PDA

View Full Version : Mali Durum

Papi44
10.Ocak.2015, 20:53
Klübün mali durumu çok sağlıksızdı yaklaşık 20 milyon dolar zarardaydık bu açıgı kapatmak için kilit oyuncularımı sattım ve kiralık oyunculara yöneldim bu durumu tam aksine çevirdim ve takımdaki oyuncu fazlalığını da en aza indirerek bilançonun 30 milyon dolar olmasını sağladım fakat ben ne kadar uğraşsamda aylık taksit aldığımız birsürü klüp olmasına rağmen ve maçların çoğunu kazanmama rağmen(para ödülü) her ay zarar ediyorum bu neden olabilir? Özellikle seyahat masraflarına çok para gidiyor

pusathan01
10.Ocak.2015, 21:06
Hocam acaba gözlemcileri çok fazla yere gönderiyor musun ? Bundan dolayı olabilir.

kraliyetnet
10.Ocak.2015, 22:16
yurt dısı turlar ve gözlemcilerin seyehatlari cok önemli. hazırlık maclarını yakın takımlarla yap. bi gözlemi amerikada arastırma yaparken aynı gözlemciye baska bir kıtada iş verirsen sürekli git gel olur ve masraf yapar. hazırlık maclarını gerkirse birkac sezon kendi evinde büyük takımlarla yap. ham seyehat masrafın olmaz hemde tribün gelirin olur.

Papi44
11.Ocak.2015, 01:39
Biraz göz attım da Alt yapı için ayda 1 milyon küsür para gidiyor ve oyuncu maaşlarıyla birlikte maddiyatı çok etkiliyor yönetimin verdiği transfer bütçesine bile dokunmadım ama hala her ay bi kat daha zarar ediyo kulüp nasıl çözüm bulacağım bilmiyorum

NomrukaN
11.Ocak.2015, 08:43
Biraz göz attım da Alt yapı için ayda 1 milyon küsür para gidiyor ve oyuncu maaşlarıyla birlikte maddiyatı çok etkiliyor yönetimin verdiği transfer bütçesine bile dokunmadım ama hala her ay bi kat daha zarar ediyo kulüp nasıl çözüm bulacağım bilmiyorum

Bir süre kulağınızın üstüne yatın. Takım zarar etmeye devam etsin. Sezon sonu gelen bonuslar bütçeyi rahatlatır.

perpetua
11.Ocak.2015, 12:53
Takimlarin sezon icinde aydan aya zarar etmesi normal.

Nakit akisinin buyuk bir kismi sezon sonu (basari ile iliskili olan gelirler) ve sezon basi (sponsorluklar, kombine gelirinin yarisi, lig katilim geliri ve televizyon gelirinin onemli bir bolumu) gerceklesiyor. Kombine gelirinin diger yarisi ve gise gelirleri ile diger mac basi gelirler ise sezon icinde kulube giriyor.

Bu nedenle kulubun sadece mayis, haziran ve temmuz aylarinda artida olmasi, diger aylarda ekside olmasi normal.

Hoffman
11.Ocak.2015, 16:58
Takimlarin sezon icinde aydan aya zarar etmesi normal.

Nakit akisinin buyuk bir kismi sezon sonu (basari ile iliskili olan gelirler) ve sezon basi (sponsorluklar, kombine gelirinin yarisi, lig katilim geliri ve televizyon gelirinin onemli bir bolumu) gerceklesiyor. Kombine gelirinin diger yarisi ve gise gelirleri ile diger mac basi gelirler ise sezon icinde kulube giriyor.

Bu nedenle kulubun sadece mayis, haziran ve temmuz aylarinda artida olmasi, diger aylarda ekside olmasi normal.

Tamamen katılıyorum.Ben Galatasaray kariyerimde bunu yaşadım oradan biliyorum.Sürekli fazla maaş alan oyuncuları gönderip imza attırmak kaydıyla yerlerini potansiyelli gençlerle doldurup 1-2 yıla 10-20 milyon arası satıyordum ama sürekli borca giriyor gözüküyordu kulüp.Sene sonu gelip de şampiyon olduğumuz zaman ise bunun tam tersi yönünde kulüp borcun büyük kısmından kurtulmuş gözüküyordu.2021 yılında ancak tamamen borçları eritebilmiştim.

Moussa Sow7
16.Ocak.2015, 02:32
CTRL+G bas oradaki transfer aylık gelir giderleri falan yazıyor.Taksitleri bitmeyen transferler vardır muhtemelen.Seyahat ile bitmez o iş.