PDA

View Full Version : Türkiye 2.Ligde ilginç bir terslik var

Papi44
30.Kasım.2014, 18:45
Çoğunuz bu ne saçmalıyor öyle bir şey olamaz diyebilir ama şöyle bir şey var; Bildiğiniz maç kazanamama olayı var! beta versiyonunda normaldi herşey ta ki oyunun kendisi çıkana kadar. Malatyasporla defalarca kariyer açtım,bilgisayara format attım,5-6 tane ayrı takımla kariyer açıp birde öyle yapayım dedim yok yok yok yine aynı. Düşündüm bir an maç motoruyla ilgilidir yada yaptığım taktik kötüdür diye birsürü yol denedim ama olmadı. En sonunda tamamen aynı taktiğin kopyasıyla başka bir ligde oyun açtım ve ilginç olan şu ki taktik tıkır tıkır işliyor ben bu olayı çözemedim varsa TFF 2.ligde oynayanlar bilgi verebilir mi acaba?

Viper Thorne
30.Kasım.2014, 20:10
bende 2.ligten Göztepe ile kariyer yaptım hiç öyle bir sorun denk gelmedi normaldi işuan 2. sezonum zaten 1.ligteyim devam ediyorum hala aynı taktik ile

Nocna Mora
30.Kasım.2014, 20:42
Çoğunuz bu ne saçmalıyor öyle bir şey olamaz diyebilir ama şöyle bir şey var; Bildiğiniz maç kazanamama olayı var! beta versiyonunda normaldi herşey ta ki oyunun kendisi çıkana kadar. Malatyasporla defalarca kariyer açtım,bilgisayara format attım,5-6 tane ayrı takımla kariyer açıp birde öyle yapayım dedim yok yok yok yine aynı. Düşündüm bir an maç motoruyla ilgilidir yada yaptığım taktik kötüdür diye birsürü yol denedim ama olmadı. En sonunda tamamen aynı taktiğin kopyasıyla başka bir ligde oyun açtım ve ilginç olan şu ki taktik tıkır tıkır işliyor ben bu olayı çözemedim varsa TFF 2.ligde oynayanlar bilgi verebilir mi acaba?

Dostum ligin dinamiği çok farklı. 1.ligde çok iyi işleyen taktiğim 2.ligde işlemedi mesela. Düzenlemeler yapmak zorunda kaldım. Sarıyer'den kovuldum. Kocaeli ile playofflarla çıktım bank asya'ya mesela.

Papi44
30.Kasım.2014, 20:51
Dostum ligin dinamiği çok farklı. 1.ligde çok iyi işleyen taktiğim 2.ligde işlemedi mesela. Düzenlemeler yapmak zorunda kaldım. Sarıyer'den kovuldum. Kocaeli ile playofflarla çıktım bank asya'ya mesela.

bende 2.ligten Göztepe ile kariyer yaptım hiç öyle bir sorun denk gelmedi normaldi işuan 2. sezonum zaten 1.ligteyim devam ediyorum hala aynı taktik ile

İlk sezon fikstürlerinizin bir ekran görüntüsünü atabilirmisiniz acaba?

cikko
30.Kasım.2014, 21:30
Tepecikspor'u yöneteyim dedim yönetmez olaydım hazırlık maçlarında iyiydim.Lige bir başladım na-galibiyetle 2-3 ay geçirdim oyundan çıktım direk.1-0 önde oluyorum maç 1-1 oluyor son dakikalarda 2-1 yeniliyorum.En son Pazarspor'la maç yapıyorum Ahmet Kuru 2 gol atıp 2-0 yapıyor ben maçı 3-2 çevirdim diye sevinirken Ahmet Kuru çıkıyor 3-3 yapıyor.3-3 bitsin diye dua ederken ismini hatırlamadığım bir vatandaş 4-3 yapıyor ardından Ahmet Kuru 4.golünü de atıp oyundan çıkmama vesile oluyor.

Papi44
01.Aralık.2014, 20:56
Tepecikspor'u yöneteyim dedim yönetmez olaydım hazırlık maçlarında iyiydim.Lige bir başladım na-galibiyetle 2-3 ay geçirdim oyundan çıktım direk.1-0 önde oluyorum maç 1-1 oluyor son dakikalarda 2-1 yeniliyorum.En son Pazarspor'la maç yapıyorum Ahmet Kuru 2 gol atıp 2-0 yapıyor ben maçı 3-2 çevirdim diye sevinirken Ahmet Kuru çıkıyor 3-3 yapıyor.3-3 bitsin diye dua ederken ismini hatırlamadığım bir vatandaş 4-3 yapıyor ardından Ahmet Kuru 4.golünü de atıp oyundan çıkmama vesile oluyor.

İşte tam bahsettiğim şey bu. Hazırlık maçlarında mükemmel oyun sergileyen takımım lig maçlarında dut yemiş bülbüle dönüyor hiç bir maçı istediğim gibi sonlandıramıyorum

xwerswoodx
01.Aralık.2014, 21:18
Hazırlık maçlarına ben karşıdaki takımlar hep yedek oyuncuları ile çıkıyor diye bakıyorum, misal ben Chelsea ile hazırlık maçı hazırlıyorum hep yedeklerle çıkıyorlar bana karşı, 1-2 as oyuncusu oluyor sadece, tabi bide takım olarak taktiksel açıdan oturmadığı için yenebiliyoruz, ama ligde takımlar artık en iyi oyuncularını kadroya alıp oturmuş bir düzenle karşımıza çıkın ca işler kolay olmuyor, hiç 2. ligde oynamadım ama taktik tutmuyorsa bunun iki nedeni olabilir, oyuncular taktiğe yeterince hazır değildir yada diziliş tam olarak oyuncuların özelliklerini yansıtmıyordur

perpetua
02.Aralık.2014, 00:18
Hazirlik maclarinda oyuncular ve yapay zeka teknik direktorler maci ciddiye alarak oynamiyorlar.

Alt ligler icin tavsiyem, taktigi olabildigince basit tutmaniz. Hem teknik, hem de zihinsel ozellikleri pek ust duzey olmayan oyuncularla oynuyorsunuz. Bir veya iki tane dogru oyuncu cok fark yaratabiliyor. Oyunu bu oyuncular uzerine kurarak hucum etmek, savunmayi saglam tutup rakibin uzun toplarina karsi hazirlikli olmak (yani bir veya iki on libero kullanarak savunmadan seken toplari toplamak) cok onemli.

Bilhassa flair ozelligi ile beraber fiziksel ozellikler alt liglerde kendisini cok belli ediyor.