup müsabakalarý çift devreli lig ve puan usulüne göre oynanacak olup, müsabakalar sonunda gruplarýnda birinci olan takýmlar doðrudan Spor Toto 3.Lig’e çýkmaya hak kazanýrlar

Þu Maddeyi Bir Dikkatle Oku Ondan Sonra Veryansýn Et Bence Mantýklý Bir Fikir (:

Yükselme kurallarýnda 3. Lig'in yükselme kurallarýna aynen uyulmuþ olup. BAL'dan 3. Lige Yükselme mücadelesinde 9 üçüncü lig takýmý ile 11 BAL takýmýnýn katýlacaðý bir turnuva oluþturulmuþtur. Böylece BAL'dan 3. Lige yükselme için gerekli ekonomik kriterlerin bir benzeri yaratýlmaya çalýþýlmýþtýr.

pusathan01
10.Ocak.2015, 22:34
Yok sorun veryansýn etmekte deðil zaten. Ben halimden memnunum. Sadece kuralý bile yeni öðrendim. Onu demek istemiþtim.

BaGa TaRKaN
10.Ocak.2015, 22:35
Sen Karaisalý'ya Ne Zaman Gidiyorsun Þimdi Onu Söyle Geliyim Ýki Döveyim :n:

ozzymanborn
11.Ocak.2015, 15:34
2. ligde play-off maçlarý oynanmýyor sadece karambole bir takým üst lige çýkýyor indirecek olanlar onu göz önünde bulundursun.

SI tarafýnda olan bir bug bu. Ama bizim oyunda da liglerin oynanmamasýna sebep olabiliyor sanýrým eðer oynanabilir takým 2. ligde play-off'a kalýrsa SI'ye bildirdim. Çözüm bekliyorum.

MADDE 12 ãÆ’» BALãÆ’»DA YÜKSELME ve DÜÞME SÝSTEMÝ
2014–2015 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’den Spor Toto 3.Lig’e toplam 11 takým yükselir.
11 grupta oynanacak grup müsabakalarý çift devreli lig ve puan usulüne göre oynanacak olup, müsabakalar sonunda gruplarýnda birinci olan takýmlar doðrudan Spor Toto 3.Lig’e çýkmaya hak kazanýrlar

11 takýmdan 9 takýmýn ligle çýkmasýný saðlamayý düþünüyorum Advanced Rules'u çözebilirsem yükselme grubu gibi biþi. Yoksa Normal tek devreli lig. Ama 3. Ligle BAL Arasýndaki uçurumu düþünürsek þimdilik aslýnda bu play-off mantýklý... Belki iki maça çýkartabilirsem daha adaletli olabilir

pusathan01
11.Ocak.2015, 17:24
Aslýnda elemenin tarihinin geç olmasý da küçük bir sorun yaratýyor. Sorun oyun anlamýnda deðil. Balda daha erken bittiði için oyuncular tatile çýkýyor ve sadece eleme maçý için gelip geri döndükleri için kondisyon-motivasyon sorunu oluyor. Daha ikinci lige gelmediðim için bu buga rastlamak nasip olmadý. :D
Eline saðlýk.

ozzymanborn
12.Ocak.2015, 15:54
Aslýnda elemenin tarihinin geç olmasý da küçük bir sorun yaratýyor. Sorun oyun anlamýnda deðil. Balda daha erken bittiði için oyuncular tatile çýkýyor ve sadece eleme maçý için gelip geri döndükleri için kondisyon-motivasyon sorunu oluyor. Daha ikinci lige gelmediðim için bu buga rastlamak nasip olmadý. :D
Eline saðlýk.

Fikstürde BAL Nisan'da bitiyor. 3. Ligde maçlar ise mayýs ayýnda bitiyor. 3. Lig fikstürü ile BAL Fikstürünü eþitleyebiliriz o zaman da maçlar arasýndki ara daha da açýlabilir...

ozzymanborn
18.Ocak.2015, 15:05
Güncelleme gelene kadar þimdilik sadece türkiye ligini açýn season update olmama sorunu olabiliyor. Diðer liglerle oynandýðýnda...

Giallorossi
05.Þubat.2015, 20:49
Merhabalar, içinde SAL'ýn da bulunduðu ayrý bir veritabaný güncellemesi yapacak mýsýnýz?

World Hollow o1
14.Þubat.2015, 23:07
Ne demek Elmasbahçelerspor yok yahu böyle iþ mi olur 1. gidiyoruz BAL'da :(

BaGa TaRKaN
14.Þubat.2015, 23:38
Ne demek Elmasbahçelerspor yok yahu böyle iþ mi olur 1. gidiyoruz BAL'da :(

O Nasýl Bir Kulüp Adý Yahu :zuhaha Süperlig'de Böyle Bir Ýsim Düþünemiyorum :zuhaha

World Hollow o1
14.Þubat.2015, 23:42
Elmasbahcespor baskan begenemedin mi Allah Allah geliyoruZGUMBUR GUMBURRRR...[emoji2] [emoji2] [emoji2]

ozzymanborn
26.Þubat.2015, 23:12
Yeni Sürümü yayýnlýyoruz. Hayýrlý Uðurlu olsun...

BaGa TaRKaN
26.Þubat.2015, 23:53
Güncellemeyi Ýlk Mesaja Taþýdým. Eðer Ýstersen Önceki Versiyona Ait Linki Silebilirim.

ustamfa
07.Mart.2015, 01:00
Bu sezon BAL da mücadele eden Þenyurtspor neden SAL da baþlýyor oyuna bu pakette?
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=28&kulupID=1323

Sezer1905
10.Mart.2015, 15:29
hocam sizin yamanýza ek olarak maç tarihleri editlenebilirmi acaba maç tarihi kýsmý aktif gözükmüyoda yamanýzda

ozzymanborn
18.Haziran.2015, 23:43
Bal Liginde ve 3. Ligde Yaþ Sýnýrý Kalkmýþ versiyonunu upload ettim...
Gelecek Seneden itibaren gerçek hayatta yaþ sýnýrlarý kalkacak.
https://www.mediafire.com/?rzg12e74yznw4d6