PDA

View Full Version : Transfer Yapmak Mümkün Mü?

nessus
21.Kasım.2014, 01:38
Arkadaşlar Foggia ile kariyer yapıyorum. Çok paramız yok ama farzı misal 2M bütçem var. Süper takımların korkunç potansiyelli oyuncularına değil alelade bir oyuncuya muhtemelen ca/pa değerleri 110larda gezen oyuncularına "Teklifi Öner" seçeneği ile fiyat soruyorum fiyat anında 4m ve üstüne çıkıyor. Ne oluyoruz yahu? 50k lık adam, dediğim gibi PAları da yüksek değil, çok parlak oyuncular değil nasıl bu fiyat isteniyor? İstisnasız her adam böyle.

Oyunda kiralık oyuncu dışında birini transfer etmek mümkün olmadı. "Teklifi Öner" demekle hata mı ediyorum acaba? Direkt gönderirsek kabul ediyorlar mı ki hiç sanmıyorum. Sizde durum nedir?

pappi
21.Kasım.2014, 15:53
Transferde neden ısrar ettiğini anlamadım.Portsmouth senin transfer bütçen benim maaş bütçem idi.kiralık oyuncularla premier lige çıktım.küçük takımsan transfere harcayacağın parayı maaş bütçene aktar,büyük takımlardaki çömez,ama sana göre çok iyi olan oyunculara kiralama teklifi yap.Eğer oyuncunun potansiyeli varsa klüp satmka istemiyor,yetişsin öyle satarım mantığı güdüyor.ama kiralama teklifi yaparsan hele de maaşını ödemede katkı sağlarsan,oyuncusu gelişeceği için kabul ediyorlar.

oyuncu takımında forma şansı bulursa klüp de memnun oluyor,oyuncu da memnun oluyor.ileride o oyuncu klübüyle sıkıntı yaşadığında bonservis ödemeden sözleşme imzalama imkanın oluyor (oyuncu sana ve takımına karşı sempati duyduğu için)

ben interden bir forvet kiraladım,skybet2'den premier lige kadar her sene kiraladım ve oynattım,oyuncunun potansiyeli yüksekti,intere fiyat sordum,astronomik bi rakam istedi (40-50m $) civarı.o kadar para bende ne gezer:) oyuncuyu da oynatamadı,oyuncu sözleşme imzalamadı inter ile,6 ay kala ben imzaladım.bedavaya aldığım adam şu an 30m $ değerinde Portsmouth'da.

sözün kısası satın alamayacağın kalitedeki 10 tane oyuncuyu kuruş para harcamadan kiralamak varken elindeki 2 milyonu bir oyuncuya yatırmak küçük klüp için mantıklı dğeil.

nessus
21.Kasım.2014, 20:46
Kiralık oyuncuların çoğunu kulüpler benim gibi bir kulübe yollamıyorlar. Dediğin gibi olsa zaten asla transfer yapmam. Kulübün izin verdiği de bana gelmiyor. Posası kalıyor yani piyasanın.

Dargan
22.Kasım.2014, 02:30
O adam klüp vazgeçilmezdir. Örnek vereyim Fenerbahçe'yi yönetiyorsun. Volkan'a fiyat soruyorlar yada teklif yapıyorlar. Sen satmamak için iki katına çıkartırsın teklifi. Onun gibi düşün.

exe_genesis
23.Kasım.2014, 15:09
Bölgesel rakibin falan olabilir mi? Dün 5-6 takımın teklif yaptığı satılık/kiralık listesinde olan bi oyuncu kiralarken yada satın alırken tam hatırlamıyorum "rakibi olduğunuz için size vermek istemiyor" gibisinden bi yazı çıkmıştı. Başkalarına 1m ye verse bile sana 4m demiş olabilir mi benzer bi nedenden dolayı.

nessus
23.Kasım.2014, 15:15
Yok olayı transfer piyasasının kızgınlığına bağlıyorum. Özellikle gençleri vermek istemiyorlar, yüksek fiyat çekiyorlar. İşin kötüsü süper adamlara da ederinden fazla fiyat çekiliyor. Bazen genç oldugu için, bazen adama ihtiyacı oldugu için böyle yapılıyor. Bizim de sinirlerimizi bozuyor tabi elimizdeki üç kuruş parayla :)