PDA

View Full Version : Oyunculara verien asistan yıldızı

peker_553
07.Ocak.2015, 09:55
Arkadaşlar antrenörlerin oyunculara verdiği yıldızlara bakınca mesela benim takımımda 2,5 yıldızlı oyuncum 4 yıldızlı oyuncumdan daha iyi performans sergiliyor daha iyi oynuyor antrenörlerim mi yanlış değerlendiyor yoksa o oyuncunun o sezon ki performansı mı öyle ?sizde de öyle oluyor mu.Bir de 2,5 yıldızlı oyuncu iyi performans sergilerse fiyatı artarmı sezon sonu talip çıkar mı ?

kraliyetnet
07.Ocak.2015, 16:21
yıldızı profil degerlerine göre alıyor diy biliyorum, fakat profili iyi olan oyuncuyu yanlıs rolde yada pozisyonda oynatırsan verim performans alamazsın, ayrıca profili iyi olan her oyuncu profili kadar performans vermeyebiliyor.

33avci33
07.Ocak.2015, 17:41
Bu konuyu bende merak ediyordum açıkçası. Adı aklıma gelmiyor şimdi asistanım oyuncuya 3 yıldız vermiş. Genie'den baktım adamın PA 175 ve takımdaki en yüksek PA bunda.

3842
07.Ocak.2015, 19:18
2.5 Yıldız verilen oyuncunun profil değerleri oynadığı mevkii için 4 Yıldız verilenden daha uygun ve iyiyse bu mümkün.

Kendi oyunumdan örnek verebilirim; takımımda Morata vardı, 4 yıldız mevcut yetenek, ama bir türlü beklediğim etkiyi yapamıyordu. Ben de 2.5 veya 3 yıldız mevcut yeteneği olan Podolski'yi transfer ettim. Podolski onu ben transfer etmeden önce Forvete alıştırılmış. Morata 4 yıldız, Podolski 2.5 yıldız - 3 yıldız olmasına rağmen, Podolski'nin bitiricilik, topsuz alan, soğukkanlılık gibi değerleri çok daha yüksek olduğu için forvette daha başarılı oldu.

3842
07.Ocak.2015, 19:24
Bu konuyu bende merak ediyordum açıkçası. Adı aklıma gelmiyor şimdi asistanım oyuncuya 3 yıldız vermiş. Genie'den baktım adamın PA 175 ve takımdaki en yüksek PA bunda.

PA: Potential Ability, potansiyel yetenek anlamına gelir. CA: Current Ability, mevcut yetenek günümüzdeki performansına etki eden değerdir. Asistanının da oyuncuya 3 yıldız vermesinin nedeni bu adamın 28 - 29 benzeri bir yaşa gelip CA'sının PA'sına yaklaşamayacak olmasından kaynaklanıyor olabilir. Ya da oyuncu genç ise bile Asistanının Potansiyel yetenek değerlendirme özelliği çok kötüdür :D