PDA

View Full Version : İlginç bir dosya fark ettim

ronanino77
07.Aralık.2014, 15:43
Bugün sortitoutsi.net adresinden lisans düzeltme yaması indirip yükledim. Kontrol etmek için oyunu açıp baktım ki bütün türkçe karakterlerde sorun var. Acaba düzeltebilir miyim diye indirdiğim edt, lnc dosyalarını not defteriyle açtım. teker teker kontrol ettim hepsini aradığımı bulmak için. bütün edt dosyalarına baktıktan sonra bir de bnc uzantılı "forbidden names" isimli bir dosya gördüm. onu da not defteriye açtım. karşıma yanına Blocked name eklenerek yazılmış bazı tanıdık isimler çıktı:

"BLOCKED_NAME" "Anders" "Breivik"

"BLOCKED_NAME" "Slobodan" "Milosevic"

"BLOCKED_NAME" "Nicolae" "Ceausescu"

"BLOCKED_NAME" "Francisco" "Franco"

"BLOCKED_NAME" "Benito" "Mussolini"

"BLOCKED_NAME" "Adolf" "Hitler"

"BLOCKED_NAME" "Joseph" "Goebbels"

"BLOCKED_NAME" "Vladimir" "Lenin"

"BLOCKED_NAME" "Joseph" "Stalin"

"BLOCKED_NAME" "Vladimir" "Putin"

"BLOCKED_NAME" "Pol" "Pot"

"BLOCKED_NAME" "Mao" "Zedong"

"BLOCKED_NAME" "Augusto" "Pinochet"

"BLOCKED_NAME" "Hugo" "Chavez"

"BLOCKED_NAME" "Fidel" "Castro"

"BLOCKED_NAME" "Ernesto" "Guevara"

"BLOCKED_NAME" "Osama" "bin laden"

"BLOCKED_NAME" "Saddam" "Hussein"

"BLOCKED_NAME" "Muammar" "Gaddafi"

"BLOCKED_NAME" "Hafez" "al-Assad"

"BLOCKED_NAME" "Bashar" "al-Assad"

xwerswoodx
07.Aralık.2014, 15:57
//Cra ck ile ilgili paylaşımlar yasak...

kilham96
07.Aralık.2014, 16:05
Oyunuda mı karıştırmışlar bu işe diyon şimdi :D

Papi44
07.Aralık.2014, 16:09
Bülent Ersoy neden yok

ronanino77
07.Aralık.2014, 16:39
//Cra ck ile ilgili paylaşımlar yasak...

Ne *****i hocam anlamadım bu oyunun kendi özel dosyalarından biri sizde de vardır. ayrıca oyunu da ilk çıktığı zamanlarda orjinal aldım

ronanino77
07.Aralık.2014, 16:44
Oyunuda mı karıştırmışlar bu işe diyon şimdi :D

Aynen öyle diyorum. Galiba bu listedeki isimler oyun kendi içinde oyuncu veya personel yaratırken onlara verilmesin diye bloklanmış.

kiddynamite
07.Aralık.2014, 16:49
Aynen öyle diyorum. Galiba bu listedeki isimler oyun kendi içinde oyuncu veya personel yaratırken onlara verilmesin diye bloklanmış.

aynen dediğin gibi.oyun ilk çıktığında bunun haberini bi yerde okumuştum.

wladcas
07.Aralık.2014, 16:53
Bu isim veya soy isimlerde regen çıkmasını engelleyen bir dosya olabilir bence.

Ketchaup
07.Aralık.2014, 19:18
bu isimlerde menajer açmak mı yasakmış neymiş :D

ronanino77
07.Aralık.2014, 19:22
Bu isim veya soy isimlerde regen çıkmasını engelleyen bir dosya olabilir bence.

Evet hocam ben de öyle düşünüyorum zaten

ronanino77
07.Aralık.2014, 19:46
Bunu burada paylaşmamın sebebi listedeki özellikle bazı isimlerin oldukça dikkat çekici olması. Listedekilerin geneli ölmüş, yaşayanlardan çoğunun da suçu sabit, yani suçluluğu neredeyse herkes tarafından kabul edilmiş. Ama bu kapsama girmeyen çok önemli biri var: Vladimir Putin. Bildiğim kadarıyla oyun Rusya'da da satılıyor ve Putin rus halkının çoğunluğunun desteklediği bir lider. Acaba oyunun yapımcıları bu durumun Rusya'da sıkıntı yaratma ihtimalinden korkmadılar mı?
Ayrıca bende hayal kırıklığı yaratan bir durum da var: listede hiç türk görmedim. Bence bu listeye bi Kenan Evren yakışırdı sanki ne dersiniz? Neticede zor çıkacak bir isim de değil. Buradan SI ve SEGA'ya sitemlerimi yolluyorum.

kvnc
07.Aralık.2014, 20:08
senelerdir bu isimler yasaklı listesinde zaten, size sürpriz olmuş

Aydin
07.Aralık.2014, 20:35
Aynen bu isimler senelerdir yasaklı. Bazıları telif hakkı sıkıntısı, bazıları saygı, bazıları da kötüye kullanımı engellemek için.

xwerswoodx
09.Aralık.2014, 00:26
cr ack ile ilgili kastım isim düzeltme yamasıydı, bu cr acklı oyunlar için yapılmış bir yama olduğu için yasak olduğunu belirtmek istedim

Bordo61Mavi
09.Aralık.2014, 03:12
Dosya'daki bazi isimleri silmek lazim.

bence Putin'den iyi bir forvet olabilir. SOGUKkanli gol vuruslari olur

ronanino77
09.Aralık.2014, 14:41
cr ack ile ilgili kastım isim düzeltme yamasıydı, bu cr acklı oyunlar için yapılmış bir yama olduğu için yasak olduğunu belirtmek istedim

Öyle olduğunu bilmiyordum. peki bu lisans yamasının orijinal oyuna olumsuz bi etkisi var mı? mesela online oyunda mı hata veriyor?

HeracLes
09.Aralık.2014, 22:28
Bunu burada paylaşmamın sebebi listedeki özellikle bazı isimlerin oldukça dikkat çekici olması. Listedekilerin geneli ölmüş, yaşayanlardan çoğunun da suçu sabit, yani suçluluğu neredeyse herkes tarafından kabul edilmiş. Ama bu kapsama girmeyen çok önemli biri var: Vladimir Putin. Bildiğim kadarıyla oyun Rusya'da da satılıyor ve Putin rus halkının çoğunluğunun desteklediği bir lider. Acaba oyunun yapımcıları bu durumun Rusya'da sıkıntı yaratma ihtimalinden korkmadılar mı?
Ayrıca bende hayal kırıklığı yaratan bir durum da var: listede hiç türk görmedim. Bence bu listeye bi Kenan Evren yakışırdı sanki ne dersiniz? Neticede zor çıkacak bir isim de değil. Buradan SI ve SEGA'ya sitemlerimi yolluyorum.

Rusya ve İngiltere'nin ilişkileri çok iyi değil zaten özellikle de Putin döneminde. Birbirlerini pek sevmezler, google'dan araştır görürsün. Fazla deşmeye gerek yok siyasi konuları.

kuatemok
10.Aralık.2014, 17:33
şimdi şöyle yapıyoruz. stalingrad savunmasından kaynaklı stalin kalede. lenin ve mao'yu beklere koyuyoruz, kendileri süratli insanlardı. musollini ve franco çakılı stoper rollerinde. kanatlarda che ve pinochet'i düşündüm. che'yi yırtıcı kanat oyuncusu, pinochet'i çalışkan kanat oyuncusu rolünde oynatmak verimi artırır sanıyorum. hitler savaşçı orta saha olabilir. hatta güzel de olur gibi. bin ladin defansif oyun kurucu rolünde harikalar yaratır. fidel castro gibi bir beyin adamını da santrforun hemen arkasında takımın beyni olarak oynatırsak sezonda 35-40 asist ortalaması yakalar. halk ağzıyla yırtıcı forvet olarak da milosevic'i düşündüm. burak yılmaz ayarında bir oyuncu olabilir. çirkeflik, tartışma ve agresifliği 18-20 arası olur zaten muhtemelen.