PDA

View Full Version : Steam Oyun Güncellemesini Kapatmak?

Namzet
14.Aralık.2014, 05:21
Football Manager'i 15.2.0'de tutup bu güncellemede oynamak istiyorum,offline kalmak dışında oyunun güncellemesini otomatik yapmasını engelleyebilir miyim?

playeray
14.Aralık.2014, 07:28
Otomatik güncellemeler devre dışı bırakılamıyor.

BaGa TaRKaN
14.Aralık.2014, 09:33
Aksine Otomatik GÜncellemeyi Kapatabilirsin Sadece Sen Güncellemek İstediğinde Güncelleyebilirsin. Şu An Tam Yerini Bilmiyorum Ama Steam-Ayarlar Kısmında Olması Lazım.

Papi44
14.Aralık.2014, 10:19
Kütüphaneden FM 15 sekmesine gelince ordan oyunun ayarlarına(seçeneklerine) girip bu oyunu hep güncel tut yazan bi kısım var ordan değişebilirsin

Namzet
14.Aralık.2014, 14:11
"Bu oyunu güncel tut" dışında "güncellemede öncelik verme" ve "oyunu çalıştırdığımda güncelleme" var yani her türlü güncelleme yapıyor online olursa, kapatma seçeneği yok

Namzet
14.Aralık.2014, 17:04
Yok mudur bir çözümü?

Pod
14.Aralık.2014, 17:04
Yaz aylarında gelen bir steam güncellemesiyle kalktı güncellemeleri kapatma olayı. Önceden arkadaşların söylediği yerden yapılabiliyordu. Şimdi eğer oyunu steam'de online olup oynuyorsan, güncellemek zorundasın diyorlar.

Yine de steam'in yüklü olduğu yerdeki config.vdf dosyasında bir güncelleme ayarı olabilir gibime geliyor.

Steam\config\config.vdf bu dosyayı herhangi bir metin düzenleyicisiyle açıp içerisinde update ile ilgili bir kısım bulursan oradan "0" veya "1" durumunu değiştirerek yapabilirsin. Yani atıyorum AutoUpdate diye bir değişken girilmişse karşısında "1" olmalı, sen onu "0" yaparak kapatabilirsin.

Tabii eğer update olayını oradan da kaldırmadılarsa.

aytekin79
14.Aralık.2014, 17:11
Yaz aylarında gelen bir steam güncellemesiyle kalktı güncellemeleri kapatma olayı. Önceden arkadaşların söylediği yerden yapılabiliyordu. Şimdi eğer oyunu steam'de online olup oynuyorsan, güncellemek zorundasın diyorlar.

Yine de steam'in yüklü olduğu yerdeki config.vdf dosyasında bir güncelleme ayarı olabilir gibime geliyor.

Steam\config\config.vdf bu dosyayı herhangi bir metin düzenleyicisiyle açıp içerisinde update ile ilgili bir kısım bulursan oradan "0" veya "1" durumunu değiştirerek yapabilirsin. Yani atıyorum AutoUpdate diye bir değişken girilmişse karşısında "1" olmalı, sen onu "0" yaparak kapatabilirsin.

Tabii eğer update olayını oradan da kaldırmadılarsa.

"AutoUpdateWindowStart" "-1"
"AutoUpdateWindowEnd" "-1"

Gibi değişkenler var config.vdf dosyasında. Sanırım bunları 0 yapmamız yeterli :)

Pod
14.Aralık.2014, 17:27
"AutoUpdateWindowStart" "-1"
"AutoUpdateWindowEnd" "-1"

Gibi değişkenler var config.vdf dosyasında. Sanırım bunları 0 yapmamız yeterli :)

Emin olamıyorum. Yalnız o dosyanın bir yedeğini almak lazım. Ayrıca UpdateWindowEnd diye bahsedilen şey Steam'in içinden de ayarlanabiliyor.

Steam > Ayarlar > İndirmeler kısmında. İndirme kısıtlamaları.

Namzet
14.Aralık.2014, 17:38
Peki o metin belgesini değiştirirsek diğer oyunların güncellemesini manuel olarak yapabilir miyiz?

Pod
14.Aralık.2014, 17:46
Maalesef net bir şey söyleyemiyorum çünkü yazın steam kapattı güncellemeyi elle yapma olayını. Sonrasında denemedim, sadece buralardan bir şey çıkabilir diyorum.

Namzet
14.Aralık.2014, 17:54
Denemek lazım,teşekkürler :)