PDA

View Full Version : Türkiye 3. Ligi ve Bal (Üst Liglere ve Türkiye Kupasına dokunmadan)

ozzymanborn
08.November.2014, 04:14
Türkiye 3. Ligi ve Bal'ı birçok kişi yapmaya çalışıyor. Doğal olarak hepimizinki benzer özellikler taşıyor. Benim için önemli olan birçok ligle birlikte oynanabilir olması olduğundan dolayı kendime göre bazı şeylere dikkat ediyorum.

SI'nin database'inde varolan hiçbirşeye dokunmadan lig yaratılmıştır. Database'e yeni takımlar vs. girmediği sürece ileri patchlerle uyumlu olacağı kanısındayım. Database'de Türkiye'deki amatör takımlar Yarı-Profesyonel olduğu için oyuncular maaş almaktadırlar.

2023'e kadar test edilmiştir.

Herkesin bildiği 3. Lig Kuralları ve BAL kuralları olan 24 Yaş Üstü 4 oyuncu ilk 11'de 6 oyuncu kadroda kuralı aynen benimsenmiş olup BAL için geçerli 2 yabancı oyuncu kuralı da aynen korunmuştur.

Yükselme kurallarında 3. Lig'in yükselme kurallarına aynen uyulmuş olup. BAL'dan 3. Lige Yükselme mücadelesinde 9 üçüncü lig takımı ile 11 BAL takımının katılacağı bir turnuva oluşturulmuştur. Böylece BAL'dan 3. Lige yükselme için gerekli ekonomik kriterlerin bir benzeri yaratılmaya çalışılmıştır.

Takım sayısı fazla olmasın diye SAL aktive edilmemiş olup Bal'dan düşme play-off'una benzer bir sistem getirilmeye çalışılmıştır. Yani 55 Süper amatör Lig takımının 2. Sene oynanabilir lige çıkma şansı vardır. (Ancak BAL takımlarını play-off maçında yenebilirlerse)

http://i.imgur.com/1OiWOc9.png?1
http://i.imgur.com/VBTTWab.png

İndirmek için :
Turkey Level 5 (3. Lig and BAL) (Level 6 inactive with teams can be promoted)_FCACEE2A-956F-4A16-8CC7-6F33470AAB93 (http://www.mediafire.com/download/jfhzj398mbgx9p7/Turkey_Level__5__(3._Lig_and_BAL)_(Level_6_inactiv e_with_teams_can_be_promoted)_FCACEE2A-956F-4A16-8CC7-6F33470AAB93.fmf)

Add Players to Playable Teams / Oynanabilir takımlara oyuncu ekle seçeneğini çok tavsiye etmemekteyim. Onun yerine Database kurarken Türkiye'de olan tüm oyuncuları ve Tüm Türk oyuncuları database'e eklemeniz Takım kurarken size daha destek olacaktır...

GÜNCELLEME;

Yeni Sürümü yayınlıyoruz. Hayırlı Uğurlu olsun...

1- Üst Ligde Yabancı Kuralı çalışıyor sıkıntı yok...
2- 2. Lig Play-Off Oynanıyor :) (SI Games'a teşekkürler)
3- 3. Lig ve BAL'da 99 kişi halen kaydedilebiliyor ama takımların yaş kuralına daha sıkı uymaları için 24 yaş üstü 6 oyuncudan fazlası kaydedilemiyor. BAL'da 2 yabancı kaydedilebiliyor.
4- BAL Play-offunu değştirdim. 11 takımlı tek devreli bir lig oynanacak 9 takım 3. lige çıkacak...

(Takımlara halen dokunmadım. 1 takıma bile dokunursam Leaderboard'da Puan alınamaz çünkü)
Takımlara dokunmak isteyen olursa ozzymanborn'un çalışması editlenmiştir diye belirtip yayınlayabilir.

20 gruplu bir sal denemem oldu ama 17 Nisan'da crash dump alındığından o ligi içeren bir sürüm yayınlamayacağım.

https://www.mediafire.com/?0ogl7w17oghfrlw

serkankeyvan
08.November.2014, 05:30
yine ozzymanborn ve yine harika bir çalışma. teşekkürler.

World Hollow o1
08.November.2014, 09:14
Kurallar hiç ellenmedi sadece ligler mi eklendi?

razerss
08.November.2014, 11:42
Teşekkürler eline sağlık :)

ibo1919
09.November.2014, 12:44
Kesinlikle deneyeceğim eline sağlık :)

xthexserhat
09.November.2014, 15:49
2. ligde play-off maçları oynanmıyor sadece karambole bir takım üst lige çıkıyor indirecek olanlar onu göz önünde bulundursun.

ozgur825
19.December.2014, 13:36
SAL'da olan takım BAL'a eklenmiş BAL'da olan takım SAL'da haliyle oyunun zevki kaçıyor, emeğinize teşekkürler umarım gerçek gruplar oluşturulur.

pusathan01
10.January.2015, 22:18
Hocam bugün bir arkadaşın uyarısı ile aklıma 3.lige yükselme statüsü takıldı. Ben BAL da grubumu lider bitirmeme rağmen 3.ligden gelen bir takımla eşleştim ve doğal olarak elendim. Fakat kuralları-statüyü incelediğimde bu şekilde bir eşleşme olmadığını gördüm.

MADDE 12 ・ BAL・DA YÜKSELME ve DÜŞME SİSTEMİ
(1) 2014–2015 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’den Spor Toto 3.Lig’e toplam 11 takım yükselir.
(2) 11 grupta oynanacak grup müsabakaları çift devreli lig ve puan usulüne göre oynanacak olup, müsabakalar sonunda gruplarında birinci olan takımlar doğrudan Spor Toto 3.Lig’e çıkmaya hak kazanırlar

BaGa TaRKaN
10.January.2015, 22:31
Hocam bugün bir arkadaşın uyarısı ile aklıma 3.lige yükselme statüsü takıldı. Ben BAL da grubumu lider bitirmeme rağmen 3.ligden gelen bir takımla eşleştim ve doğal olarak elendim. Fakat kuralları-statüyü incelediğimde bu şekilde bir eşleşme olmadığını gördüm.

MADDE 12 ãÆ’» BALãÆ’»DA YÜKSELME ve DÜŞME SİSTEMİ
(1) 2014–2015 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’den Spor Toto 3.Lig’e toplam 11 takım yükselir.
(2) 11 grupta oynanacak grup müsabakaları çift devreli lig ve puan usulüne göre oynanacak olup, müsabakalar sonunda gruplarında birinci olan takımlar doğrudan Spor Toto 3.Lig’e çıkmaya hak kazanırlar

Şu Maddeyi Bir Dikkatle Oku Ondan Sonra Veryansın Et Bence Mantıklı Bir Fikir (:

Yükselme kurallarında 3. Lig'in yükselme kurallarına aynen uyulmuş olup. BAL'dan 3. Lige Yükselme mücadelesinde 9 üçüncü lig takımı ile 11 BAL takımının katılacağı bir turnuva oluşturulmuştur. Böylece BAL'dan 3. Lige yükselme için gerekli ekonomik kriterlerin bir benzeri yaratılmaya çalışılmıştır.

pusathan01
10.January.2015, 22:34
Yok sorun veryansın etmekte değil zaten. Ben halimden memnunum. Sadece kuralı bile yeni öğrendim. Onu demek istemiştim.

BaGa TaRKaN
10.January.2015, 22:35
Sen Karaisalı'ya Ne Zaman Gidiyorsun Şimdi Onu Söyle Geliyim İki Döveyim :n:

ozzymanborn
11.January.2015, 15:34
2. ligde play-off maçları oynanmıyor sadece karambole bir takım üst lige çıkıyor indirecek olanlar onu göz önünde bulundursun.

SI tarafında olan bir bug bu. Ama bizim oyunda da liglerin oynanmamasına sebep olabiliyor sanırım eğer oynanabilir takım 2. ligde play-off'a kalırsa SI'ye bildirdim. Çözüm bekliyorum.

MADDE 12 ãÆ’» BALãÆ’»DA YÜKSELME ve DÜŞME SİSTEMİ
2014–2015 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’den Spor Toto 3.Lig’e toplam 11 takım yükselir.
11 grupta oynanacak grup müsabakaları çift devreli lig ve puan usulüne göre oynanacak olup, müsabakalar sonunda gruplarında birinci olan takımlar doğrudan Spor Toto 3.Lig’e çıkmaya hak kazanırlar

11 takımdan 9 takımın ligle çıkmasını sağlamayı düşünüyorum Advanced Rules'u çözebilirsem yükselme grubu gibi bişi. Yoksa Normal tek devreli lig. Ama 3. Ligle BAL Arasındaki uçurumu düşünürsek şimdilik aslında bu play-off mantıklı... Belki iki maça çıkartabilirsem daha adaletli olabilir

pusathan01
11.January.2015, 17:24
Aslında elemenin tarihinin geç olması da küçük bir sorun yaratıyor. Sorun oyun anlamında değil. Balda daha erken bittiği için oyuncular tatile çıkıyor ve sadece eleme maçı için gelip geri döndükleri için kondisyon-motivasyon sorunu oluyor. Daha ikinci lige gelmediğim için bu buga rastlamak nasip olmadı. :D
Eline sağlık.

ozzymanborn
12.January.2015, 15:54
Aslında elemenin tarihinin geç olması da küçük bir sorun yaratıyor. Sorun oyun anlamında değil. Balda daha erken bittiği için oyuncular tatile çıkıyor ve sadece eleme maçı için gelip geri döndükleri için kondisyon-motivasyon sorunu oluyor. Daha ikinci lige gelmediğim için bu buga rastlamak nasip olmadı. :D
Eline sağlık.

Fikstürde BAL Nisan'da bitiyor. 3. Ligde maçlar ise mayıs ayında bitiyor. 3. Lig fikstürü ile BAL Fikstürünü eşitleyebiliriz o zaman da maçlar arasındki ara daha da açılabilir...

ozzymanborn
18.January.2015, 15:05
Güncelleme gelene kadar şimdilik sadece türkiye ligini açın season update olmama sorunu olabiliyor. Diğer liglerle oynandığında...

Giallorossi
05.February.2015, 20:49
Merhabalar, içinde SAL'ın da bulunduğu ayrı bir veritabanı güncellemesi yapacak mısınız?

World Hollow o1
14.February.2015, 23:07
Ne demek Elmasbahçelerspor yok yahu böyle iş mi olur 1. gidiyoruz BAL'da :(

BaGa TaRKaN
14.February.2015, 23:38
Ne demek Elmasbahçelerspor yok yahu böyle iş mi olur 1. gidiyoruz BAL'da :(

O Nasıl Bir Kulüp Adı Yahu :zuhaha Süperlig'de Böyle Bir İsim Düşünemiyorum :zuhaha

World Hollow o1
14.February.2015, 23:42
Elmasbahcespor baskan begenemedin mi Allah Allah geliyoruZGUMBUR GUMBURRRR...[emoji2] [emoji2] [emoji2]

ozzymanborn
26.February.2015, 23:12
Yeni Sürümü yayınlıyoruz. Hayırlı Uğurlu olsun...

BaGa TaRKaN
26.February.2015, 23:53
Güncellemeyi İlk Mesaja Taşıdım. Eğer İstersen Önceki Versiyona Ait Linki Silebilirim.

ustamfa
07.March.2015, 01:00
Bu sezon BAL da mücadele eden Şenyurtspor neden SAL da başlıyor oyuna bu pakette?
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=28&kulupID=1323

Sezer1905
10.March.2015, 15:29
hocam sizin yamanıza ek olarak maç tarihleri editlenebilirmi acaba maç tarihi kısmı aktif gözükmüyoda yamanızda

ozzymanborn
18.June.2015, 23:43
Bal Liginde ve 3. Ligde Yaş Sınırı Kalkmış versiyonunu upload ettim...
Gelecek Seneden itibaren gerçek hayatta yaş sınırları kalkacak.
https://www.mediafire.com/?rzg12e74yznw4d6