PDA

View Full Version : Oyun Tarzınız

peker_553
28.Aralık.2014, 17:58
Arkadaşlar herkesin bi oyun anlayışı tarzı vardır mesela ben dar alanda kısa paslı sakin takım halinde hücuma kalkan bi takım kuruyorum Siznde oyun tarzınız hangisi ? :)

TeNaciOUS MidFieLdeR
28.Aralık.2014, 18:08
kati defans, kompakt oyun, hizli kontralar vs uzun donem boyle oynadim, sonra aksiyon icin tam tersi genis alanda, topa sahip olan, rakibi yari sahasindan cikarmayan, surekli baskili tempolu anlayisa gectim. yani kisacasi ziya dogandan yilmaz vurala evrildim diyebilirim :n:

Mazzara
28.Aralık.2014, 18:46
Takım halinde savunma ve takım halinde hücumu her zaman benimsemişimdir. kanatlardan oynamak yerine dikine seri paslarla defans arkasına kaçmak ve ofansif kanat oyuncularınında içe kat etmesi benim sevdiğim bir oyun anlayışıdır :)

aytekin79
28.Aralık.2014, 20:34
Ceza sahasının her yerinden şut çekmeye yönelik oyun tarzım olmuştur hep :)

Hoffman
28.Aralık.2014, 21:06
Çok iyi hücum ederek rakibi boğan çok şut çeken bir felsefeye sahibim.Bana göre en iyi savunma çok iyi hücumdur zaten siz attıkça gol atma olasılığınız artıcaktır ve gol yiyen rakibin morali bozulacaktır.

Ketchaup
29.Aralık.2014, 03:41
4-5-1 ortasahada top çevirmece, bireysel yetenekle gelen 1-2 gol :)

erdem344
29.Aralık.2014, 04:33
Tipik ersun hoca taktiği diyebiliriz aslındq

Top bendeyken stoperler açılıp ortalarına pozisyon bilgisi üst düzey olan oyuncu sokup merkezi beklerle 4 leyip kenar forvetleriylede hucumu destekliyorum tek fark benim forvetim daha pivot tarzında top tutan sırtı dönük oynayan. Fiziksel özellikler çok çok önemli çevik olmayan bir oyuncuyu imkanı yok almam takıma

Dikine ve kanat oyunu bizim ligi darma duman edersiniz.

Bordo61Mavi
29.Aralık.2014, 05:18
4-2-3-1

Beklerim herzaman cizgiye iner, takimda orta yapan tek oyunculardir. Ondeki kanatlar iceri kat eder, uzaktan sut asla yoktur. Ceza sahasina kadar pasla giderim. Onde olan o tek forvet benim para harcadigim tek adamdir (Trabzonspora Lacazette'yi aldim)

orta 2'li oyunu yonlendirir, oyunu rakip yari alana yaymamda en onemli rolu oynarlar. Biri defansif , biri destekci.

10 numara oynayan gizli forvettir, oyun kurucudur yani her isi goren adamdir.

Fm11'den beri bu taktikle oyniyamiyordum, bu seriyle bu taktigin geri donmesi guzel oldu.

marlo41
29.Aralık.2014, 14:59
Sert savunma. Defansların en az ikisi kart görecek :)

Kısa pas ve topa sahip olma. Oyun defanstan kurulacak ve rakip ceza sahasına top orta ile değil paslar ile götürülecek.

Düşük tempolu ve sabırlı oyun. Acele işe şeytan karışır.

Forvetin her zaman ilk görevi pozisyon yaratmak olacak. Gol atamasa da olur zira ortasahalarım ve kanatlarım gol için yüklenecek.

Ofansif ortasaha oyun da kuracak, gol de atacak, asist de yapacak. Sistemin en önemli iki adamından biri iki yönlü ortasaha ile birlikte. Bu ikisi uyursa herkes mahvolur.

Şaka maka sizce bu oyun tarzı gerçek hayatta hangi hocaların sistemine yakın ? Hep merak etmişimdir ama yıllardır paralı yayınlar sağ olsun maç izleme hevesim yok. Takip edemiyorum pek güncel futbolu.

Ayberk Tuncer
29.Aralık.2014, 15:29
O maç ne gerekiyorsa onu tercih ediyorum.

Papi44
29.Aralık.2014, 19:05
Kanat organizasyonunu çok seviyorum hep bunu uygulamaya çalışıyorum çift forvet tercihimdir her zaman

La BruJiTa
29.Aralık.2014, 23:27
4-1-2-3 dür taktiğim maçın gidişatın göre kısa pas ya da dikine olarak değişir. Ön libero geriye gelip savunmayı 3'ler bekler ileri çıkar. AMC kullanmam kolay kolay yüksek pres ve önde savunmayla oynadığım için AMC lerin top kaparken devamlı faul yapmalarına sinir olurum. Ortalar beklerden gelir.Uzun şut 15 den aşağı hiç bir adama uzaktan şut attırmam.Forvetim genelde Fırsatçı Glcüdür duruma göre Serbest oyuncu oynatırım.AMR-AML dönüşümlü olarak içe kat eder. Her zaman hücum oynarım kontra oynamak hoşuma gitmez.Gider Dortmund'a 6 atar gelir City'den 4 yeriz ama oyun olarak kolay kolay ezilmem.Çok kolaay pozisyon bulurum artık o günkü form durumuna göre sonuç gelir. Daha şampiyon olamadım RBL ile ama bu birazda Bayern'i yakalayamadığımız için oldu.Bu sezon umutluyuz bakalım...