PDA

View Full Version : Ocakta açıklanacak yabancı kuralı

sadistkral
23.Aralık.2014, 00:21
Merhabalar...

Ocakta muhtemelen Türkiye'deki yabancı oyuncularla alakalı radikal bir karar alınacak. Acep bu karardan sonra FM kendini bu konuda günceller mi? Yoksa AB yamasını indirip yeniden mi oyun açacağız? 6 yıl ilerledim, sırf bu yüzden oyunu oynamıyorum. Sizce nasıl olur?

Burak Akmanoğlu
23.Aralık.2014, 00:22
Çok değişik ve ilginç bir sistem kafam basmadı açıkcası yok 26 yaş üstü oyuncuların milli takımda oynaması falan :)

aytekin79
23.Aralık.2014, 01:21
Çok değişik ve ilginç bir sistem kafam basmadı açıkcası yok 26 yaş üstü oyuncuların milli takımda oynaması falan :)

Bu konuda net bir bilgi var mı ? Şöyle olacak böyle olacak gibilerinden

Tapatalk'tan gönderilmiştir.

Burak Akmanoğlu
23.Aralık.2014, 01:27
Kesinlik yok ben haberi okumuştum bir tane öyle olursa sıkıntı

E.Cartman
23.Aralık.2014, 01:47
Konu kesinleşsin, açıklamalar yapılsın. Oyuna eklenir, Şubat-Mart gibi gelecek devre arası yamasıyla eklenir oyuna.

sadistkral
23.Aralık.2014, 01:53
Konu kesinleşsin, açıklamalar yapılsın. Oyuna eklenir, Şubat-Mart gibi gelecek devre arası yamasıyla eklenir oyuna.

Bu tarz güncellemelerde yeni oyun açmak gerekir değil mi?

E.Cartman
23.Aralık.2014, 02:02
Bu tarz güncellemelerde yeni oyun açmak gerekir değil mi?
Evet, db değişikliği çünkü.

serwan
23.Aralık.2014, 02:14
Yeni kural ingilteredeki çalışma izni türevi bişey olacak.. Fifa sıralamasında ilk 20'de olan ülke oyuncuları doğrudan çalışma izni alacak.. Bunun dışındaki ülke oyuncuları için belirli sayıda milli olma şartı getirilecek.
Ayrıca şu anki gibi sınırsız kadro genişliği olmayacak.. Muhtemelen 30 ile sınırlandırılacak. Ve bu 30 kişilik kadroda en az 10 yerli oyuncu ve en az 5 altyapı kökenli oyuncu zorunlu olacak..

sadistkral
23.Aralık.2014, 02:14
Evet, db değişikliği çünkü.

Teşekkür ederim. :)

bayeagle
23.Aralık.2014, 12:16
Yeni Yabancı Kuralı Ocakta Açıklanacak Fakat Yeni Sezondan İtibaren Uygulanacak Yani Bu Sezon Şu Anki Kural Geçerli Geçen Hafta Y.D Ntvspor'da Söylemişti.
Yabancı oyuncu sayısının değişip değişmeyeceği konusunda ise Yıldırım Demirören, "En son Kulüpler Birliği toplantısında, önümüzdeki uygulanacak sistemi Ocak ayında açıklama kararı aldık. Yabancı oyuncu sayısında değişiklik olmayacak. Ocak ayında yabancı kuralı ile ilgili aldığımız kararı açıklayacağız ama 2015-2016 sezonunda uygulanacak. Yabancı oyuncu kuralına milli takım kriteri getirilsin deniliyor. Bu kriteri koyunca Melo gibi önemli bir oyuncu bile Türkiye'ye gelemiyor" açıklamalarını yaptı.
Kaynak:'Aşağı inersek takımı çekerim' dedim - NTVSpor.net (http://www.ntvspor.net/haber/futbol/119395/yabanci-kuralini-ocakta-aciklayacagiz)

NomrukaN
23.Aralık.2014, 12:41
Hiç bana gelmez öyle şeyler. Ben şu anki kısıtlamalardan şikayetçiyim, bir de çalışma izni mi kovalayacağım? :D
Ben memnunum ve böyle devam edeceğim. :) FM 16'ya geçmeme sebebi olur benim için bu kural.

uaerenua
23.Aralık.2014, 16:19
Yeni kural ingilteredeki çalışma izni türevi bişey olacak.. Fifa sıralamasında ilk 20'de olan ülke oyuncuları doğrudan çalışma izni alacak.. Bunun dışındaki ülke oyuncuları için belirli sayıda milli olma şartı getirilecek.
Ayrıca şu anki gibi sınırsız kadro genişliği olmayacak.. Muhtemelen 30 ile sınırlandırılacak. Ve bu 30 kişilik kadroda en az 10 yerli oyuncu ve en az 5 altyapı kökenli oyuncu zorunlu olacak..

eğer böyle bişey olacaksa hep türkiyede görmek istediğim sisteme yakın bişey geliyor demektir. Bence ülke futbolu çağ atlar özellikle 30 kişi sınırı çok iyi olur ama böyle bi sistemin geleceğini sanmıyorum :)

perpetua
24.Aralık.2014, 14:26
Kural'in oyuna Subat/Mart yamasinda yansitilmasi, tam olarak hangi kurallarin TFF tarafindan secilecegine bagli.

Eger secilen kural, oyunda mevcut olan kurallarla yansitilabilecek sekildeyse sorunsuz bir sekilde hemen oyuna yansitilir.

TFF oyunda olan mevcut kurallarla yansitilabilecek bir kurali tercih etmezse (yani kisacasi daha once baska bir ulkede kullanilmamis bir kural tercih edilirse), tam olarak yansimasinin FM 2016'ya sarkmasi muhtemeldir. Boyle bir durumda FM 2015'in Subat/Mart yamasi icin gercege olabildigince yakin bir yabanci kurali tercihi yapilir.