PDA

View Full Version : Kenardan yapılan ortalar

peker_553
23.Kasım.2014, 23:32
Arkadaşlar gerçekten eleştiri yapmak istemiyordum ama gerçekten sıktı artık oynadığım maçlarda hemen hemen her maçta kenardan ortayı kesiyor gol oluyor duran topları saymıyorum bile bunun bi çözümü yok mu ya gerçekten çok rezil bi durum güncelleme ile düzelecek mi bu saçmalık

sarianet
23.Kasım.2014, 23:35
bunun bi çözümü malesef yok oyun size gol attıracak ve o gol genelde kenarda ortalardan gelecek

peker_553
24.Kasım.2014, 00:14
çok saçma çok oyundan soğudum yemin ederim bi maçta 3 golüde kenardan yedim yemin ederim ya

rexpo1994
24.Kasım.2014, 00:29
beklerin - rakip kanatlara pres yapmalı.Öyle yaparsan azalıyor eğer kanatları ortasaha çizgisinin üzerindeyse bekleri biraz daha ileri alabilirsin.

MasALP
24.Kasım.2014, 06:30
Taktiksel olabilir beklere pres verirsen iş görür Caner ve Ozan bu konuda çok başarılı olmuştu bende ve varsa ofansif kanatlar savunmaya yardım etmeli rakip bekler tehlikeli olabiliyor Bruno-Ahmet ikilisi oynuyordum kafa topları her zaman bizdeydi ve orta açtırmıyorduk kolay kolay ne zaman ki Bruno kırmızı yedi Topalı denedim bin pişman oldum Sow da savunma yapamayınca ardı ardına rakip bek uzaktan ortaladı kafa golü yedik

peker_553
24.Kasım.2014, 10:12
3 lü defansta bunu yapabilirmiyiz peki ?

MasALP
24.Kasım.2014, 11:27
Taktik ve takım ney kardeşim daha net birşey söyleyebiliriz ona göre?

Viola26
24.Kasım.2014, 13:16
Bunu bağlantılı olarak bu konu altında bende bir soru sormak istiyorum ; Duran top savunması sürekli çalıştığımız halde neredeyse her maç duran toptan gol yiyorum,siz duran top savunması haricinde buna çözüm olarak ek birşeyler yapıyormusunuz ? Yapıyorsanız neler yapıyorsunuz açıklarsanız sevinirim :) .

bangbangstar
24.Kasım.2014, 16:03
Bu yaşananların çözümü şudur: "15.4.3" belki de "15.4.4"

nessus
24.Kasım.2014, 16:52
Ben de tam aksini düşünüyorum, beklerin pres yapmasınlar varsa önündeki kanatların da presini azalt.

Rakip Talimatlarından orta yapacak adama "sıkı markaj" "topa hamle sert" yapmak da bir nevi engel. Ama çözüm değil, bu golü yemek bu oyunun fıtratında var :D

Ketchaup
24.Kasım.2014, 18:40
bu orta gollerinden 1 tane attıysam 10 tane yedim.

çözüm değil belki ama 2 sezondur bu gollerden yemediğim için paylaşıyım. kanattaki oyuncularıma daha fazla pres komutu veriyorum hiç yemedim. hatta o tarz orta/şut pozisyonu bile görmedim kalemde. bi de beklerimi geniş alanda oynatıyorum.

rexpo1994
24.Kasım.2014, 18:40
3 lü defansta bunu yapabilirmiyiz peki ?
3 lü stoperde wing back kullanıyorsan onlar yapar zaten-wingback kullanmıyorsan kanatların en azından defansif kanat oyuncusu olsun.onlarada pres ya da rakibin kanatına markaj verebilirsin.
''Ketchaup'' arkadaşın dediği gibi bekler ve kanatlarını geniş alan oynatmakta fayda var.

peker_553
24.Kasım.2014, 22:24
yok arkadaş leipzig kariyerim var yemin ederim sırf bu kenar golleri yüzünden maçları kaybediyorum.kanat oyuncularıma pres yap dedim, sabit kal dedim herşeyi yaptım yok yok olmuyor yemin ederim oyundan soğudum bu hata düzelene kadar kariyer açmayacağım.

SilverSpy
25.Kasım.2014, 16:48
yok arkadaş leipzig kariyerim var yemin ederim sırf bu kenar golleri yüzünden maçları kaybediyorum.kanat oyuncularıma pres yap dedim, sabit kal dedim herşeyi yaptım yok yok olmuyor yemin ederim oyundan soğudum bu hata düzelene kadar kariyer açmayacağım.

Hocam Leipzig herkesin önerdiği bir takım. Sponsoru sağlam ve başarıya aç bir takım. Ben Leipzig ile kariyer yapmayı düşündüm ama emin olamadım, keyifli oluyor mu?

peker_553
25.Kasım.2014, 16:51
Ya keyif alamiyorsunkii bu sacma sapan hatalar yuzundenn

ReaList
25.Kasım.2014, 18:39
Bekleri çakılı oynatıp kanatları tutturmayı deneyin. Ayrıca takım komutlarında savunma çizgisini geride kurmayı deneyin.