PDA

View Full Version : Forvetlerden verim alabilen varmı?

Papi44
14.Aralık.2014, 10:22
Tek forvet oynatıyorum 4-3-3 Amr-aml şeklinde ama inanın hiç verim alamıyorum her türlü rolü denedim. kanatlarım, orta sahalarım leblebi gibi atıyor ama forvette sıkıntı var . sizin oyunlarınızda nasıl bu acaba tek forvetten verim alabiliyormusunuz?

Ketchaup
14.Aralık.2014, 11:04
rakibi ağlatıyor benim tek forvet :)

yaratıcı forvet tercih ediyorum. sağlam regenler çıkana kadar şu oyuncuları oynattım: Federico Andrada, Anthony Modeste, Neal Maupay ve Alexandre Lacazette'yi denedim 25-30 gol ortalamasıyla oynadı hepsi de. şimdi de Federico Andrada benzeri profili olan regenleri oynatıyorum. onlar da 30-35 golü zorluyorlar her sezon.

tabi bu tek forveti nasıl beslediğin de önemli. şahsen ben; merkez ortasahalardan birini oyun kurucu/hücum tercih ediyorum, zaten kanatlardan da destek aldığı için bol bol pozisyona giriyor benim tek forvetler.

Papi44
14.Aralık.2014, 11:45
rakibi ağlatıyor benim tek forvet :)

yaratıcı forvet tercih ediyorum. sağlam regenler çıkana kadar şu oyuncuları oynattım: Federico Andrada, Anthony Modeste, Neal Maupay ve Alexandre Lacazette'yi denedim 25-30 gol ortalamasıyla oynadı hepsi de. şimdi de Federico Andrada benzeri profili olan regenleri oynatıyorum. onlar da 30-35 golü zorluyorlar her sezon.

tabi bu tek forveti nasıl beslediğin de önemli. şahsen ben; merkez ortasahalardan birini oyun kurucu/hücum tercih ediyorum, zaten kanatlardan da destek aldığı için bol bol pozisyona giriyor benim tek forvetler.

Kanatların rolü ne peki? Birde forvetin oyuncu komutlarına giriyormusun yoksa sabit mi ?

Ketchaup
14.Aralık.2014, 11:58
kanatların ikisi de destek rolünde, forvetin özel komutu yok ama oyun tercihinde ''kaleye sırtı dönük oynar'' seçeneğini ekliyorum. ayrıca sol kanattaki oyuncum Alen Halilovic olduğu için onun özel komutunda ''mevkinden bağımsız oyna'' var.

kraliyetnet
14.Aralık.2014, 14:42
kanatların içe kat eden se genelde sut atarlar yada ters kanattan gelene pas yaparlar, forvetin burdan verimi düsüyor olabilir,

ben kanatları içe kat eden kullanıyorum ve forveti serbest oyuncu hucum kullanıyorum, leblebi gibi olmasada 20 golun üstüne cıkıyor sezonda, kanatlar daha cok gol buluyor, ters ayaklı oldukarı için caprazdan cok gol atıyorlar. orta sahamda serbest oyu kurucu destek ve standart orta saha otomatik (hucuma daha fazla cık komutlu) bu oyuncularda ara paslarıyla forveti ve kanatları buluyorlar.

ozan42
14.Aralık.2014, 18:53
Forvete verdiğin rol ile kanat oyuncularına hatta amc oynatıyorsun ona verdiğin rol, forvetin verimi için çok önemli.Mesela şöyle düşünelim sen forvetine fırsatçı golcü dersen kanat oyuncularına amr ve aml ye içeri kat eden dersen o forvet oyuncusunun verdiği verim daha düşük olur.Gerçekçi düşün içeri kat etmeye calışan bir kanat oyuncun var birde savunma arkasına kaçmaya çalışan sadece gol arayan bir forvet düşün birbiri ile tamamen zıt roller.Birde şöyle düşünelim.2 tane içeri kat eden kanat oyuncun var forvetinin rolü ise sahte forvet.Bu sahte forvet savunmayı üstüne çekerek içeri kat etmeye çalışan kanat oyuncularına boşluk yaratır ve pozisyona girmek daha kolay olur.Bu rolleri kullanabilirsin tabi oyuncularının profilleri ilede alakalı bir durum.Başka bir tavsiyem ise pivot santrafor destek ve 2 tane içeri kat eden kanat oyuncusu.Burada ise pivot oyuncuya atılan uzun toplarla hava hakimiyeti olan forvet oyuncumuz içeri kat etmeye çalışan kanat oyuncularına pozisyon hazırlar ve duvar görevi görür.Özelliklede "Kaleye arkası dönük oynar" antremanını çalıştırırsan bu taktikte verim dahada artıyor. Bu taktikte amc kullanırsan eğer çok daha verimli olduğunu düşünüyorum.Kısacası forvetlerden verim alabilmek için arkasında oynayan oyuncularında rollerininde büyük önemi var.Eğer forvet sendeki forvet tiplemesini ve arkasında oynayan oyuncuların isimlerini söylersen daha yardımcı olabiliriz sanırım.İyi oyunlar :)

devilshand
14.Aralık.2014, 23:28
Forvete verdiğin rol ile kanat oyuncularına hatta amc oynatıyorsun ona verdiğin rol, forvetin verimi için çok önemli.Mesela şöyle düşünelim sen forvetine fırsatçı golcü dersen kanat oyuncularına amr ve aml ye içeri kat eden dersen o forvet oyuncusunun verdiği verim daha düşük olur.Gerçekçi düşün içeri kat etmeye calışan bir kanat oyuncun var birde savunma arkasına kaçmaya çalışan sadece gol arayan bir forvet düşün birbiri ile tamamen zıt roller.Birde şöyle düşünelim.2 tane içeri kat eden kanat oyuncun var forvetinin rolü ise sahte forvet.Bu sahte forvet savunmayı üstüne çekerek içeri kat etmeye çalışan kanat oyuncularına boşluk yaratır ve pozisyona girmek daha kolay olur.Bu rolleri kullanabilirsin tabi oyuncularının profilleri ilede alakalı bir durum.Başka bir tavsiyem ise pivot santrafor destek ve 2 tane içeri kat eden kanat oyuncusu.Burada ise pivot oyuncuya atılan uzun toplarla hava hakimiyeti olan forvet oyuncumuz içeri kat etmeye çalışan kanat oyuncularına pozisyon hazırlar ve duvar görevi görür.Özelliklede "Kaleye arkası dönük oynar" antremanını çalıştırırsan bu taktikte verim dahada artıyor. Bu taktikte amc kullanırsan eğer çok daha verimli olduğunu düşünüyorum.Kısacası forvetlerden verim alabilmek için arkasında oynayan oyuncularında rollerininde büyük önemi var.Eğer forvet sendeki forvet tiplemesini ve arkasında oynayan oyuncuların isimlerini söylersen daha yardımcı olabiliriz sanırım.İyi oyunlar :)

tespitler çok mantıklı ...

Gncl1905
15.Aralık.2014, 00:18
Babacar sakatlandı çok sıkıntı çektim o yokken ama geldiği gibi leblebi gibi gol atmaya başladı. O varken verim alabiliyorum o yokken Muhammet Demir ve İsmail Ünsal yetersiz kalıyor.

Bordo61Mavi
15.Aralık.2014, 00:37
Cardozo 40 macta 44 gol atti benim icin ilk sezon.

sarianet
15.Aralık.2014, 00:42
Enes Ünalla 50 golü buldum (tkrr 342342134)

Önder HOCA
15.Aralık.2014, 01:20
Aynen destek rollu bir forvet kanattaki ice kadeneden oyunculara cok attiriyor sadece bosalttigi alanlarla degil kimi zaman verdigi ara aspaslariylada

MasALP
15.Aralık.2014, 01:23
Enes Ünalla 50 golü buldum (tkrr 342342134)

Kesinlikle Enes Ünal..

Rakip Ceza Alanına paslaşarak gir talimatıyla oynatıyorum hocam. Takım ceza sahasına girince ilk aklına gelen boştaysa Forvete pas atmak oluyor.

http://i.hizliresim.com/4ZLpAp.png

Papi44
15.Aralık.2014, 03:45
Kontrollü ve akıcı oynatıyorum diziliş ve komutlar şöyle

http://www.upmatik.com/m/2014/12/15/Adsız1.jpg

http://www.upmatik.com/m/2014/12/15/Adsız2.jpg