PDA

View Full Version : Anlık Taktik Yorumları

peker_553
24.Aralık.2014, 18:48
Arkadaşlar umarım konuyu yanlış yere açmadım.Takımımızla ilgili sezonluk ve ya önümüde ki önemli bi maç için taktik yardımı alabileceğimiz bi konu olsun istedim.Mesela bi maça çıkacaksınız karşı takım 5 li orta saha ile oynuyorsa bununla nasıl başa çıkarız v.s ve ya önümüzde maçı var be biz kadro kurmakta zorlanıyoruz sakatlık, kart cezası vs. kadronun fotoğrafını çekip yollarız arkadaşlarımız da önerilerini buraya yazarlar.umarım faydalı bi konu olur :) Teşekkürler

KaRaBükLü KraL
25.Aralık.2014, 03:32
Güzel konu bence sabitlenmeli de

Mazzara
25.Aralık.2014, 13:10
karşı takımın hangi taktikle oynadığı genelde kadro seçimi zamanı çıkar. eğer o zamana göre yani son anda taktik değiştirdiğinde bence verim alamazsın. çünkü antreman zamanında (nasıl antreman veriyorsunuz bilmiyorum ama) taktik üzerine ve maç taktiği üzerine yoğunlaşıyorsunuz. son dk.da taktik yaptığınızda oyuncularınız genelde alışık olmadığı için iyi sonuç alamayabilirsiniz. sadece direktiflerle bi ihtimal sonuca varabilirsiniz.

peker_553
25.Aralık.2014, 13:29
karşı takımın hangi taktikle oynadığı genelde kadro seçimi zamanı çıkar. eğer o zamana göre yani son anda taktik değiştirdiğinde bence verim alamazsın. çünkü antreman zamanında (nasıl antreman veriyorsunuz bilmiyorum ama) taktik üzerine ve maç taktiği üzerine yoğunlaşıyorsunuz. son dk.da taktik yaptığınızda oyuncularınız genelde alışık olmadığı için iyi sonuç alamayabilirsiniz. sadece direktiflerle bi ihtimal sonuca varabilirsiniz.

1. O takım her maça ayrı taktikle çıkmaz kardeşim illaki bi taktiği vardır. 2.si ise o maç için sıfırdan bir taktik yap demiyorum :) mesela geçen gün önemli bi maçım vardı karşı takım 5 orta saha ile oynuyordu ben de bi konu açtım nasıl geçeblirim diye arkadaşlar da direktif falan verdi sağolsunlar uygulaım bende :) sen olayı çok yanlış anlamışsın kardeşim :)

sarianet
25.Aralık.2014, 14:35
ben ne düşünücem benle nası başa çıkılır onlar düşünsün mantığıyla oynuyorum sıkıntı yok

Vatanarchy
25.Aralık.2014, 15:26
ben ne düşünücem benle nası başa çıkılır onlar düşünsün mantığıyla oynuyorum sıkıntı yok

Valla ne yalan söyliyeyim ben de öyle. :) Taktiğim oturmuş, artarda galibiyetler alıyorum, rakibime göre farklı talimatlar uygulamayı hiç düşünmüyorum gerçekten. en fazla tehlikeli oyuncularına önlem alıyorum, gerisi futbolcularıma kalmış. çıkıp takır takır oynuyorlar, dk 55 olmuş maç 2-0 öndeyiz, bir bakıyorum rakip sürekli taktik değiştirip duruyor. :) ms 3-0

steave
26.Aralık.2014, 18:44
elazığsporun başina geçince ister istemez düşünüyorsun :).

Pedro
26.Aralık.2014, 23:04
Maç içerisinde genelde rakipler taktik değiştiriyor, sizin defansif açıklarınızı yakalamak için. Örneğin ortasaha'da üstünlüğü aldıklarını bildiriyor yardımcınız, bu tarz durumda bekleri ters ayaklı bek yaparak ortasaha'ya gelmelerini sağlayabilirsiniz ya da ekstra bir ortasaha oyuncusu alabilirsiniz oyuna. kalabalık ortasahayı hızlı geçmek için hızlı kanat oyuncularınıza uzun pas opsiyonunu deneyebilirsiniz, maç öncesi oturmuş taktiği bozmak yerine rakip oyuncu talimatlarını iyi ayarlamak önemli, rakip kanat oyuncuları zayıf ayakla müdahaleye zorlamak eğer gerçekten tehlikeliyse markaj vermek önemli, rakip ofansif ortasaha ile oynuyorsa topa müdahaleyi sert yaparak markaj verebilirsiniz, pres vermeyi doğru bulmuyorum kademede pozisyon hataları oluyor. Şimdilik aklıma gelenler bu kadar :)