PDA

View Full Version : Taktiksel Komut Oyuna İşlemiyor!!

Namzet
18.Kasım.2014, 17:08
Göstereceğim pozisyonu dikkatle inceleyin ben artık bu işin içinden çıkamıyorum bu maç motorunun saçmalığından,kendi kafasına göre maçı oynatmasından bıktım artık..Pozisyona geçelim.. Galatasaray takımının bazı oyuncularına özel olarak önlem aldım maç boyu bariz bir sıkıntısını görmedim ancak gel gelelim maç bitmek üzere Alper Potuk sağ kenarda Telles'i tutmak ile görevli..Telles'i karşılıyor ancak görüldüğü üzere top bizde Volkan oyunu başlatıyor,Canere pas atıyor rakibi Caner'i bunaltıyor ve Caner saçma sapan bir yere pas veriyor bunun üzerine Burak topu alıyor pozisyonu oluşturuyor olay burda kopuyor Alper Potuk Telles'i markaj altına almış top rakibe geçtiği sırada anlamsız bir şekilde Melo'ya doğru koşuyor ve Telles ileri cıkıp topla buluşarak ortasını açıyor ve maç 2-1 Galatasaray lehine sonuçlanıyor...

Betada bu tür bir saçmalıkla karşılaşmadım,oyunu Full versiyonla eski oyunlarıyla aynı hale getirdiler..Bu senede anlaşılan bomboş bir oyun yapmışlar...

Hızlı Resim yükle, internette paylaÅŸ | resim upload | bedava resim (http://hizliresim.com/LoV4GJ)

http://hizliresim.com/LoV4GJ

Ketchaup
18.Kasım.2014, 19:41
bana da oluyor. inatla verdiğim talimatları dinlemiyor oyuncular.

monolith
20.Kasım.2014, 11:46
Merhabalar,

Marking'i 9 olan Alper Potuk'tan adamının başında durmasını beklememek lazım. Oyuncunun zaten savunmada rakip oyunculara alerjisi var. Sahadaki dizilişe baktığımda ya 5-3-2 ya da 4-1-3-2 oynandığını düşünüyorum. Geride 5 oyuncu var. Telles geçse sağ bek onu karşılayacak. Savunma ile orta sahanın arasında ortada bomboş 4 Galatasaraylı oyuncu var. Bence golün sebebi bu 4 boş oyuncu.

Kişiye özel markajı ben de denedim. Ancak marking'i iyi olan bir oyuncu ile kontrol etmeye çalışıyor olsanız bile rakip takımın hocası öyle bir taktik veriyor ki, markajdaki oyuncu marke eden oyuncuyu ileri çekiyor ve arkadan koşu yapan oyuncu bomboş kalıyor. Bu yüzden adam adama markajdan ziyade alan savunması daha az riskli.

Bazen her zaman işleyen taktik işe yaramaz oluyor. Yani maçın başında verdiğiniz taktikte sen şunu tut, sen kademede kal, senin görevin hücum, sen ileri çıkma gibi komutlar vererek mükemmel bir sistem oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Ancak maç içerisinde rakip de hamle yapıyor ve buna reaksiyon verilmediği zaman çoğunlukla golle sonuçlanıyor. Yani maçı mümkün olduğunca çok izleyip taktiksel değişiklikler yapmak gerekiyor.

Namzet
20.Kasım.2014, 12:48
Merhabalar,

Marking'i 9 olan Alper Potuk'tan adamının başında durmasını beklememek lazım. Oyuncunun zaten savunmada rakip oyunculara alerjisi var. Sahadaki dizilişe baktığımda ya 5-3-2 ya da 4-1-3-2 oynandığını düşünüyorum. Geride 5 oyuncu var. Telles geçse sağ bek onu karşılayacak. Savunma ile orta sahanın arasında ortada bomboş 4 Galatasaraylı oyuncu var. Bence golün sebebi bu 4 boş oyuncu.

Kişiye özel markajı ben de denedim. Ancak marking'i iyi olan bir oyuncu ile kontrol etmeye çalışıyor olsanız bile rakip takımın hocası öyle bir taktik veriyor ki, markajdaki oyuncu marke eden oyuncuyu ileri çekiyor ve arkadan koşu yapan oyuncu bomboş kalıyor. Bu yüzden adam adama markajdan ziyade alan savunması daha az riskli.

Bazen her zaman işleyen taktik işe yaramaz oluyor. Yani maçın başında verdiğiniz taktikte sen şunu tut, sen kademede kal, senin görevin hücum, sen ileri çıkma gibi komutlar vererek mükemmel bir sistem oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Ancak maç içerisinde rakip de hamle yapıyor ve buna reaksiyon verilmediği zaman çoğunlukla golle sonuçlanıyor. Yani maçı mümkün olduğunca çok izleyip taktiksel değişiklikler yapmak gerekiyor.

Yorum için teşekkürler ancak sorun markaj özelliğinin düşük olması değil top rakibe geçtiğinde Alper'in alakasız bir mevkide duran Melo'ya doğru anlamsız koşusu ve gelen gol tamamiyle maç motorunun hatası

Bafici
20.Kasım.2014, 13:44
Si games forumlarında benzer örnekler var. Üzerinde çalıştıklarını söylüyorlar. Gelecek yamayla düzeltilebilir.