PDA

View Full Version : Wonderkid (tesis), Antrenör,Oyuncu morali

darkpart2
21.Ocak.2015, 12:19
Arkadaşlar merhabalar,

Size oyun hakkında yüzeysel bildiğim ama konu hakkında fikir sahibi olmak istediğim 3 sorum olacak şimdiden teşekkür ederim.

1) Turgutluspor'u yönetiyorum,2025 yılındayım ve Sportoto Süper ligde son 5 senenin şampiyonuyum,mali durum çok çok iyi durumda ,amacım sadece ve sadece iyi Türk regenler,wonderkidler çıkarmak bunun için çalıştım ve ''GENIE SCOUT''dan kulübümün tesislerine baktım veriler söyle;

Antreman tesisleri : 5/6 (tek aşama kaldı geliştirilcek o da şuan yapım aşamasında)
Alt yapı antreman tesisleri : 6/6
Genç oyuncu antrenörlüğü : Olağanüstü
Genç oyuncu yetiştirme tesisleri : 17 (Porto'da bu 19)

Konu hakkında forumda eski serilerde duyduğum TÜRK iyi regen çıkma oranı biraz düşük deniliyordu,bu veriler ile oyuncu yetiştirme amacıma ulaşabilir miyim? Ekstra ne yapabilirim? 13 serisinde Regen yetiştirme rehberi (forumda)vardı bu oyun için küçük bilgiler verebilir misiniz?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2) Her antreman görevi için ayrı antrenörlerim var bunlar en az 4 en fazla 4,5 yıldız ile antreman yaptırmakta,4 yıldız üste anlattığım regen yetiştirme ile alakandırılınca az mı kalır 5 yıldız yapmak için özelliklerin nasıl olması gerekir çünkü savunması 20 olan bir antrenör bazen 3 yıldız ile çalıştırabiliyor.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3) Ve son sorum mutsuz bir oyuncu düşünün (takım arkadaşlarının desteğini almamış) ve morali normal. Sadece bilgi kısmında ''ÜZG'' yazan ve ayrılmak isteyen bir oyuncu, maç içerisinde bunun oyuncuya etkisi ne kadar olur? 100 üzerinden oranlasanız bu kaç verirsiniz? Çünkü save'imde sezon başında mutsuz olan oyuncu,sezon sonunda gol kralı oluyor.

Herkese iyi oyunlar.

Bafici
21.Ocak.2015, 13:13
1- Amacına ulaşabilirsin tabi ama porto da 10 oyuncu çıkıyorsa sen de 7 oyuncu çıkar mesela.

2-Kararlılık-Motivasyon-Disiplin özellikleri yüksek olan antrenörler daha iyi çalıştırır ve yüksek yıldız verir. Ona dikkat et.

3-Oyuncu gitmek istiyorsa diğer takımların ilgisini çekmek için daha yüksek bir performans sergileyebilir. Ya da as takıma girmek için zorluyordur.

darkpart2
21.Ocak.2015, 14:46
1- Amacına ulaşabilirsin tabi ama porto da 10 oyuncu çıkıyorsa sen de 7 oyuncu çıkar mesela.

2-Kararlılık-Motivasyon-Disiplin özellikleri yüksek olan antrenörler daha iyi çalıştırır ve yüksek yıldız verir. Ona dikkat et.

3-Oyuncu gitmek istiyorsa diğer takımların ilgisini çekmek için daha yüksek bir performans sergileyebilir. Ya da as takıma girmek için zorluyordur.

7 tane çıkar mı şüpheliyim Türk milli takım as kadrosundan u19a kadar oyuncuların profilleri yerlerde, son 5 yıldır 1 tane DC wonderkid gördüm.2-3 tane yetenekli oyuncu çıksa yeter aslında bana.

pusathan01
23.Ocak.2015, 11:17
2. Arkadaşında dediği gibi yıldızlara en büyük etkiyi Disiplin-Kararlılık ve Motivasyon yapıyor. Aşağıdaki linkte yıldız hesaplama var. Ordan Hocaların özelliklerini girip hangi bölümde kaç yıldızı olacağını görebilirsin.
FM Coach Calculator (http://bonzollm.vze.com/fmcc)

darkpart2
23.Ocak.2015, 12:25
2. Arkadaşında dediği gibi yıldızlara en büyük etkiyi Disiplin-Kararlılık ve Motivasyon yapıyor. Aşağıdaki linkte yıldız hesaplama var. Ordan Hocaların özelliklerini girip hangi bölümde kaç yıldızı olacağını görebilirsin.
FM Coach Calculator (http://bonzollm.vze.com/fmcc)

çok teşekkür ederim çok yararlı bi cevap :)

kraliyetnet
23.Ocak.2015, 13:45
Antreman tesisleri : 6/6
Alt yapı antreman tesisleri : 6/6
Genç oyuncu antrenörlüğü : Olağanüstü
Genç oyuncu yetiştirme tesisleri : 20

bende r.madrid de bu halde tesisler ama dün regenelerim cıkıtı en iyisi 2 sarı yarım siyah yıldız :) 8 sezonda 3 tane saglam adam alabildim simdie kadar. bilgin olsun.

BaGa TaRKaN
23.Ocak.2015, 14:17
O Yıldızlara Takmayın. Yıldızlar Mevcut Takımdaki Oyuncuların Bulunduğu Lige Göre Ortalamasını Belirtiyor. Yani La Liga Gibi Bir Ligde 3 Yıldızlı Bir Oyuncu Türkiye Liginde 5 Yıldızlı Bir Oyuncuya Tekabül Ediyor.

pusathan01
23.Ocak.2015, 14:24
çok teşekkür ederim çok yararlı bi cevap :)
Rica ederim. Ben bu hesaplamayı BAL da bile kullandım. Ne zaman antrenör arayacaksam hemen yeni sekmede açıp hazır hale getiriyorum. Hem bu hesaplama sayesinde hangi bölgeye hangi özellikler gerektiğini de öğrenip öyle arıyorum.

Bir de Baga nın dediği gibi sizin takımınızdaki oyuncular ile alakalı oluyor. Mesela ben FM14 te iken 5 yıldızlı bir genç almıştım. İyi buldum falan diye düşünmüştüm. Bir kaç sene sonra yıldızı 2,5 a düşmüştü. :D
Alt liglerde iken de potansiyelden daha çok günümüzdeki yıldızlarına dikkat ediyorum. Zaten potansiyel yıldızı kaç olursa olsun. Kadro kalitesini yukarı çektikçe yıldızları düşecektir.

sentugo
23.Ocak.2015, 14:48
Bu konuda ülke puanları var kaliteli regen çıkartmak için. Onlar da epey etkili. Ancak yapılması gereken en kolay şey 17 yaş ve altı olan oyuncuları sürekli gözlemlemek ve onları takıma dahil etmek. Gerisi şans, tesislerin her şeyin ne kadar kaliteli olursa olsun...

Barak
23.Ocak.2015, 15:20
Bu konuda ülke puanları var kaliteli regen çıkartmak için. Onlar da epey etkili. Ancak yapılması gereken en kolay şey 17 yaş ve altı olan oyuncuları sürekli gözlemlemek ve onları takıma dahil etmek. Gerisi şans, tesislerin her şeyin ne kadar kaliteli olursa olsun...

Dostum senin rehberlerini zaman buldukça okudum öncelikle o rehberler için teşekkür ediyorum. Bir kaç şey sormak istiyorum. Gençlerin CA'sı iyi çıkması için genç antrönerlerin iyi olması gerekiyor sanırım. PA içinde tesislerin iyi olması gerekiyor.

Sorularım şunlar

Gençlik Gelişim Sorumlusunun regen çekmede etkisi tam olarak nedir?Neye göre en iyi regeni çeker?
Tesislerde 20 üst düzey genç tesisine tekabul ediyor. Peki Genç antrenör sayısı 4 olan bir kulüple 10 olan bir kulüp arasında CA farkı ne kadar oluyor? İkisininde kararlılık - motivasyon v.b özelliklerinin aynı olduğunu var sayarsak , umarım yazdıklarım anlaşılmıştır. Cevap için şimdiden teşekkürler

kraliyetnet
23.Ocak.2015, 16:36
O Yıldızlara Takmayın. Yıldızlar Mevcut Takımdaki Oyuncuların Bulunduğu Lige Göre Ortalamasını Belirtiyor. Yani La Liga Gibi Bir Ligde 3 Yıldızlı Bir Oyuncu Türkiye Liginde 5 Yıldızlı Bir Oyuncuya Tekabül Ediyor.
hocam dedigin dogru ama ben ispanyada oynadıgım için ispanyaya göre potansiyelleri yeteri kadar iyi cıkmıyor işte, bende 1 sene oynatıyom 2 sene kiralıyom 19-20 dedimi 5-10 arası satıyom geciyom artık :D

ayrıca altyapı sorumlusu bu konuda bi etken midir? etkense önemli özellikler ne olmalıdır acaba?

sentugo
24.Ocak.2015, 02:45
Gençlik Gelişim Sorumlusunun regen çekmede etkisi yoktur!

20 değeri oyunda alınabilecek en üst değer. Teknoloji vs. geliştikçe bu değerler de düşer. Sırf bu sebeple yapılmış bir olaydır.

Alttan çıkan oyuncunun CA'sının çok yüksek olması çok olası olmadığından, önemli olan potansiyelidir. Çok yüksek CA çıkanlar genelde Harika Çocuk olarak medyada değer buluyorlar...