PDA

View Full Version : Transfer stratejisi

peker_553
17.Ocak.2015, 00:20
Arkadaslar yonettiginiz takimlarda transfer yaparken neye gore alirsiniz oyuncuyu yardimci raporuna gore mi yoksa kndi bilginize gore mi cok isime yarycak oyunculara bile bazen gozlemciler 2 yilduz 3 yildiz veriyor neyi baz almaliyiz siz neye gore yaparsiniz transferi.

Bafici
17.Ocak.2015, 00:41
Yardımcıya da gözlemletirim ama son kararı kendi bilgime göre veririm. Senin oyuncuyu nasıl oynatmak istediğine bağlı.

metin5490
17.Ocak.2015, 01:06
hocam eğer oyuncuyu geçmiş kariyerlerden ve fm bilgimden tanıyorsam kendi bilgime ama adını hiç duymadıysam genelde yardımcıyı dinlerim ve bi kaç farklı gözlemciden farklı rapor alırım

NomrukaN
17.Ocak.2015, 11:13
Oyuncuyu eğer para verip alacaksam, ince eler sık dokurum. Ancak çoğu zaman büyük meblağlar vermek yerine alternatif oyuncuları gözetirim. Bonservisi elinde olan ya da ucuza kapatabileceğimiz isimler. Hal böyle olunca bir nevi yamak olduğu için özellikleri kafamda belirliyorum. Mevkiye bağımlı kalmadan transfer yaparım.

darkpart2
17.Ocak.2015, 13:44
Tamamen kendi profil yorumlamama göre alıyorum zihinsel özellikleri düşük adam cok az alırım :)

pusathan01
17.Ocak.2015, 13:44
Önceden sadece lazım olan pozisyona göre transfer yapardım. Şimdi ise ihtiyacım olan pozisyondaki role göre arıyorum. Bulduklarımı ise gözlemcilerime gözletiyorum. Onların verdiği rapora bakıyorum. Ama önceliğim verdiği rapor değil de daha çok benim ihtiyacım olan rolün özellikleridir. Ve en önemlisi ise zihinsel özellikleridir.Eğer ki özellikleri ihtiyacımı karşılayanlar arasından en ucuzu ve uygununu alırım. İstediğim roldeki gibi uygun fiyatlı bulamazsam o bölgeye monte edebileceğim başka pozisyondaki oyuncuyu alırım. Mesela DOs arıyorum ama bulamıyorsam DM lere bakar. Uygun olanı alır. Yeni pozisyon ve rol çalıştırırım.