PDA

View Full Version : rotasyon oyuncuları

gfblugano35
26.Kasım.2014, 01:44
Ya oyuncuyla sözleşme imzalıyoru çok sık oynatmıyacağımı bildiğim için rotasyonda diretiyorum kadro durumu için. Kabul ediyor. Arada 11 oynatıyorum genelde sonrada sokuyorum oyuna. Adam neden oynamıyorum diye konuşmak istiyor benle. Bu nasıl bir mantıksızlık. Emre as takım oyuncusu olarak gözüküyor. 6 maçtır kadroya almadım sesi cıkmıyor. Ferreyra 4 maç sonradan girdi diye 11 oynamak istiyorum diyor kadro durumu rotasyon olmasına rağmen

Artul
26.Kasım.2014, 02:54
Oyunun bazı noktalarında saçmalıklar var malesef.. 21 Yaş Altı takımından birini kiraya gönderdim, Icardi niye kiraya gönderdiniz diye karşıma geldi. :) Hayır baktım akrabası değil, sevdiği kişilerde de değil.. Tövbe estağfurullah dedim kapattım oyunu..

Fietra 10
26.Kasım.2014, 10:58
Aynen öyle.Bu kadro olayı çok saçma.Dünya çapında kalecim var arkasına 2 yıldız potansiyelli sıradan bir kaleci alıyorum.Yedek statüsünde sözleşme imzalıyorum.Ocak ayı olmadan oynamak istediğini söylüyor.Çok saçma.Sen senede 3 maç oynarsın oynamazsın.Bunu düzeltmeleri lazım.Yıllardır aynı.Ne yedek ne de rotasyonun bi esprisi var.

serwan
26.Kasım.2014, 11:21
Hiç değilse sözleşme imzalarken yedek ya da rotasyon diye imzaladıysak sesleri çıkmamalı.. profilinde 10 üstünde değer olmayan paftan çıkardığım adam bile beni oynat diyor..

pappi
26.Kasım.2014, 13:16
bu oyunda şöyle birşeyle karşılaştım "madem beni as takım kadrosuna koydunuz,o halde oynatın" gibi bir serzeniş geldi oyuncumdan.Yedek kadrosundayken sesi çıkmayan oyuncu (potansiyeline erişmiş 25-26 yaşlarında) sakatlıklardan dolayı hem defansın ortasında,hem de sağ bek olarak oynayabildiği için iş görür diye as takım kadrosuna yolladım.bir süre oynatmayınca böyle bir serzenişte bulundu.

Tahminim şöyle ki,potansiyeline ulaşmış oyuncular,takımınıza göre kalitesiz de olsalar oynamak istiyorlar.Ya oynatacaksınız,ya satacaksınız.

Rotasyon oyuncusunu sezonda 4-5 maç oynatmakla avutamazsınız,rotasyon oyuncusu demek bir mevkide as takım oyuncusuyla dönüşümlü oynayacak oyuncu demek.sen rotasyon oyuncusunu yedek oyuncu gibi kullanırsan mızmız edecektir.

Şöyle düşünmek lazım,oyun bize diyor ki bir futbolcu 24-27 yaşlarında en verimli çağını yaşar.siz o çağda bir oyuncuyu,potansiyeline erişmiş olduğu halde oynama fırsatı vermiyorsanız,o oyuncu mızmız eder.

Yine de haddini aşan,potansiyeline erişmediği halde as takımda oynamak isteyen densizler olacaktır,ikili konuşmaya girdiğinizde kendisinin yedek olduğunu üzerine basa basa söyleyin,konuşmanın gidişatına göre ya haddini bilecek ve forma vereceğiniz günü bekleyecektir,ya da oynayabileceği bir takıma gitmek isteyecektir.eğer potansiyeli olan genç bir oyuncu ise kiralık gönderme konuşması yapın.yaşı geçmiş potansiyelli bir oyuncu ise zaten gelişemeyecektir iyi bir fiyata satmaya bakın.

Ben de potansiyeli olan oyuncuları takıma doldurup yetiştirmeyi tercih ediyorum,kadro şişince çok başım ağrıyordu ama bu oyunda felsefemi değiştirdim.sadece profesyonelliği yüksek,karakteri düzgün gençleri ve mutlaka ihtiyacım olan pozisyonlara göre transfer ediyorum.iyi gözlemciler alıyorum klübe,ve gözlemcilerin "ne olursa olsun takıma kazandırılmalı" dediği oyuncuları yahut negatif etkilerin az olduğu,potansiyelin yüksek olduğu oyuncuları alıyorum.Kadroyu şişirmeden rotasyonu sağlamaya çalışıyorum.oyuncularım dengeli forma şansı bulduğu için daha çabuk gelişiyorlar ve oynayan futbolcunun değeri artıyor.böylece alttan gelen yeteneklere yer açmak için rotasyonda olgunlaşan oyunculardan talibi olanları satıyorum.yerine gençlerden takviye yapıyorum.şu an gelişmesi için kiraya verdiğim oyuncular içinde 3 tane vazgeçilmezim var.diğerleri mızmız edince "as takımda yerin yok sana şans verene kadar bekle" diyorum geri adım atıp bekliyim madem diyorlar :D

oyunda bir kaç sezon sonra maaş ve transfer bütçesi artıyor,büyük bir iştahla genç yetenek avına başlıyoruz ve kadroyu şişiriyoruz,oynatamadığımız oyuncular potansiyeline erişmeden heba oluyor.ben o iştahı bastırmaya çalışıyorum,çok ender bir oyuncu değilse (kanat bekler ya da bir kaç pozisyonda normal olarak oynayabilen) transfer etmiyorum.Oyun biraz da bunu önlemek için gerçekçilik katmış gibi geldi bana.her futbolcu oynamak ister,sadece para ile memnun edemezsiniz.

kendi oyuncunuz ise,favori klübü sizi klübünüz ve siz de sevdiği personellerdensinizdir,nazınız geçer o oyuncuyu idare edebilirsiniz ancak başka takımdan transfer ettiğiniz oyuncular nazlı olur.konuşmalar önemli,konuşmaları pas geçmeyin.

gfblugano35
26.Kasım.2014, 13:19
Benim 21 yaş altında oynayan uygar diye biri var o bile oynamak istiyorum diyor dediğin gibi. Ama bu çok saçma ve acilen değişmesi lazım. Yani ben her maç birini oynatamamki. Adama seni oynatıcam söz diyorum. 2 maç oynatıyorum adam 6,70le oynuyo gol atamıyor forvet. Sonra yedeğe çekiyorum gelip bana sözünü tutmuyorsun diyor. Biraz klişe olucak ama gerçekten oyundan soğutuyor böyle şeyler ve biz bu oyuna para verdik. Kenarada atamıyoruz.

gfblugano35
26.Kasım.2014, 13:29
bu oyunda şöyle birşeyle karşılaştım "madem beni as takım kadrosuna koydunuz,o halde oynatın" gibi bir serzeniş geldi oyuncumdan.Yedek kadrosundayken sesi çıkmayan oyuncu (potansiyeline erişmiş 25-26 yaşlarında) sakatlıklardan dolayı hem defansın ortasında,hem de sağ bek olarak oynayabildiği için iş görür diye as takım kadrosuna yolladım.bir süre oynatmayınca böyle bir serzenişte bulundu.

Tahminim şöyle ki,potansiyeline ulaşmış oyuncular,takımınıza göre kalitesiz de olsalar oynamak istiyorlar.Ya oynatacaksınız,ya satacaksınız.

Rotasyon oyuncusunu sezonda 4-5 maç oynatmakla avutamazsınız,rotasyon oyuncusu demek bir mevkide as takım oyuncusuyla dönüşümlü oynayacak oyuncu demek.sen rotasyon oyuncusunu yedek oyuncu gibi kullanırsan mızmız edecektir.

Şöyle düşünmek lazım,oyun bize diyor ki bir futbolcu 24-27 yaşlarında en verimli çağını yaşar.siz o çağda bir oyuncuyu,potansiyeline erişmiş olduğu halde oynama fırsatı vermiyorsanız,o oyuncu mızmız eder.

Yine de haddini aşan,potansiyeline erişmediği halde as takımda oynamak isteyen densizler olacaktır,ikili konuşmaya girdiğinizde kendisinin yedek olduğunu üzerine basa basa söyleyin,konuşmanın gidişatına göre ya haddini bilecek ve forma vereceğiniz günü bekleyecektir,ya da oynayabileceği bir takıma gitmek isteyecektir.eğer potansiyeli olan genç bir oyuncu ise kiralık gönderme konuşması yapın.yaşı geçmiş potansiyelli bir oyuncu ise zaten gelişemeyecektir iyi bir fiyata satmaya bakın.

Ben de potansiyeli olan oyuncuları takıma doldurup yetiştirmeyi tercih ediyorum,kadro şişince çok başım ağrıyordu ama bu oyunda felsefemi değiştirdim.sadece profesyonelliği yüksek,karakteri düzgün gençleri ve mutlaka ihtiyacım olan pozisyonlara göre transfer ediyorum.iyi gözlemciler alıyorum klübe,ve gözlemcilerin "ne olursa olsun takıma kazandırılmalı" dediği oyuncuları yahut negatif etkilerin az olduğu,potansiyelin yüksek olduğu oyuncuları alıyorum.Kadroyu şişirmeden rotasyonu sağlamaya çalışıyorum.oyuncularım dengeli forma şansı bulduğu için daha çabuk gelişiyorlar ve oynayan futbolcunun değeri artıyor.böylece alttan gelen yeteneklere yer açmak için rotasyonda olgunlaşan oyunculardan talibi olanları satıyorum.yerine gençlerden takviye yapıyorum.şu an gelişmesi için kiraya verdiğim oyuncular içinde 3 tane vazgeçilmezim var.diğerleri mızmız edince "as takımda yerin yok sana şans verene kadar bekle" diyorum geri adım atıp bekliyim madem diyorlar :D

oyunda bir kaç sezon sonra maaş ve transfer bütçesi artıyor,büyük bir iştahla genç yetenek avına başlıyoruz ve kadroyu şişiriyoruz,oynatamadığımız oyuncular potansiyeline erişmeden heba oluyor.ben o iştahı bastırmaya çalışıyorum,çok ender bir oyuncu değilse (kanat bekler ya da bir kaç pozisyonda normal olarak oynayabilen) transfer etmiyorum.Oyun biraz da bunu önlemek için gerçekçilik katmış gibi geldi bana.her futbolcu oynamak ister,sadece para ile memnun edemezsiniz.

kendi oyuncunuz ise,favori klübü sizi klübünüz ve siz de sevdiği personellerdensinizdir,nazınız geçer o oyuncuyu idare edebilirsiniz ancak başka takımdan transfer ettiğiniz oyuncular nazlı olur.konuşmalar önemli,konuşmaları pas geçmeyin.

İyide dostum şöyle bir durum var. O zaman 11 tane kaliteli oyuncun olur. Gerisi ''yedek'' statüsünde gençler olur. Peki ya sakatlık olursa ben 19 yaşındaki gelişmemiş adamla napıcam ? Adam akıllı iyi bi yedeğim olmayacak mı benim kadromda. Bir tane iki tane değilki bunlar. Neredeyse hepsi mızmızlanıyor. Beni oynatmıyormusun nedemek yani. Bende Okay ve Emre can var. Genelde senede neredeyse 10-15 maç arası Okay oynar özellikle ligte rahat maçlarda. Emre Can kilit olmasına rağmen ses etmez. Okay hep mızmızlanır. Statüsü ''yedek'' olmasına rağmen. Ben daha ne yapayım kaç maç oynatayım ? ''Yedek'' statülü adamı senede 25 maçmı alayım kadroya. Bu adam ''yedek''. Zaten oyunda adam akıllı Türk yok. Bunlarada çok gider yapamıyosun açıkçası. Yaptığında gitmek istiyor bu sefer takımdaki huzur bozulup moraller düşüyor. O adamı yollasan yerine Türk bulmak çok zor. O yüzden kusura bakma ama oyun burda büyük bir saçmalık yapmış. Gerçekçilik değil. Diego Ribas Fenerbahcede kaç maç yedek kaldı bu sene. Sesini çıkardımı hiç ? Basında duydunmu böyle birşey. Ben duymadım. Gerçekte Diego gibi en çok maaşı kazanan adam maça hiç girmeden kaç maç geçirdi. sonra çıkıp oynadı.Ama oyuna bak.Uygar zeybek beni niye oynatmıyon diyor. Saçma. Hemde büyük bir saçmalık !

pappi
26.Kasım.2014, 14:10
oyuncunun profesyonelliği burada ön plana çıkıyor,oyundaki hata bütün oyuncularda görülmesiyle olur.mesela sakatlıklar adam ayırt etmeden gerçekleşiyor,en sağlam adam bile antrenmanda sakatlanıyor.bunun bi hata olduğunu kabul ediyoruz,ancak bütün oyuncuların mızmızlanmadığını kendin de söylüyorsun.oyuncunun profesyonelliği nedir? karakteri nedir? ManU'da James Wilson potansiyeli yüksek bir forvet,avrupa kupaları göz önüne alındığında klüpten yetişmiş-ğlkeden yetişmiş oyuncu statüsünde ilk onbire alınacak oyunculardan,para verip alamazsın ManU'dan ama oyuncu serbest kaldı, sebep??? oynatılmaması.oyuncu iyi bir forvet ama sürekli oynamak isteyen bir karakteri var.kendi klübünden serbest kaldığında huyunu biliyordum,serbestken sözleşme imzaladım,Portsmouth ile bir kere premier lig şampiyonluğum vardı,bana geldiğinde fiyatı 40m$ oldu otomatikman.rotasyon olarak imza attırdım bir kaç maçta da oynattığım halde ara sıra mızmız edip konuşmak istiyor,her seferinde sana haksızlık ettim deyip akabinde bir kaç maç oynatıyorum biraz sesi kesiliyor.amacım biraz daha parlatıp (şu an 24 yaşında) chelsea liverpool gibi klüplere iyi bir fiyata satıp kurtulmak.

oyuncuların karakterini de göz önüne almak lazım,sözleşme bitimine 4 yıl kalan oyuncu iyi oynadığı için temsilcisi yeni sözleşme istiyor,reddediyorum.oyuncu konuşmak istiyor,sözleşmenin bitimine daha çok var diyorum,haklısınız deyip gidiyor.belki gerçekte sürekli yedek olan (Fenerbahede Semih gibi) oyunda yedek olmaya tahammülü olmayan oyuncular vardır ona birşey diyemem ama oyunda hata olarak görülecek bir problem olduğunu düşünmüyorum ben.