PDA

View Full Version : Yıldız Artışı

peker_553
25.Ocak.2015, 22:00
Arkadaşlar villarreal ile oynuyortum sezon başında Aroune Kone'yi Everton dan kiraladım.yedek olarak düşünmüştüm ama G.dos santos sakatlandığı için oynatmak zorunda kaldım ve mükemmel bi performans sergiliyor hatta Avrupa'da yılın futbolcusu adaylarının arasına girdi şimdiden.İşin ilginç yanı ise bana gelirken antrenörler tarafından 2,5 yıldız gösterilen oyuncu şu an 3,5 yıldız oldu :) bu normal mi sizinde başınıza geldimi :)

BaGa TaRKaN
25.Ocak.2015, 22:22
Mevcut Yeteneklere Sahip Bir Oyuncu Düzenli Bir Form ve Başarılı Oynuyorsa Oyuncuya Biçilen Potansiyel Değerine Biraz Daha Yaklaşıyordur. Bu Yaşlı Oyuncularda Daha Sık Görülüyor Mesela En Büyük Örneğini Ben Eski Serilerde Oynarken Bülent Akın'da Bunu Daha İyi Görmüştüm.

cklnc
25.Ocak.2015, 23:47
hocam villarreal kariyerin nasıl gidiyor merak ettim :D

Ketchaup
26.Ocak.2015, 02:53
yıldızlar çok oynuyor bende de. baga'nın dediği gibi düzenli oynattığın oyuncularda artış olabiliyor.

Hoffman
26.Ocak.2015, 03:15
FM serilerinde ne zaman 16 yaşında oyuncuyu alıp 11 de düzenli forma giydirsem o çocuk 20-21 yaşında yıldız oluyo.Fm 2008 de denedim ilk.Neymar patladığı dönem Santos'u alıp Neymar'ı oynatmıştım (Baktığımda CA 10 PA 15 felandı) oynattım.4-5 yıl sonra büyük takımların transfer listesine girmeyi başarmıştı.Anton Sosnin de keza öyle.Çoğu oyuncuda öyle başarı sağlarken tek oyuncuda bu şaştı o da Batuhan Karadeniz.Herif FM 2008 de canavar gibiyken sonraki serilerde rezalet performans gösteriyor.

peker_553
26.Ocak.2015, 09:51
hocam villarreal kariyerin nasıl gidiyor merak ettim :D

walla iyi gidiyor hocam sagolasın kadro oturmuş sadece 1 trasnfer yaptım arone kone o da harbiden bana çok maç kazandırdı onun sayesinde şu an iyi gidiyorum :) 30 yaşında yedek diye aldığım bi oyuncu bi sakatlık sonucu bana bu kadar katkı sağladı gerçekten oyundan daha bi zevk almaya başladım ve doğru bi transfer yapmışım dedim :) 1.7 m. euro opsiyonlu satın alma maddesi koydum acaba önümüzde ki sezonda aynı başarıyı gösteririmi diye merak ediyorum alsam mı almasam mı :)

cklnc
26.Ocak.2015, 19:41
walla iyi gidiyor hocam sagolasın kadro oturmuş sadece 1 trasnfer yaptım arone kone o da harbiden bana çok maç kazandırdı onun sayesinde şu an iyi gidiyorum :) 30 yaşında yedek diye aldığım bi oyuncu bi sakatlık sonucu bana bu kadar katkı sağladı gerçekten oyundan daha bi zevk almaya başladım ve doğru bi transfer yapmışım dedim :) 1.7 m. euro opsiyonlu satın alma maddesi koydum acaba önümüzde ki sezonda aynı başarıyı gösteririmi diye merak ediyorum alsam mı almasam mı :)

bence al seneye de :D

Jeri-Spy
26.Ocak.2015, 20:14
Takımının standardı yükseldikte yıldızlar oynuyor. Ayrıca kadro gözlemini yapan gözlemciler de farklı değerler verebiliyorlar.

William Rookwood
26.Ocak.2015, 20:26
Bir oyuncuya güveniyorsan, iyi bir performans sergileyeceğini düşünüyorsa kimin ne dediğine takma. Ben geçen sene Ankaragücü'ne Afrikalı bir oyuncu almıştım ve gözlemciler oyuncuya yarım 1 yıldız veriyordu hatta tavsiyelerde transfer listesine koymam istendi. İlk sezonda 33 gol, Süper Lig'de ise 21 gol atmıştı. Üçüncü sezon Lyon'a 5 milyon Euro'ya satmıştım. :)

sentugo
26.Ocak.2015, 21:33
Burada o yıldızı veren antrenörün oyuncu potansiyel ve yetenek değerlendirme değerleri etkili. 20 üzerinden ölçmek gerek.