PDA

View Full Version : Turksportal 2015 - Web Geliştirmeleri

Vieri
15.Kasım.2014, 02:51
Değerli Ziyaretçilerimiz,

Geçtiğimiz hafta yaşadığımız sunucu problemleri sonrası sizler kapalı kalan Turksportal Forum'un açılmasını beklerken, bizler ise sizlere daha iyi hizmet vermek adına sitemizi çok daha güçlü bir alt yapıya taşıdık. Bu güçlü alt yapıya geçince forumu da eski haliyle açmak bize yakışmazdı. Artık forum çok daha güçlü ve yeni haliyle güncellendi ve yeni özellikler eklendi. Bunlara zamanla alışacağınızı umuyoruz. Darısı giriş sayfamıza (ona da çok az kaldı (: )

Bu başlıktan sizlere artık Turksportal web sitesi / forum üzerinden yapılan geliştirmeler konusunda bilgi vereceğiz.

Öncelikle artık Kulüp Turksportal PRO sistemi 15/11/2014 tarihi ile başlamıştır. Bu zamana kadar Kulüp Turksportal PRO sistemine üye olan tüm üyelerimiz 15/11/2015 tarihine kadar 1 yıl boyunca bu hizmeti kullanabileceklerdir. Yeni abone olacak kişiler üye oldukları tarihten itibaren 1 yıl bu hizmeti kullanmaya başlayabilecekler.

Yeni Forum özellikleri neler?
- Forum alt yapısı olarak zaten kullanmakta olduğumuz vbulletin lisansımızı günceli ile yeniledik.
- Dosyalar bölümü artık daha detaylı. İndirme sayınız, yüklediğiniz dosyalar gibi çeşitli verileri profilinizde görebileceksiniz. Ayrıca eklenen dosyalar ile konu başlıkları birbiri ile entegre! Yorumları kaçırmayacaksınız.
- Twitter daki metion @ özelliği artık foruma da geldi. Profilinizde ve sağ üst köşede gördüğünüz uyarı bölmesinden metionlandığınız mesajları görebileceksiniz.
- STEAM connect - artık steam hesabınızı foruma bağlayabilirsiniz. Kimler steam de online ve hangi oyunu oynuyor görebileceksiniz. STEAM achievements gibi kazanımları da yakında getiriyoruz.
- Profil resminizi, arkaplanınızı güncelleyebilirsiniz.
- Kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz (Sadece Kulup Turksportal PRO)
- Turnuvalardan artık puan kazanabiliyorsunuz ve menajer tablosunda sıralamanız yer alacak. En başarılı menajerleri görebileceğiz.
- Katılımlar ve kazanılan başarılar artık profilinizde yer alacak.
- FM online konusunda oynamaya müsait kişileri rakip olarak bulup hemen oyuna başlayabilirsiniz.
- Mesajlarınız artık kayıt altına alınıyor ve böylece yazdıklarınız kaybolup gitmeyecek
- What's new bölümünden forumda ne oluyor ne bitiyoruz takip edebilirsiniz.
- Arkadaş listesi oluşturabilirsiniz
- Fotoğraf albümü oluşturabilirsiniz.
- Profilinizin güvenliği ile ilgili ayarları tanımlayabilirsiniz.
- Profilinizi kimlerin ziyaret ettiğini görebilirsiniz
- Yazarlığa başvurduğunuz gibi yazarlıktan ayrılabileceksiniz
- Rahatsız olduğunuz kullanıcıları bloke edebilirsiniz
- Sisteme yüklediğiniz eklentileri tek bir ekrandan yönetebileceksiniz
- Özel mesaj kutunuzu özelleştirebilirsiniz. (Yeni klasörler tanımlayabilirsiniz)
- Kendinize özel gruplar kurabileceksiniz
- Futbol Maç Skoru Tahmin oyunu ile artık liglere özel maç tahminlerinde bulunup sıralamanızı görebileceksiniz.

Daha yeni özellikler yakında gelecek.

Vieri
15.Kasım.2014, 03:38
Ve Football Manager sitemizi de 2015 itibariyle yayına alacağız.

Site şu an için İngilizce ve Türkçe düzenlemesini yapacağız.

europeanconquer
15.Kasım.2014, 09:46
Hayırlı olsun,sonunda yıllardır beklediğimiz hatta ben üye olmadan önce de bahsedilen siteye kavuştuk :n:

E.Cartman
15.Kasım.2014, 12:16
Vay be bir devrin sonu oldu bu resmen. Yıllardır yapılan goygoy bitti sonunda :n::n: Hepimize hayırlı olsun.

ReaList
15.Kasım.2014, 12:21
Ooo yeni forum, alırım bir dal :D

BaGa TaRKaN
15.Kasım.2014, 12:31
Sonunda beklediğimiz aşkımıza kavuştuk :)

Cümleten hayırlı olsun herkese.

antiRED
15.Kasım.2014, 13:10
Hayırlı olsun, bence en büyük eksiklik alıntı yapıldığında uyarı gelmemesi. O da gelince tadından yenmez :)

Selim Atalay
15.Kasım.2014, 13:19
Hayırlı olsun. Umarım yeni arayüz yeni başarılar ile pekinleşir. :)

Vieri
15.Kasım.2014, 13:21
devamı gelecek arkadaşlar, bahsettiğiniz alıntı bilgilendirmesi olayına uzun süredir bakıyorum sağlam bir eklenti bulunca dahil edeceğim.

BaFraLı
15.Kasım.2014, 13:43
Hayırlısı olsun. Bu stile alışmak biraz zaman alabilir. Eski stil daha sade ve hemen anlaşılıyordu ne olup bittiği. İngilizce düzenlemeler de yapılınca alışabiliriz sanırım.

Ali Hikmet
15.Kasım.2014, 13:53
Hayırlı olsun. Alışmak zorlaşacak ama yeni arayüz süper oldu.

sui generis
15.Kasım.2014, 14:14
Hadi hayırlı olsun :)

SAİT71
15.Kasım.2014, 14:20
her ne kadar yenilik iyi olsa da ben eski forum sistemini çok seviyordum kabullenmesi zor olacak benim açımdan ama yapacak bir şey yok, siteyi de bekliyoruz :) Bu arada forumun mobil versiyonu da iyi olmuş.

Ali Hikmet
15.Kasım.2014, 14:28
Forumun mobil versiyonuna nasıl ulaşacağız SAİT71

Cengo
15.Kasım.2014, 14:40
Mustafa tebrikler. Forum skini sanki biraz göz yoruyor ve simgeler biraz büyük sanki. Alternatif skin bulabilme ihtimalin var mı? Forum sekmesi altındaki ifadeler de Türkçe yapılabilirse iyi olurdu aslında.

DenizlispoR
15.Kasım.2014, 15:31
Eski tema da keşke seçenek olarak konulsaydı,bu çok karışık geliyor şu an bana. Ama yeni gelen özellikler çok iyi.

Ketchaup
15.Kasım.2014, 15:48
hayırlı olsun, henüz alışamadım yeni düzene :)

sarianet
15.Kasım.2014, 16:20
hayırlı uğurlu olsun VB bu sürümü çok keskin geçişli tasarıma sahip olduğu için yadırganacaktır ama artık yeni özelliklerin sunulması için sanırım bu sürüm gerekiyordu
En üstteki siyah şeride Yeni Mesajlar eklenirse iyi olur bu arada :)
FB türkiye kupasını alması ve türksportalın yeni foruma geçmesi olayı bittiğine göre ne goyfgoy yapacaz merake diyorum artık :D

ForsakeN
15.Kasım.2014, 16:30
Hayırlı olsun 7-8 senedir aynı tema idi, biraz farklılık iyidir.

Flawless Victory
15.Kasım.2014, 16:44
Mustafa abi tebrik ederim. Çok yenilikçi düzenlemeler. Harika.

BaGa TaRKaN
15.Kasım.2014, 16:47
Ayrıntılı olarak biraz inceledim de bayağı bayağı kullanılışlı ve pratik olmuş. Tek sorun eski göz alışkanlığımızdan dolayı buna alışmak bayağı zaman alacak :)

footballer33
15.Kasım.2014, 17:13
Hayırlı olsun, emeğinize sağlık. Şu an forumda okuduğum bazı şeyler İngilizce. Örneğin; new posts, forum home vs. Türkçe düzenlemesini benim mi yapmam gerekecek, yoksa siz mi düzenleyeceksiniz?

Ralph
15.Kasım.2014, 17:18
Sanki biraz daha ayrıntı olmuş. Hani böyle Chrome'dan Firefox'a geçilmiş gibi diyim :) Eskisi daha sade ve basitti ama alışacağız tabi ki. Hayırlı olsun.

Burak Akmanoğlu
15.Kasım.2014, 17:18
Oğuzhan eski temayı seçenek olarak Forum versiyonları uyuşmadığı için konulması çok zor :)

Tema güzel hoş olmuş yalnız tema'yı biraz daraltma uygulanmalı çok geniş duruyor (Tema Daraltma)

Önder HOCA
15.Kasım.2014, 17:27
hayırlı uğurlu olsun VB bu sürümü çok keskin geçişli tasarıma sahip olduğu için yadırganacaktır ama artık yeni özelliklerin sunulması için sanırım bu sürüm gerekiyordu
En üstteki siyah şeride Yeni Mesajlar eklenirse iyi olur bu arada :)
FB türkiye kupasını alması ve türksportalın yeni foruma geçmesi olayı bittiğine göre ne goyfgoy yapacaz merake diyorum artık :D

nicki nasıl değiştirecez yahu

Burak Akmanoğlu
15.Kasım.2014, 17:48
Bu arada PM'den bir kaç şey attım bakarsınız :)

E.Cartman
15.Kasım.2014, 17:50
nicki nasıl değiştirecez yahu
Nick değiştirmek için kulüp turksportal pro üyesi olmanız gerekiyor.

attirson
15.Kasım.2014, 18:09
Alışmak zaman alacak sert bir çıkış olmuş. :D

Esssteban
15.Kasım.2014, 18:18
Hayırlı olsun.

Urias
15.Kasım.2014, 18:23
Az önce yarım saatimi harcadığım kariyerimdeki yazıyı gönderirken, giriş yapmam istendi ki foruma giriş yapmıştım. Giriş yapınca da bütün yazım silindi. Auto-save oluyordu sürekli, acaba çıkmış göründüğüm için Auto-save gitti mi?

Hayırlı uğurlu olsun zamanla alışırız. Ben gelişmiş mod'da yazma işini oldukça beğendim, çok pratik olmuş.

playeray
15.Kasım.2014, 18:38
Hayırlı olsun

MoisHaLe
15.Kasım.2014, 19:10
Hayırlı olsun yeni site. Abonelik için çeşitli ödeme seçenekleri gelirse çok güzel olur.

Seçkinn
15.Kasım.2014, 20:03
Güzel olmuş, elinize sağlık. Vay be, eski sürüme geçiş zamanı geldi aklıma. Zaman ne çabuk geçiyor.

Bulstrap87
15.Kasım.2014, 20:04
güzel olmus elinize saglık.
vieri abim allah razı olsun ugrastı ve siteye ulasmamı sagladı tesekkürler..

himone
15.Kasım.2014, 20:26
Hayırlı olsun, yenilikler iyidir.

Cengo
15.Kasım.2014, 20:31
Mustafa, Dosyalar kısmı ile ilgili bir önerim var.

- Aşağıdaki linkte (phpBB gerçi) Extra Info sekmesinde Preview altında forumdaki konusunun linki var.
NLSC ? Downloads - SweetFX for Win 7 and 8.1 (http://forums.nba-live.com/downloads.php?view=detail&df_id=7375)

Böylece dosyadan konusuna ulaştırıyor. Bilgilerin sekmeli olması da kafa karıştırmasını engelliyor.

Urias
15.Kasım.2014, 20:33
Aynı sorunu yine verdi :/

Nocna Mora
15.Kasım.2014, 22:29
Hayırlı olsun

SAİT71
15.Kasım.2014, 23:41
Forumun mobil versiyonuna nasıl ulaşacağız @SAİT71 (http://forum.turksportal.net/vb/members/sait71.html)

Forumun en alt sol kısmında Default VB4 yazısı var oradan mobil versiyonu seçiyorsunuz :)

sarianet
16.Kasım.2014, 00:05
tapatalka tekrar sunulacak mı forum mobil versiyonundan daha kullanışlı tapatalk :)

Corpus
16.Kasım.2014, 00:18
@Mention işi bence olmazsa olmazlardandı. Hayırlı olsun. Çağa ayak uydurmak lazım

Ramoscu
16.Kasım.2014, 00:50
Herkes yeni arayüz, tema çok güzel olmuş vs. demiş ama bu bildiğimiz vBulletin orijinal teması. Yoksa ben mi yanlış görüyorum?

http://i.imgur.com/Z6YHEhW.png

di canio
16.Kasım.2014, 01:07
Ben de sık sık kapanmaya devam ediyor. Hani kapalı olduğundaki o uyarı var ya, işte ondan. Mesela öğleden sonra ve akşam toplam 3 kez buraya "hayırlı olsun" mesajı yazdım, gönder'e basınca o uyarı ekranına gittim. Sonraki birkaç saat yine kapalı olduğu zamanki gibi giremedim. Sorun benden mi kaynaklanıyor, yoksa kapatıyor musunuz ara sıra yine? :)

sarianet
16.Kasım.2014, 01:12
Ben de sık sık kapanmaya devam ediyor. Hani kapalı olduğundaki o uyarı var ya, işte ondan. Mesela öğleden sonra ve akşam toplam 3 kez buraya "hayırlı olsun" mesajı yazdım, gönder'e basınca o uyarı ekranına gittim. Sonraki birkaç saat yine kapalı olduğu zamanki gibi giremedim. Sorun benden mi kaynaklanıyor, yoksa kapatıyor musunuz ara sıra yine? :)

çerezleri çekirdekleri temizledin mi

di canio
16.Kasım.2014, 01:16
çerezleri çekirdekleri temizledin mi

Çerez, dns ne varsa temizledim. Neyse, bi kapatıp-açayım bilgisayarı. Çözülür sanırım. :)

Burak Akmanoğlu
16.Kasım.2014, 02:00
Herkes yeni arayüz, tema çok güzel olmuş vs. demiş ama bu bildiğimiz vBulletin orijinal teması. Yoksa ben mi yanlış görüyorum?

http://i.imgur.com/Z6YHEhW.png

Üstüne biraz edit çakılmış hali :P

Bu arada büyük bir sorun var eklenilen Youtube videoları url olarak gözüküyor eski sistem'de eklemek farklı olduğu için ^^:)

Vieri
16.Kasım.2014, 03:01

Aynen vbulletin yazılımının verisyon 4 ile gelen standart teması üzerinde düzenleme gerçekleştirdik.

Bu sorunu tam anlayamadım

Üstüne biraz edit çakılmış hali :P

Bu arada büyük bir sorun var eklenilen Youtube videoları url olarak gözüküyor eski sistem'de eklemek farklı olduğu için ^^:)

Büyük bir sorun değil yahu, o eklentiyi kaldırmıştım versiyon geçişi öncesi, düzeltiriz eklenince otomatik videolar geri gelir zaten.

Flawless Victory
16.Kasım.2014, 03:10
Youtube'da sorun yok, az önce ekledim bir tane.

World Hollow o1
16.Kasım.2014, 03:39
Hayırlı olsun abiler, yıllardır asırlardır 3 5 9 neslin görüp göç ettiği site forum geldi. :)

Emeğinize sağlık Mustafa abi ve diğerleri şaka bir yana daha çok oldu sistem umarım kusurlarıyla çabuk zamanda düzene girer emeğinize sağlık tekrardan. :)

Facx
16.Kasım.2014, 04:54
eskide tema daha güzeldi bence bide avatarın altındaki bilgiler çok gereksiz eskisi gibi yönettiği takım il falan yeterli bu haliyle "+rep" forumlarına benzemiş neyse hayırlı olsun

elazulreal
16.Kasım.2014, 09:39
Hayırlı olsun. Mesajın solundaki profillerde bence çok fazla bilgi var, daha sade hale getirilse iyi olur. Muhtemelen planlarınız içindedir ama bu yine de gözden kaçabilir diye söylemek istedim.

nerazzuri
16.Kasım.2014, 09:43
Elinize, emeğinize sağlık tabii ama, eski arayüz daha şıktı bana göre. :) Hayırlı olsun tekrardan.

di canio
16.Kasım.2014, 10:31
Bu sorunu tam anlayamadım

Düzeldi sanırım. Dün yazdığımdan beri bir sorun olmadı.

SacrificeGGTC
16.Kasım.2014, 10:57
Hayırlı olsun, kolay gelsin :)

SAİT71
16.Kasım.2014, 12:28
Futbol tahmin bolumude iyi gibi ama tam anlayamadım sistemi maç saatinde skor değiştirme yoktur inşallah :) Birde eğer uygunsa linki ana sayfada menu olarak verilirse daha iyi olacak.

:: Tahmin bölümünün bağlantısı üstteki kırmızı menüde Futbol şeklinde verilmiş zaten. Ben görmemişim.

RodiMood
16.Kasım.2014, 13:22
Türkçeleştirme devam ediyor herhalde, yoksa FM'in Türkçeye çevrildiği forumun ingilizce olması abes kaçar :)

xwerswoodx
16.Kasım.2014, 13:45
Bende forumda şöyle bir durumla karşılaştım;

FM 2009 kategorisine (yani 2008 in sonlarında açılmış bir kategoriye) 2008 yılında üye olmuş biri tarafından "2007" yılında konu açılmış. Acaba güncellemeden sonra veritabanında hata falan mı oldu yada kategori mi erken açılmıştı diyeceğim ama Fm 2009 a 2007 de niye oyun açılmıyor diye konu açılsın :))

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=71098&p=2614736#post2614736

http://i.hizliresim.com/nGnEl1.png

--------------------------

Ek olarak şunuda önermek istedim, Steam eklendiği zaman ya mesajımızın üzerine geliyor yada imzamızı kapatıyor, bu durumu önlemek için mesaj attığımızda (eğer steam hesabı eklenmişse) eklentinin boyutu kadar bir boşluk bırakıp (yaklaşık 40px gibi görünüyor) oraya attırmak mümkün mü böylece mesajlarımız ve imzalarımız etkilenmez. (Edit: Mesela şuan olduğu gibi, misal ben şuan mesajımı editlemek istiyorum ancak Steam profil kutusu yüzünden onaylayamıyorum, gelişmiş ayarlara girmem gerekiyor :))

bayeagle
16.Kasım.2014, 17:26
Yeni Forum Hayırlı Olsun Alışmak Biraz Zaman Alıcak.

rexpo1994
16.Kasım.2014, 17:32
Hayırlı uğurlu olsun:)

Danger90
16.Kasım.2014, 17:49
tam Türkçelendirme ile daha harika bir forum bizi bekliyor elinize sağlık

Vieri
16.Kasım.2014, 18:40
Piyasadaki vbulletin Türkçe yamalarını kurup üzerine devam edilebilir gibi görünüyor, ilk incelediklerim oldukça kötüydü ama baştan otur çevir ciddi zaman gerektiriyor. bu sebeple bu şekilde ilerleyip beğenmediğimiz bölümlerin çevirilerini değiştirebiliriz.

steam hesabıyla ilgili kısmı da düzelteceğim. Teşekkürler.

salihcetin
16.Kasım.2014, 18:47
Hayırlı olsun, yeni temaya alışmak benim açımdan zaman alacak zira eski tema oldukça sade ve şık duruyordu bence. Bu biraz karışık geldi :)

Börk
16.Kasım.2014, 19:26
Emeğe saygım sonsuz ama ben hiç beğenmedim.Hatta ilk 2 gün new posts nerede onu aradım.

caner485
16.Kasım.2014, 20:52
Ak ile kara gibi olmuş. Bir anda bünye kaldırmadı bu kadar farklılığı :) Zamanla göz alışır diye düşünüyorum hayırlısı olsun.

Ralph
16.Kasım.2014, 20:56
Bir anda alışamazsınız çünkü bu uzun zamandır kullandığımız bir şey. Diğeri basit ve göze hoş geliyordu. Bu daha detaylı bir görünüme sahip. Biraz zaman tanıyın alışırsınız :) Benim hoşuma gitmeye başladı.

di canio
16.Kasım.2014, 21:06
Futbol Tahmin diye bir şey gelmiş. Sebebi neydi ki? Güzel uygulama olabilir ama bir di canio değil. di canio'ya yine kapının önü mü? Neyse, çeşitli popüler klişeleri de kullanmış oldum bu vesileyle. Hiçbir uygulamanın yerini tutamayacağı Tahmin Yarışması iptal mi? :p Şaka bir yana kafam karıştı :)

Vieri
16.Kasım.2014, 21:08
Futbol Tahmin diye bir şey gelmiş. Sebebi neydi ki? Güzel uygulama olabilir ama bir di canio değil. di canio'ya yine kapının önü mü? Neyse, çeşitli popüler klişeleri de kullanmış oldum bu vesileyle. Hiçbir uygulamanın yerini tutamayacağı Tahmin Yarışması iptal mi? :p Şaka bir yana kafam karıştı :)

amaç işini kolaşlaştırmak :)

Burak Akmanoğlu
16.Kasım.2014, 21:24
amaç işini kolaşlaştırmak :)

Postbitler'de değişime gidilecek mi abi ?

Vieri
16.Kasım.2014, 21:47
Postbitler'de değişime gidilecek mi abi ?
Ne gibi bir değişiklik?

Burak Akmanoğlu
16.Kasım.2014, 22:23
Ne gibi bir değişiklik?

VBulletin'e çok güzel postbitler varda onun için sordum :)

europeanconquer
16.Kasım.2014, 22:30
Mesajlarını görmek istemediğimiz kullanıcıları nasıl seçiyorduk bilen var mı ?

SAİT71
16.Kasım.2014, 22:37
Mesajlarını görmek istemediğimiz kullanıcıları nasıl seçiyorduk bilen var mı ?
Kişinin profiline girince Add to Ignore List linki çıkıyor, ordan olması lazım galiba.

europeanconquer
16.Kasım.2014, 22:40
Kişinin profiline girince Add to Ignore List linki çıkıyor, ordan olması lazım galiba.
Anladım abi,teşekkür ederim.

karakartalbjkk
17.Kasım.2014, 10:50
Öncelikle hayırlı olsun. Tabi forumun bu değişikliği yeniliği güzel bir fikir.. eskiye oranla alışmak zor birden olamayacak ama zamanla insan alışacaktır diye düşünüyorum. Tabi ufak tefek eksikliklerde varsa da yönetici arkadaşlar gerekeni yapacaklardır. Ben içerik ve tema olarak beğendim, emeği geçenlere teşekkürler..

aytekin79
17.Kasım.2014, 11:00
Hayırlı olsun öncelikle .

Kazandığımız ödüller geri gelecek mi profile. Bir de avatarımızın alt kısımları çok kalabalık durmuyor mu sizce de.

Vieri
17.Kasım.2014, 11:18
Ödüller geri gelecek bugün yarın devreye alırız

O profil altındaki kalabalık beni de rahatsız ediyor, bir çeki düzen veririz

Vieri
17.Kasım.2014, 11:19
Anladım, Yok bu haliyle kalmasını tercih ediyoruz :)

El Barto
17.Kasım.2014, 11:28
Bir devir nasıl ki Fenerbahçe'nin Türkiye Kupası'nı alması ile son buldu... Neyse hayırlı olsun. :)

di canio
17.Kasım.2014, 14:26
Kullanıcı isimleri (eğer görevli ya da kulüp üyesi değilse) çok zayıf gözüküyor. Eğer mümkünse -ki sen yaparsın- onlar kalınlaşıp, genel olarak kullanıcı adları azıcık daha büyürse daha güzel olur sanırım.

Flawless Victory
17.Kasım.2014, 16:36
Tapatalk'tan foruma girilemiyor. Acaba bu geçişlerle mi alakalı?

Burak Akmanoğlu
18.Kasım.2014, 21:20
İstek bölümüne yaptığımız istek'e özel bir bot falan mı nedir o ? :D PM falan geliyor

Vieri
19.Kasım.2014, 18:08
İstek bölümü?

byariff
19.Kasım.2014, 20:38
guzel olmus begendim zamanla alisiriz... sanki site kasiyor gibi geldi bana sizdede oylemi acaba ?

Burak Akmanoğlu
21.Kasım.2014, 00:57
İstek bölümü?

Kariyer bölümü

sarianet
21.Kasım.2014, 01:27
Tapatalk'tan foruma girilemiyor. Acaba bu geçişlerle mi alakalı?

aynen ben de onu söyledim ama dönülmedi mobil tema kullanışlı değil pek tapatalka alışmıştık

Universal
21.Kasım.2014, 11:01
Profilimizin altında çok fazla bilgi alanı var. Örneğin turnuva bilgisi Kazanılan/Katılınan olarak değiştirilirse daha güzel olabilir. Download veya Upload gibi bilgiler pek önemli değil ya da kaç kere mentionlandığımız.

Vieri
21.Kasım.2014, 20:10
oraya bir ayar çekeyim istiyorum, ayrıca tapatalk geri gelecek sadece hepsi bir anda olmuyor maalesef :/
kariyer bölümünde bot var, düzenleme yapıldığında bilgi veriyor.

Burak Akmanoğlu
21.Kasım.2014, 21:34
oraya bir ayar çekeyim istiyorum, ayrıca tapatalk geri gelecek sadece hepsi bir anda olmuyor maalesef :/
kariyer bölümünde bot var, düzenleme yapıldığında bilgi veriyor.

http://n1308.hizliresim.com/1d/l/rn9vp.png http://i.hizliresim.com/onlRp9.png
http://i52.tinypic.com/11b5b4o.png

Bu tarz postbitler ilgi çekici duruyor :)

Sekopej
21.Kasım.2014, 22:52
Değişim bir yerden başlamış, bahsedilen şeyler senelerdir heyecan uyandırıyordu, bir yerden başladığını görmek ne hoş, hele site de devreye girerse uçacağız. (Ben de alışkanlıklarından kolay vazgeçemeyen biri olarak zorlansam da değişim güzeldir.) Hayırlısı olsun...

E.Cartman
21.Kasım.2014, 22:54
http://n1308.hizliresim.com/1d/l/rn9vp.png http://i.hizliresim.com/onlRp9.png
http://i52.tinypic.com/11b5b4o.png

Bu tarz postbitler ilgi çekici duruyor :)
Çok kalabalık bunlar be, göz yorar. Bence bizim eskisi iyiydi gayet, bunu da o kıvama getirsek yeter.

Vieri
21.Kasım.2014, 23:24
aynen bu tarz kartlar pek uymaz buraya :)

Vieri
22.Kasım.2014, 14:44
Tapatalk servisi tekrar aktif hale gelmiştir. Mobilden giriş yapan arkadaşlarımızın bilgisine.

Cengo
22.Kasım.2014, 19:32
Mustafa her şey çok güzel olmuş, hemen hemen hepsini çevirmişsin eline sağlık. Çevrilecek bir yer varsa text dosyasına atıp bana da gönderebilirsin istersen.

Dosyalardaki tartışma konusu linkini, button classı ile bir butona bağlarsan bence daha güzel olacak. Banner altı linkler gibi kayboluyor. Dikkat çekmiyor.

Vieri
23.Kasım.2014, 00:38
ABOOO teşekkürler, çeviri dosya şeklinde xml ile mümkün ama zor, site üzerinde çevirmek daha mantıklı oluyor.

Dosyalar kısmına bir class eklemeyi deneyeceğim sağ ol, dediğin gibi daha şık durur. Esasta bizim site ana sayfası, versiyonlar ve dosyalar bölümünü aralık ayı içerisinde açma planımız var. Bu dosyalar bölümüne kasmayım diyorum (:

Burak Akmanoğlu
23.Kasım.2014, 00:55
Sitenin ana sayfasınada ayar verilebilir daha aktif hale uygun hale gelebilir ? :)

E.Cartman
23.Kasım.2014, 01:37
Sitenin ana sayfasınada ayar verilebilir daha aktif hale uygun hale gelebilir ? :)
Site toptan değişecek zaten, bu ilk aşamaydı, devamı gelecek, içiniz rahat olsun. :)

GeNç KaRTaL
23.Kasım.2014, 11:16
Hayırlı olsun.Yıllardır atılamayan ilk adım sonunda atılmış.Gerisi gelir artık yavaş yavaş.:)

Vieri
23.Kasım.2014, 14:30
Futbol Tahmin oyunu aktif. Şuanda sezonun ilk yarısını test edelim.

Dilerseniz maç tahminlerinizi http://forum.turksportal.net/vb/vbsoccer.php buradan yapabilirsiniz.

Ek olarak mesajlara teşekkür ve beğen seçenekleri eklendi. Eski versiyondaki ödüllerde tekrar profillerinize yükleniyor.

europeanconquer
23.Kasım.2014, 15:21
Resim paylaşırken url gözükse olmaz mı ? Yazdığımız satırda bütün resmin gözükmesi basit bir şekilde paylaşımı zorlaştırır.Özellikle kariyer hikayelerinde birden fazla resim paylaşırken çok daha zorlanırız.

E.Cartman
23.Kasım.2014, 15:25
Resim paylaşırken url gözükse olmaz mı ? Yazdığımız satırda bütün resmin gözükmesi basit bir şekilde paylaşımı zorlaştırır.Özellikle kariyer hikayelerinde birden fazla resim paylaşırken çok daha zorlanırız.
http://i.imgur.com/l9Zbaa2.png

Bu simgeleri kullanarak sorunu çözebilirsin.

europeanconquer
23.Kasım.2014, 15:26
http://i.imgur.com/l9Zbaa2.png

Bu simgeleri kullanarak sorunu çözebilirsin.

Ovvv çok sağol Özgür :0:

Vieri
23.Kasım.2014, 15:27
paylaşımı sen yaparken mesaj yazma ekranından bahsediyorsan, editörün sol üst ekranındaki A/A yazan kısma tıklayarak kod olarak görebilirsin.

europeanconquer
23.Kasım.2014, 15:42
paylaşımı sen yaparken mesaj yazma ekranından bahsediyorsan, editörün sol üst ekranındaki A/A yazan kısma tıklayarak kod olarak görebilirsin.
Aynen oradan bahsediyordum,teşekkürler cevap için.

Sekopej
23.Kasım.2014, 16:45
Oyunun kurallarının yazılı olduğu bir sayfa henüz eklenmedi mi abi yoksa ben mi bulamadım? Puanlama sistemi.

Sekopej
23.Kasım.2014, 16:47
Direk yanıtla deyince alıntılamadı. :p Futbol tahmin oyunundan bahsediyorum.

Vieri
23.Kasım.2014, 17:28
kural sayfasını henüz oluşturmadım ama şöyle birşey tahminde bulunmazsan ayrı tutuluyor ve tahminde bulunmadı-0, tutmazsa-0, kimin kazanacağını bilirsen-1, kimin kazanacağını ve gol farkını bilirsen-2 kesin maç skorunu bilirsen-3 puan

Ralph
23.Kasım.2014, 20:29
You have been banned for the following reason:
No reason was specified.
Date the ban will be lifted: Henüz Yok

Beşiktaş Kasımpaşa maç linkinde bu uyarıyı alıyorum yorum yazamıyorum

Vieri
23.Kasım.2014, 20:33
kullanıcı gruplarınla ilgili birşey mi yaptın :) tekrar dener misin

aytekin79
23.Kasım.2014, 20:34
Tapatalkta ben de bu hatayı alıyorum " You have been banned"
tekrar girince düzeliyor.

Ralph
23.Kasım.2014, 20:47
kullanıcı gruplarınla ilgili birşey mi yaptın :) tekrar dener misin

Hiç bir şey yapmadım abi :) Ama şimdi düzelmiş.

BaGa TaRKaN
23.Kasım.2014, 21:08
Bu Beğeni/Teşekkür Bence Gereksiz Olmuş Zaten Mesajda Teşekkürler Yerini Buluyor Fazla Detaylı Olmuş.

Ralph
23.Kasım.2014, 21:32
Bence de sadece beğeni olması yeterli

aytekin79
23.Kasım.2014, 21:38
Mesaj yazarak teşekkür etmek unutulursa o zaman sıkıntı olur kanaatimce.
Sistemi bir süre takip etmek gerek

Ralph
23.Kasım.2014, 23:23
Steam i ekleyince imzamız görünmüyor. Ayrı bir bölgeye olma imkanı yok mu?

El Barto
23.Kasım.2014, 23:43
You have been banned for the following reason:
No reason was specified.
Date the ban will be lifted: Henüz Yok

Beşiktaş Kasımpaşa maç linkinde bu uyarıyı alıyorum yorum yazamıyorum

Grup kurmak isterken de aynı hatayı veriyor.

"You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Henüz Yok"

Flawless Victory
24.Kasım.2014, 00:29
Bende de tapatalktan profilime girdiğimde altında yasaklı yazıyor.

Vieri
24.Kasım.2014, 08:32
Bu Beğeni/Teşekkür Bence Gereksiz Olmuş Zaten Mesajda Teşekkürler Yerini Buluyor Fazla Detaylı Olmuş.

biraz forumu da kastı zaten, daha basit bir halini önerdi Burak Akmanoğlu, bir de onu deneyelim.

Steam i ekleyince imzamız görünmüyor. Ayrı bir bölgeye olma imkanı yok mu?

sağa dayalı imzalarda üst üste geliyor haklısın. onu imzanın altına almaya çalışacağım

Grup kurmak isterken de aynı hatayı veriyor.

"You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Henüz Yok"

Şu anda grup kurmaya izin vermediğimiz için yetki yok o yüzden bu garip mesajı vermiş

Bende de tapatalktan profilime girdiğimde altında yasaklı yazıyor.

grup yetkilerinden kaynaklanıyor olabilir ben admin olarak girince sorun yok tabi :) İnceleyim

Nocna Mora
28.Kasım.2014, 00:31
Resimler neden tam boyut cıkmıyor bir bilen var mı acaba ?

El Barto
28.Kasım.2014, 18:05
Normalde imza bölümünde çıkan şu steam fasilitesi imzası olmayan üyelerde mesajın üzerine biniyor. Görüntüde olduğu gibi. Bilmiyorum belki kullandığım çözünürlükle (1280x768) falan alakalı da olabilir.

http://i.imgur.com/X2hbjTm.jpg

Viper Thorne
28.Kasım.2014, 22:21
üye nicklerin rengi çok belirsiz kalıyor bence ''özel oyuncu'' rengini başka bir şey yapıp o renk tonunu da standart üyelerde görünse daha iyi olur

sarianet
28.Kasım.2014, 22:32
Steam şeylerini postbite koysanız daha iyi olmaz mı
mesela siteyi büyük kullananlar için engel oluyo yazılar falan okunmuyor da :)

tombul taho
02.Aralık.2014, 10:07
Vieri turksportal'ı sonunda yeni arayüzüyle görebilmek... hey gidi... bir zamanlar yaptığımız canlı yayınları, radyo programlarını ve yeni site için düşündüğümüz fikirler aklıma geldi de Mustafa... nerdeeeen nereye :)

Vieri
02.Aralık.2014, 11:58
@tombul taha, seni buradalar görmek güzel :)

Burak Akmanoğlu
03.Aralık.2014, 06:10
Alt Forum Eklentisi kurulabilir çok güzel gösteriyor kesinlikle. :)

sui generis
08.Aralık.2014, 23:09
Tapatalkta çıkan 'you have been banned' hatasını çözmenin bir yolu var mı ?

Ralph
08.Aralık.2014, 23:21

Bende şikayetçiyim bundan

aytekin79
08.Aralık.2014, 23:23

Evet bu sorunun bir çözümü varsa çok sevinirim :)

Vieri
10.Aralık.2014, 10:07
nerde çıkıyor bu hata?

sui generis
10.Aralık.2014, 10:35
Abi tapatalkta turksportalı seçince direkt ekrana yansıyor, forumdan atıyor. Birkaç defa denedikten sonra giriyor.

Vieri
10.Aralık.2014, 10:57
hangi işletim sistemi android mi ios mu ve uygulamayı güncel durumda mı?

sui generis
10.Aralık.2014, 10:59
Uygulama güncel. Bende iOS var.

Vieri
10.Aralık.2014, 11:04
az önce forumdaki tapatalk uygulamasını da güncelledim, şu anda ios tan test ettiğimde sorun görmüyorum, siz de bir kontrol edin lütfen

kalitvintsev
10.Aralık.2014, 17:16
Ben bu steam ı imzaya taşıyamadım.Bağlantıyı yaptım ama mesaj sayımdan dolayı mı imzamda görünmüyor acaba ?

aytekin79
10.Aralık.2014, 17:18
you have been banned , devam ediyor . IOS 8.1

aytekin79
12.Aralık.2014, 19:41
Bir sorum olacak , eskiden forumda görsel paylaştığımız zaman görselin üstünde sarı bir bar çıkardı tıklardık resmi ayrı sekmede büyük boyutta açabiliyorduk . Yeni forumda bu şekil görsel paylaşmamız mümkün müdür ?

aytekin79
31.Aralık.2014, 15:46
Üstteki isteğimi yineliyorum Mustafa abi. Yani görselleri başka linke gitmeye gerek kalmadan ,forum üzerinde büyütüp görmek çok daha kullanışlı olur. Özellikle kariyer hikayelerindeki ss'lerin okunamama (karınca duası yazan ss problemi :) )sorunu da çözülmüş olur.

Vieri
09.Ocak.2015, 03:13
Selam ilgileneceğim konularla, geri bildirimler için teşekkürler

Barak
11.Ocak.2015, 20:54
Yazıldı mı bilmiyorum ama yazı bozukluğuda çok oluyor. Bazı yazılar soru işareti v.s şekillerde çıkıyor. Tabi bundan daha önemlisi foruma eklenen resimler yazılar v.s okunmuyor. Umarım en kısa zamanda düzelir.

aytekin79
11.Ocak.2015, 21:41
Kazandığımız ödüller avatarımızın altında güzel duruyordu :) , onları tekrardan görecek miyiz ?

aytekin79
19.Ocak.2015, 19:27
Merhabalar

Üst kısımdaki ana başlıkların arasına "Kariyerler" bölümü eklense hiç de fena olmaz gibi. Ayrıca orada hiç bir işlevi olmayan "twitch.tv" ve "turnuvalar" bölümüne el atılsa hiç fena olmaz. Böyle yazıp ediyoruz ama umarım ilgilenen kimseler vardır

sarianet
20.Ocak.2015, 19:13
Uzun zaman sonra tapatalktan girdim güncellemeyle mahvetmişler güzelim uygulamayı

Mobil

BaFraLı
01.Şubat.2015, 17:08
İnsan, forumun bu halini görünce keşke yeni siteye falan geçilmeseydi, bu geliştirmeler falan yapılmasaydı diyor. Yani ben içimden öyle diyorum.

Çünkü forumda bi düşüş var. Nerde o eski Turksportal. Bilmiyorum bi tek bana mı böyle geliyor forumun durumu ama yeni arayüzle birlikte çok büyük düşüş var forumda.

SAİT71
01.Şubat.2015, 17:23
Düşüş olduğu kesin. Maç konuları, transfer başlıkları resmen erimiş forum. Kimse mesaj yazmıyor. Bende sade halini özlüyorum forumun. :)

Ralph
01.Şubat.2015, 17:53
Düşüş olduğu kesin ama yeni sürüme geçişten dolayımı ondan şüpheliyim.

Ben yıllardır giriyorum bu foruma, zaman zaman olabiliyor böyle düşüşler.

Nocna Mora
01.Şubat.2015, 19:07
Bence forumdan çok, insanlar futboldan çok soğuduğu için..

Barak
07.Şubat.2015, 14:49
Selam ilgileneceğim konularla, geri bildirimler için teşekkürler

İlgileneceğim dediğiniz şeyin üzerinden 1 ay geçti var mı bir gelişme acaba?