PDA

View Full Version : Eleştiriler

lexoqe
09.Kasım.2014, 15:04
Bir çok eleştiri yapıldı ama bu oyunun beta kısmıydı. Oyunda çıktığına göre sizce eski seri kopyası mı yoksa bir gelişme var mı ? Merak ettim sadece.

Berkerguney
09.Kasım.2014, 15:50
Üst direkler : Her maç banko 2 üst direk var.
Boş kaleye kaçan toplar : Özellikle kanat oyuncuları bomboş kaleye yan ağlara vuruyor . Sezonun ortasındayım 7 defa başıma geldi..
Kale mesafesine 1 metre uzaklıkta vurulan topları kalecilerin çıkarması : Şaka değil ha gerçekten böyle kanattan orta geliyor adam 5 metre koşup vuruyor çivi gibi kaleci panter kesiliyor atlıyor çıkarıyor.
Kanat oyuncularının şut çekme merakı : 0 çizgisinde adam içeride 2 tane bomboş takım arkadaşı olmasına rağmen kaleye vuruyor , ya kaleci üstüne gelen topu çeliyor ya da yan ağlara ..

En azından önceki serilere göre daha güzel bir maç motoru ancak bu hatalar gerçekten sinir krizi sebebi..

Ketchaup
09.Kasım.2014, 19:34
-karşı karşıya gol olmuyor. benim taktikten fln sandım başta ama rakip forvetler de kaçırıyor bomboş pozisyonları

-taktiksel anlamda bizi dinlemeyen oyuncular.

-gerideyiz, bizim takım taç kullanılacak oyuncum bekliyor. bakıyorum acaba yanlış talimat mı verdim diye; yüksek tempo, sadece hücum yapmışım. top ayağının altında, bekliyor 30 sn taç atacak.

pusathan01
10.Kasım.2014, 10:59
Oyun arka planda iken özellikle maçlarda çok yavaş ilerliyor
Birde kendi yarı sahamın ortasından oyuncu geri pas vereceğin diye atıklarının yüzde doksanını kornere atıyor

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

yicobjk
10.Kasım.2014, 11:10
-Sakatlıklar: Daha lig başlamadan en az 4 oyuncum sakatlandı ve bu sakatlıklar 1-2 haftalık değil en az 1 aylık sakatlıklar.
-Saçma Sapan Goller
-Zorluk:Bilmiyorum daha alışamadığım için mi bu kadar zor geliyor ama bu sene oyun diğer senelere göre inanılmaz derecede zor.
-Tutoring:Oyunda Tutoring(Özel Ders) yapmak için geçen seneki gibi bir seçenek çıkmıyor.Sadece teknik ekip ile toplantıda önerilirse çıkıyor.Yeni güncelleme de çözülür büyük ihtimal.

lufy33
10.Kasım.2014, 11:24
Sakatlıklar ve oyun ilerlemesi çok ağır ufak tefek yazım hataları mevcut yazım hataları neyse de bu şekilde yapılmaya devam edilirse daha da oyunu orjinal almayı düşünmüyorum.net

pusathan01
10.Kasım.2014, 11:46
[QUOTE=
-Tutoring:Oyunda Tutoring(Özel Ders) yapmak için geçen seneki gibi bir seçenek çıkmıyor.Sadece teknik ekip ile toplantıda önerilirse çıkıyor.Yeni güncelleme de çözülür büyük ihtimal.[/QUOTE]

Oyuncuya tıklayıp herhalde antremanı tıkladığımızda ders verebileceği oyuncuları sag altta gösteriyor aynı sekilde dersalabilecekleride gösteriyor

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

RodRiGOtELLo14
10.Kasım.2014, 12:01
Oyun diğer serilere göre bence daha kolay. Taktiğe takım alışınca oyun kolaylaşıyor..

Beni sinir eden tek nokta kaleciler sürekli top sektiriyor. Her top seker mi arkadaş bide hadi sekti top rakip benim oyuncunun arkasından gelip golü atıyor..

La BruJiTa
16.Kasım.2014, 23:42
fm 13 ve fm 14 berbat oyunlar olduğu için oynamamış son 3 yılımı sadece fm 12 oynayarak geçirmiş biri olarak en büyük sorun kesinlikle sakatlıklar...antremanlara müdahale şansımız çok az olduğu için ki 13 ve 14 oynamamın sebeplerinden biridir neden sakatlanıyorlar,antreman mı ağır geliyor,kondisyon mu yetersiz bilemiyorum.sezon önü veriyorum kondisyonu hazırlık maçını dayıyorum takıma sezon başlamasına 3 gün kalıyor hooop bilmem kim boyun zedelenmiş bilmem kimin ayağı burkulmuş,lig başlıyor ilk maç hooop 2 as sakatlanmış bir anda kadrodan 5 adam eksiliyor...şimdi sakatlık olayı şans falan diyeceksiniz de arkadaş çölde kutup ayısı hep mi bize denk gelir...oyuna alışmak için 4-5 farklı karıiyer açıp bir kaç oynadım hepsinde lakin sonuç neredeyse hep aynı...hiç sakatlık haberi gelmeden 2 hafta geçirdiğimi hatırlamıyorum...sakatlanan adam da cenabetmi gelmiş nedir 2 ay en az...yahu selçuk şahin gibi nerdeyse 10 yılda toplam 4 ay sakatlanmamış adam 7 ay sakatlandı antremanda.neymiş diz bağları kopmuş.oyun steam üzerinde 15.1.3 sürümü güncelledi direk bu sürümden oynadım bundan önce bir güncelleme daha vermış sanırım acaba orada da böylemiydi? sırf bu sorun yüzünden editör dem türkiye liginde avrupa oyuncuları yabancı sayılmasın diye ayar yaptım yerliler sakatlanınca yerine adam dolmuyor diye 22 kişilik kadroda 8 sakat var daha ligin ilk haftası...gelde sinir olma...80 lira verdim şu oyuna ama şeytan diyor aç fm 12 devam et...

sarianet
17.Kasım.2014, 00:02
eski serilere göre; kiralık gönderdiğimiz gençlr hiç gelişmiyor bu oyun için büyük eksiklik malesef o yüzden parlak bi genciniz varsa kiraya göndermeyin kendi elinizde yetiştirin

richard castle
17.Kasım.2014, 02:03
Sakatlıklardan çok çektim. Bir ayda 5 kişi sakatlandı. Bazıları uzun süreli... Savunma komutlarını kullansam da rakibi marke etmeyen çok oyuncum oldu. İyi alan savunması yapamadım bir türlü.
Bunlar dışında beğendim.

okan89
17.Kasım.2014, 10:48
Bencede en büyük sıkıntı sakatlık sıkıntısı aynı mevkide iki alternatif oyuncum var biri sakatlanıyor tam dönüyor bu kez diğeri sakatlanıyor şaka gibi.Bir ara 18 yaş altı takımdan 3-4 oyuncuyu as takıma aldımda yedekleri tamamladım.Sakatlanan oyuncuda en az 4-5 hafta yok. Kaleciyle karşı karşıya kaçılan pozisyonların haddi hesabı yok. Birde savunmama doğru uzun top atılıyor benim defans topa daha yakınken rakip forvet oyuncusu orta sahadan koşmaya başlıyor bizim adamıda geçip topu alıyor :) bu çok komik hata bile değil böyle şey mi olur ?

pappi
17.Kasım.2014, 12:42
keşke bu yorumları okusaydım diyorum şimdi.a dostlar ben Portsmouth ile kariyere başladım,bu takım ne zaman bu kadar düştü arkadaş ya,sırf ay yıldızı yüceltme duygusuyla sempati duyduğum bir takım olduğu için aldım skybet 2 liginden premier lige çıkardım.sakatlıklar yüzüncen alabildiğim kadar beleş oyuncu aldım,bir yıllık sözleşme imzaladım her lig yükselişimde işe yaramayacakları serbest bırakıp yeni beleş oyuncularla anlaştım vs. sakatlıklar hakikaten can sıkıcı,antrenman tesislerim kötüdür falan dediydim ama herkes bu dertten muzdarip anlaşılan.ben eleştirilerimi maddeler halinde sıralayacağım,

1-Arayüz teması. oldum olası koyu renkli temaları sevmedim gözlerimi yorduğu için,aynı temanın beyaz versiyonunu yapmalıydılar.fellik fellik tema arıyorum forumlarda,bir tema buldum Helvetica isimli,bu temada "instant result" butonu çıkıyor,maçları tatile çıkmadan yardımcıya devredip hızlı sonuçlandırabiliyorsunuz,bu benim gibi maçları hızlı geçmek isteyen oyuncular için büyük nimet ancak orjinal tema kadar hatasız olmuyor malesef.yazı ve fon renklerini iyi ayarlamak gerekiyor.

Tema kullanımı ile alakalı da sıkıntılar yaşıyorum ancak geçen seneki oyuna başlarken de aynı sıkıntıyı yaşamıştım,temaya alışınca kullanım zorluğu çekmem umarım.

2-Önceki oyunlarda bir takımı alt liglerden üst liglere çıkarınca yönetim değişir,zengin biri klübü satın alırdı fakat bu oyunda klübü sindirella gibi küllerinden çıkardım ancak reva görülen muamele 800 bin $ transfer 9M $ maaş bütçesi :) premier ligde bu bütçeyle mücadele edeceğim.tesisler acınası durumda fakat parasızlıktan top bile alamıyoz çok şükür :)hayırlısı diyelim.

3- oyun kaydı uzun sürüyor,3'lü dosya şeklinde de tekli dosya şeklinde de hız değişmiyor,baya bekletiyor.pc donanımım oldukça güçlü olduğu ve orta büyüklükte database ile oynadığım halde böyle.alt ligleri kapatıp deneyeceğim bu akşam bakalım düşecekmi süre.

4- oyuncu görüşmeleri. önceki oyundan hatırlayacağınız gibi bir oyuncu mutsuz olduğunda iletişim sekmesinden oyuncuyla konuşup problemi çözüyorduk,bu younda oyuncu mutsuz oluyor iletişime giriyorum sadece eski görüşmelerin sekmesi çıkıyor.oyuncuyla konuşamıyorum.aynı sekme altında başka oyuncularla konuşup performans övdüm falan ama mutsuz oyuncularla konuşamadım bile.nasıl iştir anlamadım.

oyuncu iletişimlerinde pozitif olarak gördüğüm imza attırmak istediğimiz oyuncuyla "seni kaptan/yardımcı kaptan yapacam yahut "gelirsen kariyerin için çok iyi olur" gibisinden gazlarla oyuncuyu teşvik edebilmemiz ve bir oyuncumuzdan ikna etmesini isteyebilmemiz güzel ve olması gereken özellikler.ikna olayını bir kere denedim fakat başarılı olamadı çapsız :D ancak gelmek istmediği halde konuşarak ikna ettiğim çok oyuncu oldu:)

oynadıkça çıkacaktır eksiklikler aksaklıklar,bir anlık can sıkıntısıyla steam den satın aldım ama fm14 e transfer yaması yükleyip oynasam olurdu şu haliyle.:)