PDA

View Full Version : 1 sezonu ortalama ne kadar zamanda bitiriyorsunuz?

uaerenua
24.Ocak.2015, 05:40
merhaba arkadaşlar, benim sorum başlıktanda anlaşılacağı gibi: bir sezonu ne kadar zamanda tamamlıyorsunuz?
Ben FMC yerine normal oyunu tercih edenlerdenim Fm13 den beri 2021 yılını geçtiğim olmadı. yani ben 2021 e gelene kadar zaten yeni oyun çıkmış oluyor :icon_smile:
Bilgisayarım i5 4 gb ram 2gb ekran kartım var oyun hızım 4 yıldız ancak bir sezonu en iyi ihtimalle 2 haftada tamamlıyorum :icon_eek:
yani özetlersem; birkac farklı kariyerde 2025 leri 2030 ları gören arkadaslar gunde kac saat oyundalar? bu sure 2 saati gecmiyorsa benim hatam nerde?:icon_smile::icon_smile::icon_smile:
herkese iyi oyunlar dilerim, şimdiden teşekkürler ...

Vatanarchy
24.Ocak.2015, 13:05
Kesinlikle ben de FMC karşıtıyım. Hadi bir an önce oyna da bitsin gibi bir yapısı var, o yüzden kendi açımdan uygun görmüyorum o modu. Football Manager ayrıntılı bir oyundur, normal modda oynamazsam asla zevk almam.

Bunun yanında gerçekten beni de düşündüren bir soru bu. Yanlış anlamayın ancak kısa bir sürede 20-30 sezon bitiren arkadaşların oyundan zevk alarak, oyunu yaşayarak oynadıklarını sanmıyorum. Kesinlikle oynamak için oynadıklarını düşünüyorum.

Hatta çoğu maçı tatile çıkarak bile oynuyor olabilirler, çabuk geçsin diye... Yoksa mümkün değil, ağır işsiz olmak gerekir.

Soruna cevap verecek olursam da, ben 1 sezonu ortalama 1 hafta-10 gün gibi bir sürede bitiyorum, o da her gün şaşmadan oyunu açıp oynarsam...

Şöyle de bir ayrıntı veriyim, inanır mısın Football Manager 2008'den bu yana her sene her seriyi oynuyorum, hayatımda ilk defa bu sene 9. sezona geldim...2022-2023'teyim. Bir süredir her gece aralıksız sabahlara kadar oynamam sayesinde oldu bir de... O da 2 ay gibi bir süre sürdü, başta da dediğim gibi ortalamam 1 hafta-10 gün bu süreye göre.

rftckk
24.Ocak.2015, 14:51
FMC nedir?

ben gerçek anlamda işsiz olduğum için bol vaktim var. oyunun başına akşam 5-6 gibi oturuyorum. gece 2-3 gibi kalkıyorum. bir sezon üç günde falan bitiyor. bununla beraber bu sürede sürekli oyunu oynamıyorum twitter, sözlük, forum, haber siteleri vs. açık oluyor altta onları takip ediyorum ara ara. ayrıca youtube eski izlediğim bir dizi ya da yeşilçam filmi arkada ses olsun diye açık oluyor ilgimi çeken bir şey olursa onu izlemek için oyuna ara veriyorum. genelde ilk gün aralık sonu gibi bitiyor. ikinci gün mayıs ayının ortası gibi bitiyor. üçüncü günde de genelde şampiyonluk yarışı, kupaların son maçlarının oynandığı çekişmeli dönemi oynuyorum. yaz sezonunu oynayıp transferi bitirip ligin ilk maçında kapatıyorum.

Hoffman
24.Ocak.2015, 15:24
Ben arkadan YouTube dan video açıyorum oynarken.Eğer zevkli gelirse maçlar 1 sezonu bir kaç saat içinde bitirebilirim fakat sıkıldıysam 3-4 ay oynatır bırakırım.

uaerenua
24.Ocak.2015, 15:27
Kesinlikle ben de FMC karşıtıyım. Hadi bir an önce oyna da bitsin gibi bir yapısı var, o yüzden kendi açımdan uygun görmüyorum o modu. Football Manager ayrıntılı bir oyundur, normal modda oynamazsam asla zevk almam.

Bunun yanında gerçekten beni de düşündüren bir soru bu. Yanlış anlamayın ancak kısa bir sürede 20-30 sezon bitiren arkadaşların oyundan zevk alarak, oyunu yaşayarak oynadıklarını sanmıyorum. Kesinlikle oynamak için oynadıklarını düşünüyorum.

Hatta çoğu maçı tatile çıkarak bile oynuyor olabilirler, çabuk geçsin diye... Yoksa mümkün değil, ağır işsiz olmak gerekir.

Soruna cevap verecek olursam da, ben 1 sezonu ortalama 1 hafta-10 gün gibi bir sürede bitiyorum, o da her gün şaşmadan oyunu açıp oynarsam...

Şöyle de bir ayrıntı veriyim, inanır mısın Football Manager 2008'den bu yana her sene her seriyi oynuyorum, hayatımda ilk defa bu sene 9. sezona geldim...2022-2023'teyim. Bir süredir her gece aralıksız sabahlara kadar oynamam sayesinde oldu bir de... O da 2 ay gibi bir süre sürdü, başta da dediğim gibi ortalamam 1 hafta-10 gün bu süreye göre.

söylediklerine sonuna kadar katılıyorum. her maçı izleyerek 20-30 sezon geçmek gerçekten mucize gibi bişey. ama ben böyle 30 sezon geçemesemde oyundan keyif alıyrum :)

uaerenua
24.Ocak.2015, 15:31
FMC nedir?

ben gerçek anlamda işsiz olduğum için bol vaktim var. oyunun başına akşam 5-6 gibi oturuyorum. gece 2-3 gibi kalkıyorum. bir sezon üç günde falan bitiyor. bununla beraber bu sürede sürekli oyunu oynamıyorum twitter, sözlük, forum, haber siteleri vs. açık oluyor altta onları takip ediyorum ara ara. ayrıca youtube eski izlediğim bir dizi ya da yeşilçam filmi arkada ses olsun diye açık oluyor ilgimi çeken bir şey olursa onu izlemek için oyuna ara veriyorum. genelde ilk gün aralık sonu gibi bitiyor. ikinci gün mayıs ayının ortası gibi bitiyor. üçüncü günde de genelde şampiyonluk yarışı, kupaların son maçlarının oynandığı çekişmeli dönemi oynuyorum. yaz sezonunu oynayıp transferi bitirip ligin ilk maçında kapatıyorum.

FMC daha az detaylı olan bi mod. oyun kurarken 3 mod var. birincisi football manager smilasyonu, ikincisi Football Manager Clasic, üçüncüsüde meydan oku.
peki her maçı izliyomusun? yani bence 3 gündede bitirilmez gibi geliyo :D

uaerenua
24.Ocak.2015, 15:33
Ben arkadan YouTube dan video açıyorum oynarken.Eğer zevkli gelirse maçlar 1 sezonu bir kaç saat içinde bitirebilirim fakat sıkıldıysam 3-4 ay oynatır bırakırım.
Bir sezon birkaç saat içinde mi :O
FMC demi yoksa FM modundamı?
Hocam maçları izlemeyi geçtin sonuçlaradamı bakmıyosun :D :D :D

Ketchaup
24.Ocak.2015, 15:44
oynarsam günde 2-4 saat arası oynuyorum. oyunu çıktığı gün aldım, bugüne kadar tek kariyer açtım normal modda 2031 yılına geldim.

her maçı izleyerek (milli takım da yönetiyorum) bi sezonu 5-6 saatte bitirebiliyorum en hızlı ama tercih etmiyorum bunu yapmayı.

bazen de gözlemcilik menüsünde kayboluyorum saatlerce oyunda 2 maç bile yapmadan çıkıp, yatıyorum :D

uaerenua
24.Ocak.2015, 16:48
oynarsam günde 2-4 saat arası oynuyorum. oyunu çıktığı gün aldım, bugüne kadar tek kariyer açtım normal modda 2031 yılına geldim.

her maçı izleyerek (milli takım da yönetiyorum) bi sezonu 5-6 saatte bitirebiliyorum en hızlı ama tercih etmiyorum bunu yapmayı.

bazen de gözlemcilik menüsünde kayboluyorum saatlerce oyunda 2 maç bile yapmadan çıkıp, yatıyorum :D
hem milli maçları izlemek hemde klüp maçlarını izlemek çok zamanını alıyormu? ama anlattığın şekilde olabilir aklıma yattı yani :D

rftckk
24.Ocak.2015, 16:50
FMC daha az detaylı olan bi mod. oyun kurarken 3 mod var. birincisi football manager smilasyonu, ikincisi Football Manager Clasic, üçüncüsüde meydan oku.
peki her maçı izliyomusun? yani bence 3 gündede bitirilmez gibi geliyo :D

bitiyor bitiyor 3 günde her maçı da yönetiyorum. hatta hazırlık maçlarının çoğunu bile:icon_razz:

Alex94
24.Ocak.2015, 17:24
benim özellikler nirvanaya ulaşmış i7 3.nesil 2.7 ghz 8gb ram 2 ekran kartı ama gel gelelim oyun hızı 1.5 yıldız. maalesef casper'dan dolayıdır ve ısınıp kapanıyor. ortalama 1 ayda 1 sezon bitiriyorum

Hoffman
24.Ocak.2015, 17:34
Bir sezon birkaç saat içinde mi :O
FMC demi yoksa FM modundamı?
Hocam maçları izlemeyi geçtin sonuçlaradamı bakmıyosun :D :D :D

FMC mod oynuyorum :) Transferlerimide zaten gözlemcim rapor getiriyor ben olsun olmasın diye transfer hedefi olarak ekliyorum.

nostalgia
24.Ocak.2015, 18:22
benim özellikler nirvanaya ulaşmış i7 3.nesil 2.7 ghz 8gb ram 2 ekran kartı ama gel gelelim oyun hızı 1.5 yıldız. maalesef casper'dan dolayıdır ve ısınıp kapanıyor. ortalama 1 ayda 1 sezon bitiriyorum

Hocam ısınıp kapanıyorsa pc de problem vardır. Ben de casper laptopta oynuyorum bir sıkıntı yok çok şükür. (daha düşük özelliklerle)

Bu arada ekran kartı nvidia muhtemelen. Oyun entegre grafik işlemciyi kullanıyor olabilir buna dikkat et. Oyunu açarken sağ tık-Grafik işlemciyle çalıştır-yüksek performanslı nvidia işlemcisi deneyebilirsiniz.

Fakat ısınma problemi varsa bilgisayarda bir problem vardır hocam.

Konu hakkında yoruma gelecek olursak, 2014 serisini oynamadım. 31 sezonu arada aralar vererek 17 ay oynadım. :)

kraliyetnet
24.Ocak.2015, 19:25
15 kasımdan beri oynuyorum ve tüm macları genişletilmiş izlerim, 2 ayı biraz gecmiş 8. sezon bitti, 9. sezonun ilk maclarındayım, günde en az 4, en fazla 10 saat gibi oynuyorum. günde 8.5 saatlikte bir mesaiye sahibim :)

Alex94
25.Ocak.2015, 13:56
Hocam ısınıp kapanıyorsa pc de problem vardır. Ben de casper laptopta oynuyorum bir sıkıntı yok çok şükür. (daha düşük özelliklerle)

Bu arada ekran kartı nvidia muhtemelen. Oyun entegre grafik işlemciyi kullanıyor olabilir buna dikkat et. Oyunu açarken sağ tık-Grafik işlemciyle çalıştır-yüksek performanslı nvidia işlemcisi deneyebilirsiniz.

Fakat ısınma problemi varsa bilgisayarda bir problem vardır hocam.

Çift ekran kartı var İntel 128 mb ATİ 2 GB. biz intel'i çıkardık işe yaramıyo diye herşeyi ati'ye ayarladık. valla bilmiyorum hocam 2 yıldır ısınıyo kapanıyo götürmediğim servis kalmadı ilk denilen şey "hocam oyun için casper almasaydınız keşke"

darkpart2
25.Ocak.2015, 18:26
1 günde bitirdiğimde olmuştur,1 haftada da.

pusathan01
26.Ocak.2015, 10:54
1 hafta 10 gün sürüyor normalde ama bazen daha çabuk ta bitebiliyor.

roomonecool
26.Ocak.2015, 13:34
bazen bir günde bitirdiğim oldu yılbaşında sabah 9 gece 12 ye kadar oynamıştım 2 de sezon ortasına akşam 8de lig bitmişti

BaGa TaRKaN
26.Ocak.2015, 13:48
Sanırım En Yavaşı Benim :D

Aralık Ayında Başladığım Kariyerde 2.Sezonun Başına 4-5 Gün Önce Başlayabildim. Yeni Oyun Çıkana Kadar Heralde 3-4 Sezon Ancak Giderim :n:

uaerenua
26.Ocak.2015, 13:55
Sanırım En Yavaşı Benim :D

Aralık Ayında Başladığım Kariyerde 2.Sezonun Başına 4-5 Gün Önce Başlayabildim. Yeni Oyun Çıkana Kadar Heralde 3-4 Sezon Ancak Giderim :n:
heh işte bende onu diyorum :) al benden de o kadar :) en azından yanlız olmadığıma sevindim :) :) cevaplar için herkese teşekkür ederim :)

Nocna Mora
26.Ocak.2015, 18:35
3-4 saatte 1 sezon bitiriyorum ben. Bolca zaman harcamama rağmen regen aramakla, devre arası transferleriyle vs. inanılmaz hızlı bence bu sene oyun.

urwrdskkn
26.Ocak.2015, 18:38
1 haftalık toplam 39 saatte bir sezonu bitirmişliğim var.

roomonecool
26.Ocak.2015, 18:54
Bi günde sezon bitiyo ama 1 saatte oyun zor kaydediyo

Hoffman
27.Ocak.2015, 02:19
Bi günde sezon bitiyo ama 1 saatte oyun zor kaydediyo

Aynen kardeşim tek kusuru o oyunun.

yasink12
27.Ocak.2015, 04:20
kısa zamanda sezon bitirenleri de küçük takımlarla oynayanları da acayip kıskanıyorum. üç günde bir sezon bitirebilsem küçük takımlarla oynayacağım ama bir sezonu iki haftada zor bitiriyorum. sezon sonuna çok uzun zamanda ulaştığım için küçük takımlı kariyerden zevk alamıyorum, kısa kariyerler oluyor. bi dikiş tutturamadım :d

Mobilden gönderildi

uaerenua
27.Ocak.2015, 14:33
Bence bu bir iki saatte sezon bitiren arkadaşlar bi twich açıp canlı yayın yapmaları lazım ki bizde izleyip öğrenelim :D
Yani iki gündür maçları izlemeden 1 saatte bitirebilirmiyim diye deniyorum tatile gittim 40 dakika sürdü :D :D

urwrdskkn
27.Ocak.2015, 17:27
Bence bu bir iki saatte sezon bitiren arkadaşlar bi twich açıp canlı yayın yapmaları lazım ki bizde izleyip öğrenelim :D
Yani iki gündür maçları izlemeden 1 saatte bitirebilirmiyim diye deniyorum tatile gittim 40 dakika sürdü :D :D
tek lig küçük database bunun yolu yordamı bu hocam biz emek harcıyoruz. hiç bir kariyer de 1 saatte bitmez.

wladcas
27.Ocak.2015, 20:34
Günde ortalama 6 saat oynarsam 1 hafta civarında 1 sezon bitmiş 2.sezonun ilk maçına gelmiş oluyorum.

deMarcos
27.Ocak.2015, 21:54
Sindire sindire oynuyorum. Kovalayan varmış gibi next next yapmanın bir anlamı yok. Araştırarak oynayacaksın. Bazen de wladcas'ın dediği gibi oluyor.

Lestad
30.Ocak.2015, 00:58
Maç izlemeyi pek sevmiyorum. Maçları asistana verip oyuncu peşine düşüyorum ve 6-8 saatte bir sezon bitiyor. Bu zamanın çoğu oyuncu aramakla geçiyor.

Vatanarchy
30.Ocak.2015, 02:36
Maç izlemeyi pek sevmiyorum. Maçları asistana verip oyuncu peşine düşüyorum ve 6-8 saatte bir sezon bitiyor. Bu zamanın çoğu oyuncu aramakla geçiyor.

Keşfettiğin oyuncunun atacağı golleri canlı canlı göremedikten sonra ne anlamı var bu oyunun? :)

Pod
30.Ocak.2015, 03:01
Kariyer başlarında veya takım kadrosunda köklü değişiklikler yapılan sezonlarda genelde 4-5 gün. Ama kadro oturmuş ve ilk 11'im netleşmişse, genelde 1-2 günde bitiyor.

Papi44
30.Ocak.2015, 03:19
Size tavsiyem oyunda yavaş ilerleyin ve canınız oynamak istese bile çok oynadığınızı düşündüğünüz zaman bırakın gidin sonra devam edin çünkü bi yere kadar gelince insanın beyni artık oyunu kaldırmıyor. O kadar emek harcadım günlerim bu oyunla geçiyordu ve hedefime ulaşamadan oyundan sıkıldım 1 - 2 haftadır neredeyse hiç oynamıyorum şuan biraz oynayasım geldi girdim.

http://i.hizliresim.com/bgm0XG.jpg

Lestad
07.Şubat.2015, 18:01
Keşfettiğin oyuncunun atacağı golleri canlı canlı göremedikten sonra ne anlamı var bu oyunun? :)

O oyuncuyu satmaktan zevk alıyorum :) Futbol ticareti çekiyor beni açıkçası. Ucuza al pahalıya sat :)

Vatanarchy
07.Şubat.2015, 19:11
O oyuncuyu satmaktan zevk alıyorum :) Futbol ticareti çekiyor beni açıkçası. Ucuza al pahalıya sat :)

Öyle oynamak seni tatmin ediyorsa tabi söylenecek söz yok. :)