PDA

View Full Version : Maaş Eşiği

Catenaccio
25.Kasım.2014, 21:52
Arkadaşlar şimdi şöyle bir sıkıntı var. Yönettiğim kulüp büyümeye başlıyor. Maaşlara örneğin as takım statüsünde bir futbolcuya en fazla yıllık 75 bin euro önerebiliyordum. Sonrasında mali durum düzelmeye başladı. İyi bir maaş bütçesi verdiler. 3,5 milyon civarı ve 2,5 milyonu boşta yani harcanabilir durumda. Fakat buna rağmen bir futbolcuya önerebildiğim en fazla maaş miktarı yıllık 75 bin euroda kaldığı için istediğim transferleri yapamıyorum. Ondan ziyade bu bir dengesizlik. Bu kadar maaş bütçesi var fakat önerebildiğim maaşlar bu kadar az olmamalı. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

HeracLes
25.Kasım.2014, 22:10
Bu durumu çözmek için yönetim ile konuşabilirsin. Daha iyi oyuncuları kulübe çekmek için maaş sınırını yükseltmeliyiz gibi bir seçenek olması lazım. Ama hiç kullanmadım, ondan ziyade maaş bütçeni artırarak da maksimum maaşı artırabilirsin ki ben öyle yapıyordum.

Catenaccio
25.Kasım.2014, 23:12
Bu durumu çözmek için yönetim ile konuşabilirsin. Daha iyi oyuncuları kulübe çekmek için maaş sınırını yükseltmeliyiz gibi bir seçenek olması lazım. Ama hiç kullanmadım, ondan ziyade maaş bütçeni artırarak da maksimum maaşı artırabilirsin ki ben öyle yapıyordum.

Dediğim gibi maaş bütçem arttı fakat maaş sınırı halâ aynı. Yönetimle konuşma konusunda da ben öyle bir seçenek göremedim. Belki de şu an görüşmeye açık değildir böyle bi seçenek bilemiyorum.

Önder HOCA
25.Kasım.2014, 23:17
Dediğim gibi maaş bütçem arttı fakat maaş sınırı halâ aynı. Yönetimle konuşma konusunda da ben öyle bir seçenek göremedim. Belki de şu an görüşmeye açık değildir böyle bi seçenek bilemiyorum.

yebi sözleşme imzaladıysan o seçenek kapalı olabilir, ek olarak transfer yaparken transfer bütçesini maaş bütçesine aktarıp arttırmayı deneyebilirsin transfer onayındada maaş bütçesinden kısılsınmı gibi soru gelir onaylarsın

pappi
26.Kasım.2014, 13:19
Görmediysen şu an kapalıdır,klüp tavan maaş limiti artırmak istemiyordur.normalde yönetimle görüşme seçeneklerinde teklif edilebilir maaş limiti artırma isteği var,personeller ve alt yapı oyuncuları için de aynı seçenek mevcut.

Berkerguney
26.Kasım.2014, 15:52
Transfer bütçeni maaş bütçene kaydır çözülür.

Catenaccio
26.Kasım.2014, 16:57
Görmediysen şu an kapalıdır,klüp tavan maaş limiti artırmak istemiyordur.normalde yönetimle görüşme seçeneklerinde teklif edilebilir maaş limiti artırma isteği var,personeller ve alt yapı oyuncuları için de aynı seçenek mevcut.

Teşekkürler bu açıklayıcı oldu. Demekki şu an bende o seçenekleri görüşmeye açmamış yönetim. Açıldığında halledeceğim.

pappi
27.Kasım.2014, 11:36
Şöyle birşey yaşadım,

Elimde çok iyi bir regen var,dünya çapında yıldız oyuncu,sol defans,sol kanat arkası,sol orta saha normal pozisyonları,bir benzeri daha yok oyunda.6.5M dolar maaşı var,barselona takip etmeye başlayınca oyuncum benimle konuşmak istedi,barselonanın kendisini takip ettiğini eğer teklif gelirse kabul etmemi istedi.büyük klüpte oynamak istiyormuş, "seni kaybetmek istemiyorum,burda kalman için ne yapabilirim" dedim.iyi bi maaş teklif etmen lazım dedi.tamam dedim,yakında görüşmelere başlarız deyip atlattım.

ara transfer döneminde oluyordu bu olay,transfer sezonu kapandıktan bir kaç gün sonra yine konuşmak istedi,sözünü tutmuyosun deyip trip attı :D unutmamış kerata. sözleşme teklif ettim,temsilcisi maaş olarak 12M istedi ve pazarlık şansı tanımadı,klübüm de o maaşı kabul etmediğinden (maaş kısmı kırmızıya boyandı) imzalayamadım,geri tuşuyla görüşme ekranından çıktım.(bu önemli,teklifi iptal et falan derseniz küsüyor,aranız açılıyor) bir süre sonra tekrar sözleşme teklif ettim.bu sefer istediği maaş 9M'a falan düşmüştü.

bu arada maaş bütçem 150m transfer bütçemde 70 milyon var fakat yönetim maaş bütçemi arttırmama izin vermiyor.yönetimle görüşüp teklif edilebilir maaş limiti yahut maaş bütçemin arttırılmasını isteyecektim ki daha önce isteyerek iki üç kez arttırdım (başarılı olduğum için ben kıramıyorlar :D ) fakat hiç bir seçenek yoktu,yönetimden arttırım adına isteyebileceğim hiç bir şey yoktu,hep düşürme istekleri vardı.eğer arttırabilseydim 12m maaşı kabul edecektim,edemeyince bir süre sonra 9m'a düşürdü isteğini.

ben maaş dengesinin bozulmaması için daha da düşürmek istiyordum,bu yüzden maaşı 7.5m a indirdim imza parasını 2-3m arttırınca kabul etti.

özetle,imza parasını arttırabiliyorsanız maaşı düşürebilirsiniz.5 yıllık sözleşmede 2m düşürebilirseniz maaşı,10m kârınız olur,imza parası zaten veriyorsunuz,10m dan biraz feragat ederek (2-3m) imza parası verin,oyuncu peşin parayı görünce kabul ediyor.böylece toplamda 6-7m tasarruf etmiş olursunuz.

okan89
27.Kasım.2014, 13:28
Transfer bütçem var fakat maaş limitini biraz aştık. İkinci sezonda ocak transfer dönemindeyim.Transfer bütçesini maaş bütçesine aktarmak istiyorum fakat ayarlama yaptırmıyor bu neden olur bilgisi olan varmı ?

pappi
27.Kasım.2014, 13:45
onu tam anlamış değilim,klüp mali yapısına göre kısıtlama getiriyor sanırım.mesela transfer gelirinin transfer bütçesine aktarılacak oranını 20% yapıyor.yani 100m luk transfer geliri elde ettiniz,bunun 20m'unu transfer bütçenize ekliyor,geri kalanını kasaya koyuyor,eğer ligde ve avrupada galibiyet alırsanız klüp geliri de artıyor.bu sefer yönetim transfer gelirinden transfer bütçesine aktarılacak oranı 100%'e çıkarıyor.

ben transfer bütçemden maaş bütçeme aktarma yapıyordum ama bu üç beş milyonu geçmiyordu,yönetimden istekte bulunarak arttırıyordum.şimdi yönetim yeni stad yapımına başladı 300m dolar civarı bütçe ayırdı.biraz kemerleri sıktı,ne yönetimden talepte bulunabiliyorum,ne de transfer bütçemden aktarma yapabiliyorum.ayar çubuğundaki nokta maaş bütçesine adar gelmiş ve pasif durumda.mali durumdan dolayı sanırım.