PDA

View Full Version : Forvet Oyuncusu Yalnız Kalıyor

peker_553
20.Aralık.2014, 23:34
Arkadaşlar bi konuda yardmınıza ihtiyacım var takımım 4-2-3-1 oynatıyorum 2 li ön lübero ama takım atağa kalkarken forvet oyuncum çok yalnız kalıyor ve ister istemez topu kaptırıyor karşı takım yine atağa geçiyor.Bu durumun yüksek tempoyla oynamamla bi alakası var mı ? topu çok hızlı ileriyer taşıyor ve forvetim tek kalıyor ?Sizin öneriniz nedir

dAleksic
20.Aralık.2014, 23:40
Tempoyla alakası dolaylı yoldan olsa da doğrudan olarak yok. Takımına dar alanda oynamayı ve forvetine yardımcı forvet (destek) görevi vermelisin. Ben böyle oynatırım her zaman ve çok da verimli oynar forvet oyuncularım.

peker_553
20.Aralık.2014, 23:42
E zaten tek forvet oynatıyorum yardımcı forvet olunce geri kalmaz mı ataklarda uç forvet olması lazım ? . ayrıca yüksek tempoda takım topu hemen ileri taşıyor kanat oyuncuları geri kalıyor onunla alakası vardır bence .

Önder HOCA
21.Aralık.2014, 01:17
E zaten tek forvet oynatıyorum yardımcı forvet olunce geri kalmaz mı ataklarda uç forvet olması lazım ? . ayrıca yüksek tempoda takım topu hemen ileri taşıyor kanat oyuncuları geri kalıyor onunla alakası vardır bence .

amc ne oyun kurucu destek kanatlara hücum vermeyi dene aynı şekilde mclerden 1i destek biri savunma dene

hatta dahada ileri gidelim mclerden savunma verdiğin defansif oyun kurucu destek verdiğini savaşcı dene

MasALP
21.Aralık.2014, 03:30
Hocam kanatlara hücüm rolü vermeyi dene hem forvet yanlız kalmaz, uzaklaştırmak için kanatlara giden toplara hareketlenip yerini çok boş bırakmaz ve rakip bekler hücumcu kanatları savunmaya öncelik vereceği için genellikle (fakat takımın rakipten çok güçsüz değilse) hücum rollerini büyük ölçüde azaltacak ve ceza sahasına daha az uzun top sokacaklar.

kraliyetnet
21.Aralık.2014, 18:34
yardımcı forvet mantıklı, geriye dönük oynuyacaktır fakat en ucun yine o olacaktır. kanatlar hucum olursa hemen hemen aynı hizalarda olacaklardır ve paslasmalarda cok faydası olacaktır forvetine.

Önder HOCA
21.Aralık.2014, 21:02
yardımcı forvet mantıklı, geriye dönük oynuyacaktır fakat en ucun yine o olacaktır. kanatlar hucum olursa hemen hemen aynı hizalarda olacaklardır ve paslasmalarda cok faydası olacaktır forvetine.
Görevden ziyade rol de önemli mesela sahte forvet rolünün yannda içe kadeden hücum kanadın varsa zaman zaman kanattaki oyuncun daha ilerde oluyor

marlo41
21.Aralık.2014, 22:08
Advanced forward, poacher gibi forvetler tek yapamaz.

Hatta yardımcı özellikleri olan bir forvet bile hücum görevi verirsen yalnızları oynar.

Destek görevli bir forvet ve arkasında hücum rollü bir ofansif ortasaha ideal olur.